Dámské versus pánské vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 22.01.09 10:27
Dámské versus pánské vůně

Asi už se to tady probíralo…
Občas dostanu vzorečky pánských vůní. Moc se mi líbí, voní mi krásně, ale přesto bych si nikdy pánskou vůni nekoupila. Pánské vůně mi připadají tak nějak přirozenější, snad je to použitým kořením, bylinkami, citrusy…
Dámské vůně mi na druhou stranu přijdou občas vyumělkované, přezdobené, občas opravdu umělé.
Jak to vnímáte vy?

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 22.01.09 10:39

Jednou mi tu kdosi doporučoval vůni sice pánskou, ale (i podle Ady recenze) prý se jen jako „pánská“ tváří. Šla jsem ji zkusit a podle mě prostě pánská byla…
I některé dámské vůně mi voní „pánsky“, ale podle mě jde o to, co si pod tím kdo představuje…
I když já mám ráda dřevité vůně, bylinné vůně a přes to bych si na sebe pánskou nevzala, a možná taky jen z principu, kdo ví…
Snoubenec zase používá vůně, které nejsou unisex (třeba Mitsouko).
Takže vlastně nevím nic :lol: .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 22.01.09 11:09

… já vůbec neřeším - pánská/dámská, když mi vůně sedne ( k oblečení, příležitosti ) bez předsudků nosím … líbí se mi i pánský či chlapecký styl oblékání a svojí ženskost přitom strach nemám … některé pánské vůně mi přijdou i hodně zajímavé třeba v kombinaci s rozevlátou kytičkovanou romantikou ( i tu mám v šatníku :wink: ) - aby tolik „nejásala“, nemám ráda prvoplánovost

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 22.01.09 11:11
evixx píše: … já vůbec neřeším - pánská/dámská, když mi vůně sedne ( k oblečení, příležitosti ) bez předsudků nosím … líbí se mi i pánský či chlapecký styl oblékání a svojí ženskost přitom strach nemám … některé pánské vůně mi přijdou i hodně zajímavé třeba v kombinaci s rozevlátou kytičkovanou romantikou ( i tu mám v šatníku :wink: ) - aby tolik „nejásala“, nemám ráda prvoplánovost

Tak to Ti závidím… já bych si bez sukně a dlouhých vlasů jako žena nepřipadala :( .

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 22.01.09 11:16

Taky nosím převážně pánský styl :) Ale s pánskými vůněmi jsem opatrná. Většinou se mi líbí vůně, o kterých se říká, že jdou do pánska, některé unisex jsou dost povedené (třeba Bvlgari Black). Ale stejně instinktivně sáhnu spíš po nějaké té „femme“ :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 22.01.09 11:19

Mně by se na mě některé pánské vůně líbily a klidně bych je příležitostně nosila. Třeba London, Kenzo Power (to mi přijde vyloženě čajové) nebo Vetiver od Guerlainu.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 22.01.09 11:21

… možná by bylo zajímavé hodnotit vůně bez znalosti toho, pro jaké pohlaví je předurčuje nápis na krabičce … nakonec - je to jen nápis a kolikrát si tím není třeba jistý ani sám tvůrce :conf: … rozhodne až marketingové oddělení, co má prodejní větší šanci :wink:

( … samozřejmě uznávám, že některé vůně by člověk zařadil celkem jednoznačně )

… už jsem unosila pánské Opium (krásná vůně sehnatelná za kráásnou cenu ), Body Kouros, Gucci modrou, dokonce i hnědou (příležitostně ke hnědému semiš. sáčku, kožené bundičce, do zakuřené hospudky atd. )… kolega dokonce větřil, že by to koupil manželce, po vyzrazení „výrobního tajemství“ si to rosmyslel :D

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 22.01.09 11:30

Ve vůních to moc neřeším, pánský styl oblečení nenosím, ale zrovna k sukni se klidně postříkám něčím pánským, ať se to pěkně vyváží. Ačkoliv… Ono se to za mě vlastně řeší samo, protože moc pánských vůní se mi nelíbí. Vlastně jenom Vetiver od Guerlaina, Encre Noire, Dior Homme a Timbuktu (kterým jsem politá zrovna dnes).

(+ pár kadidlových nikovek, u kterých si nejsem jistá zařazením)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 22.01.09 11:35

Já bych nosit pánské vůně nemohla, mám problém i s unisexovými vůněmi, většina z nich jde na mě hlavně do pánska a vonět jako chlap :speechless: , děkuju nechci :wink: Jednou jsem četla článek, kde psala tvůrkyně parfémů (jméno si vzhledem ke svému věku opět nepamatuji :oops: :oops: ), že ženy nemají nosit pánské a muži dámské vůně, protože jsou vytvořeny přesně na chemii kůže, která je u obou pohlaví rozlišná. Sakra, to jsem to ale vědecky popsala, snad tomu rozumíte, co chtěl básník říci :conf: :whistle:

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 22.01.09 11:40

… za hodně „ženskou“ vůni z těch, které v souč. době používám považuju Classique - tou se „vyvažuju“, když je oblečení hodně „pánské“ 8) . ..

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 22.01.09 11:54

taky neřeším dámská-pánská.Prostě když se mi líbí a sedne mé kůži,tak se klidně pánskou zliju :lol:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 22.01.09 12:10

Vůně vnímám jako příjemné a nepříjemné. Mezi pánskými bohužel převažují ty pro mě nepříjemné (jaksi tupě samčí, plechové). Takže bych chudáky muže vyzvala, aby prostě lovili v příjemných vodách bez ohledu na pohlavnost vůně. Ženy toho naopak nemají moc co v pánském sektoru ukradnout.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 25.01.09 19:48

…tak dnes jsem vyzkoušela pánskou M7, přímo na kůži…a tak krásně kořeněně(..něněně :D) a sladce ambrově se na mně rozvoněla, že by mě vůbec nenapadlo hledat v ní nějaké mužské rysy … tím ji ale nechci pánům brát, souhlasím s tím, co mj. píše Ada ve své recenzi …„…na pořádném chlapovi M7 rozhodně přihřátá nebude, naopak, zdůrazní jeho mužnost…“ … navíc na mně opravdu dobře drží … jdu po ní !!! 8)

Fleur  25.01.09 19:56

Mám pár unisexovek (Bvlgari, L´Occitane), jednu čistě pánskou (Story od Paula Smithe) a nevidím v tom problém. Mívám dokonce období, kdy přečichaná dámskou nabídkou, zkouším výhradně pánské.

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 25.01.09 20:00

Já se zamilovala do pánské Prady :heart:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist