Comme des Garçons

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 25.06.11 16:25

Karafiát - setkal jste se s tím už někdo ?

http://www.ausliebezumduft.de/comme-des … ation.html

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ukázat značku Comme des Garçons

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 26.06.11 11:34

Myslím, že vlákno téhle značky už tu je.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1134 příspěvků 26.06.11 15:16

Nevím, zda to tady už někdo napsal, ale v Široké ulici v Praze je butik Obsession, kde jsem včera objevil docela široký sortiment parfému od Comme des Garçons ! :-). Taky jsem včera zjistil, že prodejna Madelaine v Černé růži skončila.

http://www.obsession.cz/…-des-garcons

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1134 příspěvků 26.06.11 20:25
chavah píše:
Karafiát - setkal jste se s tím už někdo ?http://www.ausliebezumduft.de/comme-des … ation.html

Včera jsem ho zkoušel na ruce a nelíbil se mi vůbec. Prodavačka říkala, že všem připomíná něco z dětství. Mě taky: připálený vanilkový puding :-).

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 23.02.12 21:06

Mám ho doma a je jedinečný.Silný karafiát s podtónem řebíčku.Lahůdka.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4741 příspěvků 23.02.12 21:12

Stále zkouším Comme des Garçons 2, je to krásná vůně, vyloženě ženská, taková jarně-letní. Znáte ji někdo?

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 05.06.12 20:20

O téhle značce se tu skoro nepíše, tkže oživuji vláko, něco málo je jen mezi pánskými vůněmi. Záměrně tedy ukládám svoje poznatky se zkoušením sem, kdyby někoho časem zajímalo. Zatím jsem zkoušela tři parfémy, prvotní CdG, což je úžasná suchá kadidlová vůně, pak teď CdG 2 (uni, ne tu pánská) a Champaca.
V plánu mám určitě ještě CdG 2011 (proč tahle značka nedává rozeznatelné názvy?!), v níž má být průmyslové lepidlo. Doufám, že bude stejně povedené jako inkoust ve dvojce. Lepidlo má být se šeříkem, tomu se nedá odolat. Zkoušel už někdo?

Comme des Garçons 2
Pokud by první vůně od CdG dostala jako ikonu reklamu na cigarety s kovbojem před červenou skálou v Monument Valley, pak si dvojka zaslouží Miu Farrow v kvetoucím lese. Vílí vůně, ale svérázná. Není líbivá, spíš podmanivá svou křehkostí. Lehounká a vznášející se půl metru nad zemí vstříc slunečním paprskům, které procházejí žlutozelenými korunami. Les voní medově a po mladém svěžím listí a měkkých jehličkách modřínu. Povedená aldehydová zeleň. Vzduch se z té éterické krásy jen tetelí.
Vývoj je jen nepatrný. Začátek dřevitě lesní, pak se přidá směs pachů z podrostu, bylin vonných i plevele se nepatrným závanem myšiny. Klidně to může být i inkoust, uvedený ve složení. Po pár hodinách vývoj zamíří k bergamotově cedrové idyle připomínající Terre d´Hermes. Něžná a příjemně nositelná vůně s dobrou výdrží.

Comme des Garçons Series Luxee: Champaca
Hlavní dojem: frézie vykvetlá v bodláčí. Ve skutečnosti: champaca obalená v pepři a chilli. Škrablavost je výrazná, v počátku dokonce imituje větvičník a chyprový dojem. Jakoby rozkvetlo houževnaté suché roští. Časem přibyde ještě kardamom a tuberóza, čímž iluze frézie vezme za své, a společně posílí tvrdost až arogantnost vůně. Ne že by to nebylo pěkné, ale rozhodně to není sentimentální květinovka. Ale právě to ji dělá zajímavou. Když po pár hodinách pichlavý kabát odloží, stojí tam najednou taková obyčejná kytka.
Pro úplnost musím dodat, že se v některých chvílích nepatrně zvedá nádech rozkladu, takový, který úplně vládne dojmu ze champaky v Sira des Indes. Pokud ho ale nebudete vyhlížet, nevšimnete si ho. Zanikne pod kořením.
Výdrž pikatně kořeněné fáze není valná, jen asi tři a ž čtyři hodiny. Škoda, při ceně flakonu je to trochu málo.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Pafqua
Parfémová maniačka 559 příspěvků 05.06.12 21:02

Před pár dny jsem dopotřebovala Comme des Garçons 2 a musím říct, že je to podle mě jedna z nejzajímavějších vůní, co jsem kdy zkoušela. Není to super silák, ale výdrž má velmi dobrou, je hodně zvláštní, taková jiná, lehce unisex, žádná romantika. Ze začátku jsem cítila byliny, pak po chvíli nastal obrat a začala vonět po květinách, ale studených, chladných. Jedna z vůní, kterou jsem používala nejčastěji!

Na poličce 86 parfémů 3 miniatury 58 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Uživatel je onlineFrantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21283 příspěvků 05.06.12 21:12

Doplním barvitý příspěvek výše od dzony na thema Comme des Garçons 2 ve smyslu, že se jednalo o tu nejvyšší kategorii-klasu v mojí sbírce.
Mému nosu byla velmi příjemná pocitově (však také již došla, smutně přiznávám), na kůži trvala déle.
Juxtaponoval jsem za účelem srovnání CDG 2, CDG 2 Man a Gucci PH, tato olfaktoricky vyhrála, hodnotím je ovšem všechny stejně-1A, každá měla a má svoje vlastní kouzla.
Stran orientace, vnímám ji více zaměřenou na pánskou stranu… ;)

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 05.06.12 21:26
@Pafqua píše:
Před pár dny jsem dopotřebovala Comme des Garçons 2 a musím říct, že je to podle mě jedna z nejzajímavějších vůní, co jsem kdy zkoušela. Není to super silák, ale výdrž má velmi dobrou, je hodně zvláštní, taková jiná, lehce unisex, žádná romantika. Ze začátku jsem cítila byliny, pak po chvíli nastal obrat a začala vonět po květinách, ale studených, chladných. Jedna z vůní, kterou jsem používala nejčastěji!

Koukám, že je hodně promněnlivá. Pro mě je naopak romantika sama. I když asi taky záleží na tom, co si člověk pod romantikou představuje. Na mě hodně působí ty aldehydy v ní, takové to slunečné žlutozeleno jako v mladém listnatém lese. To je ta romantika. :D

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

sv. Parfema z Kecálburgu 21283 příspěvků 05.06.12 21:41

@Pafqua

Ano, moje slova, také ji vnímám jako návykovou s tendencí k nadužívání.

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Pafqua
Parfémová maniačka 559 příspěvků 05.06.12 21:48

@Frantatata … jojo, pravdu díš :-)! Vypotřebovala jsem ji dost rychle, ale líbivka obecná to není ;) !

Na poličce 86 parfémů 3 miniatury 58 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 05.06.12 21:57

Já jsem ve „dvojce“ žádné kouzlo ani krásu neobjevila. Mně přišla taková… mdlá.
Ovšem Champaca - to je jiný kafe! Cvílemi mi i připomněla mou oblíbenou PC Tuberosu Gardenii.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 05.06.12 22:51

Na mě je dvojka čistej broskvovej kompot. Sice pěknej, ale trochu nuda. Ty nadějný věci, co tam cítíte (a jakože by se mi moc líbily) tam prostě nejsou :nevim:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

sv. Parfema z Kecálburgu 21283 příspěvků 05.06.12 22:56

„Ovšem Champaca – to je jiný kafe! Cvílemi mi i připomněla mou oblíbenou PC Tuberosu Gardenii.“
To: Lyonella
Třetí a čtvrtá věta ti nadšením odběhly od thematu. ;)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist