Coriandre - Jean Couturier

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 22.10.08 15:00
Coriandre - Jean Couturier

Mám ještě jedno téma k diskuzi, a to je tahle vůně. Našla jsem ji na www.fragrantica.com a vypadá na vůni, co si moje sestra přivezla kdysi z Německa, krásně to vonělo a v názvu bylo koření, já myslela, že kardamom, ale když jsem uviděla flakon, je to tahle. Znáte někdo?

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

Fleur  22.10.08 20:11

Já ji znám - v Německu je to dost běžně užívaná kolínská, je považována za klasiku a dokonce jsem se o ní dočetla, že je velmi „ženská“. Vyrábí se přibližně od 70. let. Musím se ale přiznat, že když ji zhruba 3 roky našeho letopočtu před adanetem dostala moje kamarádka jako velmi nevítaný dárek, skončila chudinka vůně i po mém odmítavém verdiktu v popelnici.

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 23.10.08 06:59

Já už si vzpomínám jen matně, jak voněla, je to přece jen už dost dlouho, určitě tak 15 let, ale určitě mi voněla příjemně. Jestli je ještě k mání, tak zkusím ovonět. Třeba se mi taky už líbit nebude :wink:

Fleur  23.10.08 08:19

No, já myslím, že chyba byla spíše ve mně. Byla to pro mne úplně neznámá značka, orientovala jsem se pouze podle nabídky našich internetových parfumerií, kde ji samozřejmě nevedou, takže jsme s kamarádkou pojaly podezření, že jde o nějaký levný kup imitace bůhvíčeho na kyperském tržišti. Vůně nám připadala „do pánska“ - tedy chypré tóny a asi onen koriandr - a tím si definitivně zajistila cestu do odpadní nádoby. Ach jo :oops:

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 23.10.08 09:12

Do pánska? Zvláštní, to mě přišla krásně hlaďoučká a příjemná, no třeba je to opravdu něco jiného a pletu se. Vím určitě jen to, že v názvu bylo exotické koření. :oops:

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist