Coriandre - Jean Couturier

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 22.10.08 15:00
Coriandre - Jean Couturier

Mám ještě jedno téma k diskuzi, a to je tahle vůně. Našla jsem ji na www.fragrantica.com a vypadá na vůni, co si moje sestra přivezla kdysi z Německa, krásně to vonělo a v názvu bylo koření, já myslela, že kardamom, ale když jsem uviděla flakon, je to tahle. Znáte někdo?

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

Fleur  22.10.08 20:11

Já ji znám - v Německu je to dost běžně užívaná kolínská, je považována za klasiku a dokonce jsem se o ní dočetla, že je velmi „ženská“. Vyrábí se přibližně od 70. let. Musím se ale přiznat, že když ji zhruba 3 roky našeho letopočtu před adanetem dostala moje kamarádka jako velmi nevítaný dárek, skončila chudinka vůně i po mém odmítavém verdiktu v popelnici.

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 23.10.08 06:59

Já už si vzpomínám jen matně, jak voněla, je to přece jen už dost dlouho, určitě tak 15 let, ale určitě mi voněla příjemně. Jestli je ještě k mání, tak zkusím ovonět. Třeba se mi taky už líbit nebude :wink:

Fleur  23.10.08 08:19

No, já myslím, že chyba byla spíše ve mně. Byla to pro mne úplně neznámá značka, orientovala jsem se pouze podle nabídky našich internetových parfumerií, kde ji samozřejmě nevedou, takže jsme s kamarádkou pojaly podezření, že jde o nějaký levný kup imitace bůhvíčeho na kyperském tržišti. Vůně nám připadala „do pánska“ - tedy chypré tóny a asi onen koriandr - a tím si definitivně zajistila cestu do odpadní nádoby. Ach jo :oops:

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 23.10.08 09:12

Do pánska? Zvláštní, to mě přišla krásně hlaďoučká a příjemná, no třeba je to opravdu něco jiného a pletu se. Vím určitě jen to, že v názvu bylo exotické koření. :oops:

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist