Dámské vůně - pro chlapy! Když i L. Turin...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 06.08.11 23:22
Dámské vůně - pro chlapy! Když i L. Turin...

Omlouvám se za vpád do Vaší sekce, ale rád bych se zeptal zkušenějších aromaček na jejich názor. Klasifikace vůní dle pohlaví je věc problematická a rozhodně nefunguje 100%. Jak jsem si povšimnul, řada žen vyhledává vůně unisexové až vysloveně pánské - a proč ne? S ohledem na naši jedinečnou osobní chemii na tom není nic špatného.

Což takhle naopak? Které dámské vůně (třeba ty klasické) by mohly být zajímavé i pro nás, muže? Popřípadě které varianty či variety dle koncetrací? Maně si vzpomínám, že některé Guerlainy vlastní L. Turino (Jicky, Mitsouko?). Snad převážne EDP či ČP koncetrace.

U současných nikovek je hranice záměrně rozostřená a vše závisí spíše na osobním vkusu (Lutens, PG, PdE…). Ale také mainstream (Bulgari Black, Blu/Note) nebo nedávná historie nabízí řadu příkladů (Bandit!). A už vůbec nemluvím o světech orientálních vůní, které se našim západním klasifikacím vzpírají ve všech směrech, nejenom v tom genderovém.

Těším se na Vaše tipy a také na zajímavý parfémový výzkum.:-) Rád půjdu na čichanou i do nových revírů. :whistle:

Michal

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 06.08.11 23:28

Cabaret - nosí derad a voní na něm fantasticky - osobně očicháno :wink:

Absolument Absinthe - je taky minimálně unisex

Le Chevrefeuille - totéž

Coromandel - jsme zkoušeli společně s deradem a na něm voněl mnohem krásněji - taky osobně očicháno :mrgreen:

Les Saisons: Hiver - zařazení do dámských vůní nerozumím - to je minimálně unisex

Sycomore - voní velmi podobně jako Encre Noire

Feminitè du Bois (Shiseido) - ma chlapovi by taky mohla být zajímavá

Ambre Russe - to je unisex jak vyšitý

Eau de Cologne (Chanel) - taky tak

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 06.08.11 23:52
MS61 píše:
Které dámské vůně (třeba ty klasické) by mohly být zajímavé i pro nás, muže?
všechny, které nás budou zajímat.
přece ti nezabrání nosit pěknou vůni nápis na krabičce :wink:
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 07.08.11 00:24

alebo hnusná predavačka v bežnej kamennej parfumérii, ktorá ťa bude klepať po prstoch, pokiaľ prezradíš, že to nehľadáš pre mamku ani priateľku :wink:

Podľa mňa by sa sem hodili aj rôzne kožené vône, trebárs Armani Privé Cuir Amethyste a samozrejme všetky kožené nikovky (tie bežne známe značky v rámci kože nemám očuchané).

Takisto vraj dosť mužov používa Le Baiser du Dragon - čiže „dámske“ pačuliovky všeobecne, nielen Coromandel.

Vetiver pour Elle - môže byť aj pre muža… atď.

Zo Chanelových exkluziviek sú obojpohlavne nositeľné takmer všetky, napríklad Bois des Iles na mne vonia až tak pánsky, že ho už na sebe neznesiem.

Zo „starých“ Guerlainov sú podľa mňa pre mužov rovnako vhodné (ak nie aj vhodnejšie) aj Mitsouko a Jicky toaletky.

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 94 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 07.08.11 07:51

Všechny výše zmíněné a myslím si, že bych se nebála ani spousty ambrovek, nejen pačuliovky. :wink: Serge Lutens určitě, včetně jako dámské vedené Fourreau Noir .

Hodně zajímavé i pro muže jsou myslím vůně od Byreda - naposledy jsem zkoušela Bal D'Afrique a na muži si ho umím velmi dobře představit.

Poměrně dost pánsky laděná (podle mé kůže a nosu) je i produkce Toma Forda . Ať už butiková řada (tam bych vynechala jen tu pro blondýny 8) ), tak třeba z mainstreamu White Patchouli. Black Orchid by za minimálně zkoušku na pánské kůži taky stál.

A pak by to bylo o tom, jít třeba po složení, co vyhledáváš za složku a mrknout po dámských, které je obsahují. Myslím si, že hodně zajímavá by na chlapovi mohla být i třeba Guerlainovská Bois d´Armenie .

No a Frederica Malle ani snad nezmiňuju, tam je řada vůní unisex, takže o tom určitě už víš a myslím, že takový Musc Ravageur … hmmm.

Napadá mě ještě Forte+forte od Profumi del Forte a měla jsem vzorky jejich Versilia Vintage - Ambra Mediterranea i Boisé , Versilia Platinum a taky si myslím, že na muži by byly pěkné. Z další produkce znám už jen Versiliu aurum, ta je ale opravdu spíš dámská…no… :lol: za zkoušku nic nedáš. By night white nezaujala ani jako dámská… Určitě by stálo za to zkusit i jejich další vůně, je to zajímavá značka, dobře zpracované vůně a mají většinou excelentní výdrž.

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 07.08.11 12:03

Mňa ešte napadol Alien a Angel (nepreverovala som, či sú vedené ako unisex, alebo ako dámske)

Naopak, nedokážem sa stotožniť s tým, že Zelený a Biely čaj od Bvlgari sú unisexy (ale je pravda, že som ich na žiadnom mužovi nevoňala:-)) - pripadajú mi príliš jemne kvetinkové :D

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 94 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 07.08.11 12:38

Black Cashmere - mohla by se líbit i chlapovi

24, Faubourg Eau Délicate - totéž

Habanita - stojí za vyzkoušení

Vent Vert - a vůbec další vůně od Balmaina mi připadají spíš unisexové - Ivoire, Balmain de Balmain

Escale à Pondichéry,Escale à Portofino - speciálně Portofino je unisex jak vyšitý

Bel Respiro - jak už zmiňuje janali výše, chanelovské exkluzivky jsou povětšinou unisexové

Image Woman - stojí za vyzkoušení

Calyx - taktéž

Cuir (La Collection) - pro mě tedy dámská moc není

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 07.08.11 14:32

EA Green Tea

Freya

Cabochard

Eau des Merveilles

Tweed

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Uživatel je onlineLalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 07.08.11 17:25

Ambar (J. del Pozo)

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Verda2
sv. Parfema z Kecálburgu 3045 příspěvků 07.08.11 18:41

Jungle L'Élephant od Kenza, je to dámská vůně a mně se moc líbí, ale manžel říká, jo, hezká, ale pro chlapa, tak sama nevím :D

Na poličce 33 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 07.08.11 19:49

Turinov zoznam najlepších dámskych vôní pre mužov: 1000 (Jean Patou), Après L'Ondée, Arpège, Bandit, Calèche, Diorella, Dzing!, Jicky, Mitsouko, Tommy Girl.
Spomínam si, že okrem niektorých Guerlainov nosí aj také vône ako Azzaro Women Now alebo Clarins Par Amour, a za unisex označil aj Ô de Lancôme. (a zdôrazňuje, že Jicky bola vždy unisex)

Ja si myslím, že minimálne 75% zo všetkých dámskych vôní by mohlo sedieť nejakému mužovi, takže máš pred sebou obrovské nové revíry.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 07.08.11 19:54
benvenuta píše:
Ja si myslím, že minimálne 75% zo všetkých dámskych vôní by mohlo sedieť nejakému mužovi, takže máš pred sebou obrovské nové revíry.

barbucha  07.08.11 21:39

derad má pravdu - tady záleží na vkusu každého soudruha :mrgreen:

A nakonec, hodně značek (jako třeba zmíněné Byredo) upouští už od konkrétních označení… i když je podezírám z nepěkného, čistě obchodního kalkulu :wink:

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 07.08.11 23:37

Dámy, děkuju za tipy! Některé z doporučených vůní mám ve vzorku a vysoce oceňuju, obzvláště mé oblíbené kožeňáky. Udělám si v tom trošku pořádek a poreferuju. Zatím aspoň ve zkratce:

Z toho, co bylo zmíněno, se přikláním k použitelnosti Bandita, méně mi sedí Cabochard, Dzing je dokonale uni. Bois Armenie - zapsal jsem si podíl (pro mě příležitostná, ale nádherná vůně).

Asi bych měl rozvést a zopakovat některá tvrzení v prvním příspěveku. Produkce PdE je téměr jednoznačně unisexová, speciálně Ambre Russe je dokonce spíš chlapská (viz mé vzorky :-)). Obdobně PG, Artisanové, Lutens - řada zajímavých tipů (viz mé vzorky a odstřiky). Prošel jsem érou pánského Bulgari (Blu-Notte-Black) a znám i dámskou Blu/Notte. Záměnnost je téměř dokonalá. :-)

Doporučení na Balmaina se kryje s vlastními zkušenostmi. M. Balmain je krásná, chladná citrusovka, která neurazí ani většinu žen. Ivoire už je na můj vkus přiliš teplá a rád bych ji cítil na protějšku. Balmail de Balmain je obojetník, který ve svém vývoji osciluje mezi gendery. Z Balmaina se nezblázním, ale potenciál tu je.

Osobně očekávám řadu překvapení v řadách naprosté klasiky osvědčené desítky let. Guerlain, Barbucho, samozřejmě v první řadě. :wink: Mimochodem dnes mám na rukou EDT Shalimar a Mitsouko. Obzvláště M. vypadá na velký objev (viz vlákno o zkoušení). No a že se mi líbila „imperiálka“ není žádné překvapení, tady se na pohlaví už vůbec nehraje.

Mám v blízkém dosahu vůně kupované jako dárky či vzorky kupované v rámci přípravy: Gucci Eau du Parfum (zkoušel jsem, nechal bych ji ženám - nádherná!), Dune (dtto, pro jiné příležitosti a roční údobí), již zmíněné Bulgari, EA Green Tea a Spiced Green Tea (na kusu chlapa působí nepatřičně, čaj má být zakouřený :-)), Lanvin Eclat, Rumour (ani jedno ne) a hlavně Arpege (budu zkoušet!). Modré a černé Bulgari jsou dobře nositelné (ale už mě nebaví, měl jsem celá balení), Lanvin Arpege vyzkouším. ---
Omlouvám se za trošku nesystematický text. Problematice se budu věnovat, nakolik čas a energie dovolí, dlouhodobě. Vždyť nejenom Quorem živ je chlap! :whistle:

Michal

P.S. Postupně doplňuju a upřesňuju poličku a zkušebník. Nejsou tam jen „chlapiny“, že? :wink: M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 07.08.11 23:41
MS61 píše:
Vždyť nejenom Quorem živ je chlap! :whistle:
FlirtBoyovi právě naskočil opar
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist