Co vyzkoušet v Egyptě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Alinka
Učednice 66 příspěvků 21.08.11 13:55
Co vyzkoušet v Egyptě

Chystám se koncem září na čtrnáct dní do Egypta. Poraďte, co a jak zkoušet tam… jak se tam prodávají parfémy, na co si dát pozor… zkušenosti s nákupem parfému tam, jakékoli voňavé tipy.
Jde mi samozřejmě o jejich vůně, klasické parfémy dostanu kdekoliv jinde.
:D

Jedu do arabské země vlastně poprvé, když jsem před pár lety byla v Turecku, na vůně jsem tam nějak nenarazila a byla jsem v evropské části, ale tentokrát bych moc ráda trochu experimentovala. Máte někdo zkušenosti?

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 8 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 21.08.11 23:16

Jezdím Do Egypta 2× až 3× ročně, bohužel tam žádné kvalitní parfémy nekoupíš, ani v letoviscích ani v Káhiře - vše co tam v těch jejich obchůdcích nabízejí je katastrofa, budou tě tam lákat a ukazovat ti jak jejich parfémy s názvem „Arabská noc“ a tak podobně tak různé napodobeniny - Chanel 5 a DG LB - z arabskými parfémy to bohužel nemá nic společného, vůně nikterak vrstvené ani propracované, velmi jednoduché - výdrž nula, nestojí to ani za sto korun, na první slušný parfém narazíš na letišti ve Free Shopu :lol:, pokud toužíš po arabském parfému tak jedině asi v Dubaji, já osobně jsem si je koupila u Anabisu.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Arome Alinka
Učednice 66 příspěvků 23.08.11 00:00

Díky… aspoň mě to nebude trápit, že se mám za něčím hnát. :-)

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 8 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 5 parfémů

imperator
Učednice 181 příspěvků 30.04.15 14:26

ahoj Sara, zalozil som podobne tema tu http://www.arome.cz/…gyptu-47836/

teda ohladom egyptskych vonnych olejov - a ty musis mat super skusenosti ked pozeram na tvoju policku a na to ze chodis do egypta 2-3× rocne (zavidim) :oops:

Takze tie olejceky co mam su uz asi nariedene oleje s normalnym olejom ze - cital som tu ze dalsie nariedenie s alkoholom by asi zmenilo konzistenciu aj vonu (preco sa ale kaze riedit s 96% alkoholom - ked vacsinou EDT maju 78-80% alkohol sa mi zda)

kazdopadne ten jeden olej co mam mi velmi egypt pripomina a neviem ci to nie je nahodou aj nejaka „nahrazka“ znamej vone - trosku mi k tomu privoniava klasicky hugo boss hugo ale nie je to ono :) (mozno ze len preto ze to je lacnejsia upravena nahrazka) alebo mozno preto ze mi to egypt pripomina - kludne by som ti zaslal vzorcek a vedela by si hned povedat co to je pripadne mi nieco z „egyptu“ doniest aj kvalitnejsej konzistencie alebo povodnej vone alebo tak - samozrejme zaplatim a pekne poprosim :)

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 01.05.15 10:12

Ahoj, mě třeba Egypt připomíná kokosový olej a mým dětem taky, protože ho tam vždy používáme od začátku co jezdíme do Egypta, taktéž i moji mamince, která s námi párkrát jela, je to prostě spojení vůně s určitou události, cestou, pokud sis v tom Egyptě koupil vůni, kterou popisuješ tak sis jí prostě s Egyptem spojil a je jedno co to připomíná, je klidně možné, že je to napodobenina nějakého mainstremu. Do Egyptě určitě v blízké době jedu ale parfémovým obchůdkům se vyhýbám obloukem - prostě už to školení, že si ho mohu naředit alkoholem, nalít do aromalampy nebo se s ním i namazat, ještě mi chybí, že jej můžu i vypít a přijde mi to jako když mě navštívil prodejce čistícího prostředu Amway. Myslím, že pokud máš zájem o skutečný arabský parfém tak v letoviscích určitě nic nekupovat, zřejmě by člověk našel kvalitní produkci ale zřejmě by se musel vyznat krapet v hlavním městě tedy Káhiře, určitě bych mohla zapátrat, žije tam několik mých kamarádek tanečnic ale já osobně to nepovažuji za důležité z toho důvodů, že už se kvalitní arabské parfémy většinou produkce SAE atd. a dají snadno sehnat u nás a to i ve formě vzorků takže je možné vše klidu očichat. Doporučuji opravdu koupit jen vzorek nebo odstřik, protože od prvotního se vášnivého zamilování kdy jsem měla pocit, že můžu prodat celou svoji sbírku a vystačím jen s arabkami až po vystřízlivění kdy jsem pochopila, že je to sice naprosto k dokonalosti vybroušena nádhera pro milovníky „pořádných vůní“ ale denně to prostě nosit nelze. Nakonec pro mne je to nositelné opravdu občas a to včetně jekože svěžích verzí jako unisex Shumuk od Asgharali se nakonec jako svěží opravdu jen tváří… Ze všech vzorečků co jsem vyzkoušela a parfémů, které jsem měla Lulutal Bahrain (trošku připomínal totalitní kolínskou Diplomat) a vonný olej Rania od Raccasi mi stále trůni na poličce, protože… pokud jsem se s ním navoněla třeba jen mírně tak samozřejmě načichlo i to co jsem měla na sobě, po vyprání a uložení do skříně stále byl olej všude cítit, nedávno jsem vytáhla svetr, která jsem takto měla asi před 3 lety a pořád je Raniou cítit a to je tedy výdrřž na můj vkus až příliš velká. Cítila jsem v Egyptě na ženách především z končin Sýrie atd. velmi zvláštní a silné parfémy ale co se týče mládeže např. v Egyptě tak ti jednoznačně používají parfémy nearabské, kdo na to má tak značkové, kdo né tak napodobeniny, co vím, tak z našich známých egypťanů jsem zaznamenala C. Herreru Chic, DG Homme, Amen.....Mě osobně víc fascinuje v Egyptě ovocná vůně vodních dýmek, která se v teplých nocích line okolo…
Takže doporučuji úplně nejjednodušeji (než pátrat po kvalitní produkci v Egyptě) si pravé arabky vyzkoušet, nevím jak teď ale prodávaly se kdysi odstřiky a vzorky tady http://www.anabis.cz/ já osobně tam zrovna před nějakými 4 lety ve stánku před BDE (Orientální show z americké produkce) první parfémy koupila, jelikož za týden je po dlouhé době opět v Praze BDE a pokud tam stánek bude tak tuším, že tam zase neodolám…určitě stojí za to si tam ale zajít nějaký parfémek očichat, pokud bude opět stánek ve foajé divadla ABC, jinak jsou určitě u nás i další prodejci arabských parfémů, možná stačí zagooglit.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

imperator
Učednice 181 příspěvků 01.05.15 13:06

super odpoved :dance:

pravdepodobne to bude fake - ale tak dokazeny ze sa vlastne ani na nic nepodoba
troska mi pripomina lacoste essential ale bez toho „citrusoveho“
alebo hugo boss hugo - bez toho nasladleho

dokonca teraz po dlhsom skumani (nakolko som ich nasiel nedavno a vtedy ked som ich kupoval som snad ani nic nepouzival a uz vobec som sa tomu nevenoval) som zistil ze na pozadi aj citim nieco „smradlave“ ale tym ze pravdepodobne sa tym mazal kde kto naokolo (asi aj predajcovia aj personal atd atd) tak to bolo citit vsade vo vzduchu takze mi to nakoniec voni…)

ono aj ta vona celkovo co bola vovzduchu…asi z rastlin piesku a celkovo…ale to sa asi neda kupit to tam treba byt :)

inak co tam robis okrem oddychu teda ak jazdis 2-3× rocne ? pretoze ja okrem pamiatok by som sa uz nudil…teda ak by som jazdil viackrat…a sam by som sa nikde do centier nevyberal lebo sa mi to zda nebezpecne :pocitac:

takze hovoris ze vacsina arabskym parfemov su SAE… takze nejaka „egyptska“ znacka parfemov neexistuje ? su len tito miestni - namiesavaci olejov atd ?

„protože od prvotního se vášnivého zamilování kdy jsem měla pocit, že můžu prodat celou svoji sbírku a vystačím jen s arabkami “

ahaaa takze niesom sam ktory si nieco kupi a zisti ze uz nic predtym nepotrebuje a nakoniec zisti ze to nakoniec tak vobec nie je :think:

myslim ze mas pravdu a najprv si je dobre objednat vzorky…ten anabis.cz ma dobry vyber…a celkom dobre ceny - inak tie arabske mozno povazovat uz za niche parfemy ? lebo cenovo su velmi prijatelne aspon na tej stranke - dokonca sa tam dost casto vyskytuje EDP - su to vsetko „znackove“ arabske parfemy tym myslim ziadne nahrazky alebo tak ale seriozna produkcia ?
a co Concentrated Perfume Oil - to vidim prvykrat v tom zmysle - ze tie moje vzorky do toho maju daleko - 6ml - 20 eur…celkom dost ale predpokladam ze to bude silne - ale…natiera sa cisto len to olej nejak jemne…alebo sa to ma rozrabat (ale ani neviem ci by som sa do toho pustal za tu cenu :) )

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 01.05.15 19:04

ano, ty pafémové oleje je to co jsem psala, nejde to pak z oblečení dostat, není to až tak silné v ten moment ale je to prostě trvanlivé, navíc každému tyhle vůně nemusí sedět a ano, osobně tyhle arabky beru jako niché, v době kdy jsem je kupovala já tak to zrovna žádná láce nebyla Lulutal Bahrain tuším kolem 2500 Kč za 50 ml a 20 ml Rania tuším 1500 což zadarmo fakt není ale fakt jsem od té doby kromě nějaké výměny atd. nic nekupovala, kdysi jsem měla celkem slušnou zásobu oudových vůni od Sáry ze Slovenska, nevím jestli ještě funguje její eshop ale ta se na takové vůně specializovala, ještě bych ti doporučovala vyzkoušet Amouage, pánské stojí za to. Jinak máš pravdu, Afrika prostě voní, vším, směsí koření, parfémovými oleji, vodními dýmkami, sušeným ibiškem… A co dělám v Egyptě, ano relaxuji, pozoruji korály, ryby a delfíny, tancuji…jelikož se nakonec orientální tanec stal mojí profesí :)

imperator
Učednice 181 příspěvků 23.07.15 10:35

Tak nakoniec som zistil ze jeden z nich je „fake“ CK ONE.. resp ked v One odozneju citrusove tony na konci ostane taka horka zelen - no a v tom oleji je ta horka zelen od zaciatku do konca :) takze predsa som tu vonu nasiel…ale kedze mi ten „fake“ nejak pripominal egypt (asi sa tam viaceri s tym namazavali :) ) tak som si nakoniec kupil CK one a plna spokojnost - no a druha voni ako Otoori Perfumes – Emperor na zaciatku… na zaciatku proste nejak smrdi…a potom ked to odozneje…tak vonia uz len mandarinkou a podobne ako mercedes benz for man… akorat v mojom olejceku to smrdi od zaciatku do konca :lol: inak vydrz tych olejov je v pohode aj po rokoch… len neviem ci to je vyhoda… :)

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist