Datum uvedeni na trh a ukonceni vyroby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jirka.bb
Nováček 2 příspěvky 15.04.14 16:04
Datum uvedeni na trh a ukonceni vyroby

zdravim navstevniky a mam rovnou i dotaz:

najdu nekde seznam od kdy do kdy se urcity parfem/edt vyrabela?

pouzivam napriklad jeden edt diesel o kterem jsem cetl,ze se jiz spoustu let nevyrabi(vic nez 7) ,ale jsou ho stale plne eshopy(potazmo tedy i sklady).

dale pouzivam uz deset let i drazsi lacoste, ale posledni rok dva uz vydrzi sotva 10minut(zakoupena ze setrvacnosti cca4baleni v kam. i nekolika eshopech) pri uvedeni na trh jedno striknuti vydrzelo den… naskyta se moznost, ze uz se spoustu let nevyrabi, ale stale jsou ho plne sklady ktere se vesele nekolik let rozprodavaji a behem napr petileteho lezeni ve skladu kdy uz se nevyrabi, ale jen prodava jiz znacne vycichl.(nechme stranou napr zmenu slozeni i kdyby nastala vune by po pul hodine nevycichavala)

ptam se tedy zkusenejsich kde najdu informace o tom jestli se parfem jeste vyrabi nebo vyroba uz zkoncila pred mnoha lety? diky

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13386 příspěvků 15.04.14 17:14

@jirka.bb Tady :mavam:

Na poličce 93 parfémů 10 miniatur 89 odstřiků 74 vzorků V tužebníku 7 parfémů

jirka.bb
Nováček 2 příspěvky 15.04.14 17:26

to jsou jen data vyroby … myslel jsem spis ukonceni oficialni vyroby …

treba parfem XYZ se vyrabel od roku 1996-2001

Příspěvek upraven 15.04.14 v 17:37

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13386 příspěvků 15.04.14 17:28

@jirka.bb podle kódu na dně flakónu zjistíš datum výroby… Ale parfém může být dobrý i 15 let při dobrém skladování…

Na poličce 93 parfémů 10 miniatur 89 odstřiků 74 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Uživatel je onlinedomenica
sv. Parfema z Kecálburgu 26401 příspěvků 15.04.14 17:36

@jirka.bb

Jirko, chápu, o co ti jde. ;) Měla jsem takovou šikovnou tabulku se seznamem spousty parfémů napříč značkami, ve které bylo uvedeno jak datum uvedení vůně na trh, tak ukončení výroby, tak se po ní podívám. ;)

Pokud jde o tu zkušenost s jakoby naředěnou vůní, může to být spíš důsledek reformulace a nahrazení původně kvalitnějších ingrediencí, včetně dobrého a drahého „fixátoru“, něčím lacinějším s efektem mnohem kratší výdrže.

Radek O.
Parfémová maniačka 621 příspěvků 02.05.14 23:29

Dobrý den, data zahájení výroby spousty vůní naleznete zde: http://parfyym.pri.ee/

ukončení netuším.

barbucha  03.05.14 09:51

@Radek O.
Zajímavé stránky :palec:

Váš příspěvek

Nový článek:

Coco Chanel: odraz osobnosti ve sklech flakonů

Původně jsem chtěla napsat do zkoušecího vlákna pár postřehů o exkluzivkách od Chanelu, které se mi díky Arome-andělovi dostaly pod nos. V poslední době o nich bylo více slyšet díky tomu, že značka nově uvedla vůně z řady Les Exclusifs de Chanel v koncentracích EdP a ukončila výrobu koncentrací EdT. Když jsem ale začala schraňovat podrobnosti k vůním a pročítat řádky z oficiálních stránek, zjistila jsem, že nestuduji pouze esence a složky. Najednou se mi tu s jednotlivými vůněmi rozehrává životní příběh, na svou dobu velmi nekonvenční dámy - Gabrielle Chanel, známé jako Coco.

Celý článek »
TOPlist