Dárek pro přítelkyni - jakou vybrat vůni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petey
Nováček 3 příspěvky 13.12.15 22:07
Dárek pro přítelkyni

Zdravím,
chtěl bych přítelkyni koupit na vánoce parfém a chtěl bych poprosit o radu, jakou vybrat vůni. Přítelkyni je 19 let a je docela spotovně založená a aktivní, takže bych chtěl spíše nějakou svěží s dobrou výdrží. Koukal jsem na Versace Versence
Versace Bright Crystal- u této jsem četl že výdrž nic moc.

Budu vděčný za každou radu :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Eunika
sv. Parfema z Kecálburgu 5858 příspěvků 13.12.15 22:27

@Petey
http://www.arome.cz/…de-toilette/ …nedbalá elegance, luxusní výdrž

http://www.arome.cz/…ain/ivoire1/ …čistá, mýdlovo-krémová vůně, jsou momenty, kdy vnímám mýdlo Dove, držák obrovský a je i za luxusní cenu http://www.heureka.cz/?… . Všimla jsem si, že na Parfums.cz je za pěkný peníz s tělovým mlékem http://www.parfums.cz/…kova-sada-i/ a když odečteš aromáckou slevu… :kytka:

:mavam:
Na poličce 166 parfémů 18 miniatur 127 odstřiků 565 vzorků V tužebníku 10 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 13.12.15 22:41

Tak případne i můžeš zkusit verzi Absolu, ta by měla držet víc http://www.arome.cz/…stal-absolu/

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Petey
Nováček 3 příspěvky 13.12.15 22:47

@Eunika
Díky za návrhy :) snad se ještě dostanu někam kde si k nim přivoním… :) a aromácká sleva je co ? 8o

Eunika
sv. Parfema z Kecálburgu 5858 příspěvků 13.12.15 23:01

@Petey
Slevový kód ARMC915 na Parfums.cz je pro slevu ve výši 8%. …předpokládám, že ještě platí.

Na poličce 166 parfémů 18 miniatur 127 odstřiků 565 vzorků V tužebníku 10 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 14.12.15 07:21

Bright Crystal Absolu drží lépe než klasika, ale taky je o něco sladší.
Chce to vyzkoušet..

Pokud je přítelkyně sportovně založená a aktivní, mohla by jí vyhovovat i Versace Versense. Což je kysele citrusová, třeskutě svěží vůně s jemným kořením a lehce nasládlým dřevitým závěrem (květiny v ní moc nevnímám). Je to vůně, co na mě působí velmi mladistvě a energicky. A výdrž je podle mého názoru velmi dobrá.

Pak bych se ještě nebála zkusit (zde nepříliš oblíbenou) Versace Yellow Diamond. Ta je též hodně svěže citrusová. Ale zdá se mi o něco „ženštější“ než do unisexu směřující Versense. Cítím v ní i květiny a výraznější pižmo.

Ještě musím říct, že by nás tu určitě napadlo daleko víc tipů na vůně, ale není se čeho chytit. Kdybys nám napsal, jaké vůně má ráda, co kdy nosila nebo co by Ti na ní vonělo (jaké složky nebo druhy vůní máš rád Ty) - byli bychom chytřejší a mohli bychom lépe poradit. :)

Na poličce 49 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

vanity
Parfémová maniačka 870 příspěvků 14.12.15 09:12

@Petey Versence mám aj keď nie som fanúšikom sviežich vôní.
Zato v horúčavách by som ju aj pila, len do tohto zimného obdobia neviem, neviem…
V podstate voľbu sviežej vône spĺňa. Bolo by užitočné uviesť, aký druh vône sa priateľke páči, akú používa, však?
Lacoste pour Femme je sviežo -kvetinová aj elegantná zároveň, vhodná na každú príležitosť a ročné obdobie. Doslova.
Veľmi príjemnou a obľúbenou je Chanel Chance eau Fraiche , ktorá je sviežo citrusová,aj keď sa tam objaví jemne sladký tón (a ten chanelovský šmrnc!) oproti VERSENCE , ktorá je až štipľavá.
Krásna je aj Chloé Ĺ eau de chloé (zelená)svieža ru­ža.

Na poličce 19 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 2 parfémy

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 14.12.15 12:04

@Petey Versense se dá nosit i v zimě, používáme ji s dcerou obě i když podobně jako @vanity nejsme jinak příznivkyně citrusových vůní. Je zajímavé, jak každý vnímá vůně jinak, mně přijde lehounce sladší než Chance eau Fraiche (do které bych vzhledem k ceně pro takto mladou dívku nešla). Lacoste pour Femme bych asi bez vyzkoušení neriskovala a asi i L´eau ne, jelikož je v ní pačuli, i když je opravdu krásná. Jinak mi ale Bright Crystal nepřijde, že by to byla nějak nedržící vůně, ono se u kategorie svěžích vůní moc s velkou výdrží nedá počítat u žádné vůně (výdrž je navíc velice individuální věc, na mé kůži třeba nedrží prakticky žádný Chanel).
Co mám vyzkoušeno jako dobrý držák je Burberry Sport for women, na začátku trochu do slana a pak zesládne (ale i toto je individuální).

Petey
Nováček 3 příspěvky 14.12.15 12:59

@viky Ono popravdě, nikdy jsem se moc nezajímal jaké značky vůní používá o.O spíš jsem jen třeba pochválil, že ta vůně pěkně voní, ale dále jsem už značk nezjišťoval.
Přísady přesně nepopíši, protože jedinné co poznám jsou citrusy, ale mě se vždy líbily takové svěží vůně s trochou nasládlosti. :)

Jinak koukal jsem se na ten Bright Crystal a je to popsané jako toaletní voda. Je v tom nějaký rozdíl ? :?

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 14.12.15 15:05

@Petey EdT znamená, že má vůně menší koncentraci vonných složek, ale tyto svěžejší vůně se často dělají pouze v koncentraci EdT, problém bych v tom neviděla (jen se prostě musí počítat s tím, že slečna nebude intenzivně vonět při jednom střiku celý den). Pokud bys chtěl silnější vůni, tak je možné sáhnout právě po Bright Crystal Absolu, to je právě verze jako EdP. Měla by být tudíž silnější a měla by v ní být i cítit malinko víc malina. Pokud se ti líbí nasládlé vůně, tak si myslím, že obě verze Bright Crystal budou asi vyhovovat víc než „citrusovky“.Typově podobná, ale možná ještě malinko sladší než klasický Bright Crystal je např.Burberry Brit Sheer nebo Calvin Klein Euphoria Blossom, ale pokud se ti líbí Bright Crystal, tak bych klidně darovala jednu z jeho verzí, hezké jsou obě.

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 15.12.15 09:13

@Petey Pokud máš raději nasládlejší svěženky, tak to bych doporučila ještě tyhle:
Burberry Summer for Women 2013 - líbivá limitka, citrusovo-květinová, svěží, sladkokyselá, nijak ostrá
Gucci Envy Me - květinově ovocná
Salvatore Ferragamo Incanto Shine - ta sice moc nedrží, ale určitě ji budou mít na vyzkoušení v Tetě, Rossmannu; navíc stojí pár korun
Dolce & Gabbana Light Blue - davová svěží citrónovo-jablečná klasika
Lanvin Eclat d'Arpege - šeřík a broskve; opět klasika, kterou nosí hodně žen
Lancome Miracle - dříve má srdeční záležitost, květinově nasládlá (jasmín, frézie, magnólie), mýdlově čistá, s dobrou výdrží
Hugo Boss Orange Eau de Parfum - červená jablka s vanilkou
Jennifer Lopez Still - dobrá cena, pěkný flakon, sladší vůně čaje a mandarinek
Masakï Matsushïma Suu - hrušky nashi, čistota (a tu určitě nebude mít každá)

Každopádně zmiňovaná Bright Crystal (klasická i Absolu) by jí taky mohla sednout. Je líbivá. Patří k nejprodávanějším vůním v ČR. Takže žádný strach.

Jsem zvědavá, co nakonec vybereš a jak bude přítelkyně spokojená. Doufám, že nám to pak napíšeš. :D

Na poličce 49 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 15.12.15 11:18

@Petey
Je to malinko dražší, ale určitě bys neudělal chybu: Chanel Chance Eau Fraichee.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

AnnaBella
Nevyléčitelná závislačka 1750 příspěvků 15.12.15 19:04

@Lucinela Taky mě hned napadla Chanel Chance Eau Fraiche. Svěží, výrazná a hlavně vydrží celý den.
Nebo pak J.Lopez Still, Lanvin Eclat Arpege
A.Goutal Le Chevrefeuille, Paul Smith Rose, Jil Sander Sport for Woman - ta by se mohla určitě líbit.
Na tuhle Guess taky sbírám hodně komplimentů http://www.parfums.cz/…da-pro-zeny/
Pokud má ráda fialky, tak She Wood- Dsquared 2

Na poličce 20 parfémů 1 miniatura 12 odstřiků 378 vzorků V tužebníku 7 parfémů

AnnaBella
Nevyléčitelná závislačka 1750 příspěvků 15.12.15 19:08

@Petey A jestli hledáš svěží vůně, ale sladší, tak určitě bych doporučila Jil Sander Sport Woman a tu Guess. Výdrž dobrá a jsou hodně chválené.

Na poličce 20 parfémů 1 miniatura 12 odstřiků 378 vzorků V tužebníku 7 parfémů

MichalV65
Nováček 1 příspěvek 07.03.16 17:12
Poraďte vůni pro přítelkyni

Chtěl bych poradit vůni pro přítelkyni. Je jí 23 let a studuje. Má ráda spíše sladší vůně. Většinu vůní co má jsou Oriflame, takže bych ji chtěl udělat radost něčím trochu jiným :)

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist