Cyklus libivosti vuni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 05.04.09 19:01
Cyklus libivosti vuni

Po nejake dobe jsem znovu zkusila ze vzorecku Anglomanii, a voni mi najednou uplne jinak nez driv. Nestalo se mi to ale poprve.
Myslite, ze existuje nejaky cyklus, kde se nam meni parfemove chute?
Uz jsem tu cetla, ze kdyz jste nemocne nebo tehotne nebo kojici, ze vam voni neco jineho nez driv, ale muze na to mit vliv i treba pocasi, nas mesicni cyklus, nebo neco takoveho? Proc mi nekdy vune voni, a jindy ne?

Co vsechno muze mit vliv na to, jaka vune se vam momentalne libi?

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 05.04.09 19:17

U mna su to lieky ,aj obycajne vitaminy, hormony a pocasie. Shalimar mozem nosit iba v teple, v chlade je pre mna prilis ostry. To iste mam s Pradou. Notte som poslala dalej, nepacilo sa mi vobec. A potom jedneho krasneho vecera som nanho dostala chut…o dva dni bol u mna znova.

Tiez som si vsimla, ze ak parfem nosim niekolko dni, uz ho prestavam citit, nos si akosi zvykne…

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 05.04.09 19:19

no a ted jeste otazka.. meni se ta vune na nas, nebo se meni nas cich? jinak receno, kdyz budu nosit porad stejnou vuni at se mi zrovna libi nebo ne, bude ji okoli vnimat porad stejne, nebo taky jinak? :?:

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 05.04.09 19:24

Ja mam pocit, ze to bude kozou. Jaipur Saphir som skusala na sebe a potom na priatelovej ruke. Na nom vonal az do vecera a inak ako som to citila ja z mojej ruky.

A nos si tiez rychlo zvykne, teda aspon ten moj… prva noc s Allure bola krasna, este rano som ju na krku citila. Takze vydrz ma dobru, len moj cumak to nevie ocenit. Teraz ho prestriekavam kazde 3 hodiny :roll:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 05.04.09 20:09

WildOrchidko ,
100% má na vnímání(potažmo „rozklad“ vůně na těle) vůně vliv měsíční cyklus(tedy u mě!!):

• během měsíce se třeba pár dní voním jednou vůní a po těch pár dnech už ji nechci, jakoby mi až tak nevoní…?., a šplíchnu se něčím jiným, no a za pár dní nebo týdnů(?..) se k ní zase vrátím

(ale je to právě jiný druh „nesympatie“ než když se mi nějaká vůně přestane líbit úplně a prodám ji..!)

• a když mám „své dny“.. - tak nejvíce jsem změnu vnímání vůně pocítila u Chanel 5.. - v tyhle dny je super,líbí se mi, paráda!, ale zbytek měsíce nechápu, co se mi na ní líbí…?

Totéž mi „dělala“ Allure Sensuelle… :roll:  :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 05.04.09 20:47

tak to abych testovala kazdej vzorecek minimalne dvakrat :lol:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.04.09 00:37

Dvakrát alebo viac… Na mne sa rôzne vône správajú rôzne v mraze, v horúčave a medzi tým, a k tomu menštračný cyklus a rôzne koncentrácie vôní (aj tie, o ktorých nie je známe, že by mali odlišnú kompozíciu v EDT a EDP tak ako niektoré Chanely, sa vedia správať odlišne) - to aby človek skúšal jednu voňavku dvanásťkrát.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 09.04.09 09:13

Ahoj Benvenuto, jsem ráda, že jsi zpátky. Asi nejen mně si chyběla.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 09.04.09 09:25

Přidávám se, Benvenuto, už jsme Tě tu postrádali, myslím, že všichni :wink:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.04.09 09:46
:oops:
Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 09.04.09 10:49

No jo, Benvenuta se vrací a s ní i slovo voňavka. Že z něj taky konečně někdo vytřepe ty moly… :wink:

Sama na sobě nepozoruju velké rozdíly ve vnímání vůní (jako myslím voňavek :wink: ). Prostě když ráno otevřu šuple, mám na jednu větší chuť než na ty ostatní. Ale zase musím říct, že se mi často něco zalíbí, a po důkladném opakovaném zkoušení (někdy už z vlastního, macatého flakónu :roll: ) zjistím, že mi ta vůně nějak nesedí. Takže možná jen předem vyselektuju ty, se kterými jsem mohla zažít nějakou tu roztržku a opětovnou smiřovačku. :D

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 09.04.09 11:38

Ireno, jakou roztržku jsi zažila? A co jste si to udělaly se Stellou? Přiznej se dobrovolně! :D

U mě vnímání vůní ovlivňuje asi spousta věcí. Hlavně nálada. Někdy se člověk tak vznáší, že má chuť dát znovu šanci těm zavrhnutým, ale to je nebezpečné, protože jsem pak schopna koupit věci, které vlastně nechci.
M. cyklus má určitě velký vliv, u mě pak hlavně dny před, tzv. PMS, to mi třeba kadidlo dost vadí, jakoby mi stoupne do dutin a tam sedí a já ho cítím celý den.
Ale ten časový vývoj je normální, třeba i s knihami, najednou objevím nějakou, kterou jsem kdysi zavrhla a pak si říkám, co to se mnou tenkrát bylo.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 09.04.09 11:46

A jo, koukám že Irenina SRA je k mání. Copak se stalo? :shock:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 09.04.09 12:01
Ronna píše:
Ireno, jakou roztržku jsi zažila? A co jste si to udělaly se Stellou? Přiznej se dobrovolně! :D
:lol: Ale, objevila se Tea rose a SRA se najednou ukázala jako nadbytečná. Já nerada schraňuju věci, co nutně nepotřebuju. Takže ne že by se mi Stella přestala líbit. Jen se mi jiná růže líbí víc, takže kategorie „růžový soliflor“ je tímto obsazena. Jinak na uvolněné místo si samozřejmě brzy zase sedne jiná, číslo deset je moje osudové. :wink:
Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 09.04.09 12:23

Já mám teď absolutně blbý cyklus ve vůních - necítím ani ty největší pecky co mám: Chinatown, Une Rose a Aromatics jsou za půl hodiny fuč… Strašná frustrace…Teď, když začalo být teplo a vůně vybalují ty nejkrásnější stránky :cry:

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist