dáváte krev?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.04.09 13:22
dáváte krev?

Chodíte darovat krev, nebo byste šly, kdyby byla motivace? Jen tak ze zajímavosti :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

Magda
Nevyléčitelná závislačka 1112 příspěvků 24.04.09 13:26

Za mlada jsem krev dávala - mám asi 7 odběrů - pak už to nešlo z pracovních důvodů

Na poličce 51 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 24.04.09 13:27

Já ji nabízela, ale nelíbila se jim :( (mononukleosa, alergie, astma)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

hakhak
Parfémová maniačka 504 příspěvků 24.04.09 13:34

Asi je to hodně sobecké, ale darovala bych jen blízkým, nebo sobě.

Na poličce 10 parfémů 4 miniatury 23 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Dejna
Parfémová maniačka 618 příspěvků 24.04.09 13:35

Chodím na krev i na plazmu. :P

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 24.04.09 13:39

Ze zdravotních důvodů by to snad šlo, ale mám nízký tlak a je mi šoufl už když mi odeberou jednu stříkačku… :oops:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 24.04.09 13:47

ja od 18ti darovala vesmes pravidelne, pokud mi do toho neco nevlezlo (nemoc, piercing v pupiku = pul roku nesmim na krev) no ale v posledni dobe je to horsi, protoze mam porad nejaky zavody, tak se nechci zbytecne oslabovat. Na leto toho ale moc neni, tak asi zase zajdu. Mam zatim 10 odberu (jen netusim jak ziskam tu Janskyho plaketu, jestli si o ni mam nekam napsat nebo co)

Daruju proto ze mi to nic neudela - krev se mi znovu obnovi, takze vlastne dam neco, co tim darem ani neztratim. Kdyz to nekomu pomuze, tak proc ne?
Jsem i registrovana jako mozny darce kostni drene, ale nastesti to jeste nebylo potreba :)

Jo a taky mam nizky tlak, a prave se mi libi ten stav, kdy po odberu krve jsem jakoby opila, lehci, vysmata. Navic v nemocnici dostanu snidani (obed) a cokoladu :D v jedne davaj i sklenku cervenyho vina.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Uživatel je onlineKajla
sv. Parfema z Kecálburgu 5134 příspěvků 24.04.09 13:47
klubko píše:

Mononukleosa by neměla vadit, taky jsem jí měla a pro odběr to nevadilo. Já byla asi 3× a pak mi řekli, ať příjdu až přiberu. Je tam snad nějaká hranice 50 kilo no a já se motám pořád kolem ní. Ale fakt je, že po odběru jsem se dávala dohromady asi týden…

Na poličce 54 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Arome Danča02
Učednice 164 příspěvků 24.04.09 13:47

Také mám nízký tlak, dávala jsem třikrát. Prvně mi vzali menší množství a bylo to v pohodě, při těch dalších odběrech mě ale nemohli probrat a tak řekli ať už nechodím :oops:

Na poličce 26 parfémů 39 miniatur 17 odstřiků 166 vzorků V tužebníku 2 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 24.04.09 13:48
Kajla píše:
klubko píše:
Mononukleosa by neměla vadit, taky jsem jí měla a pro odběr to nevadilo. Já byla asi 3× a pak mi řekli, ať příjdu až přiberu. Je tam snad nějaká hranice 50 kilo no a já se motám pořád kolem ní. Ale fakt je, že po odběru jsem se dávala dohromady asi týden…

No, mám tam toho víc. Prostě ji ode mě nechtěli :?

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 24.04.09 13:49
Kajla píše:
klubko píše:

jo, sestru taky odmitali vzit kvuli vaze, nakonec je musela presvedcovat ze nema anorexii, ze je takova normalne.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 24.04.09 13:52
Danča píše:
Také mám nízký tlak, dávala jsem třikrát. Prvně mi vzali menší množství a bylo to v pohodě, při těch dalších odběrech mě ale nemohli probrat a tak řekli ať už nechodím :oops:

Ano, tak to by u mě asi bylo dosti podobné… :P

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 24.04.09 14:12

… já také nabízela ( před cca 10 lety ) a dojela jsem na svojí hmotnostní podměrečnost a mononukleózu … asi to zase zkusím :) , můj brácha je pravidelný dárce už 30 let, tak ať se nevytahuje :wink:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 24.04.09 14:22

Dávala jsem v minulosti kostní dřeň velmi blízké osobě,která onemocněla leukémií,dopadlo to dobře.Ale krev bych dala zase jen osobě mně blízké nebo sobě a mám pro to své důvody.Uvažovat o tom ani nemusím, nemusím svůj postoj přehodnocovat,pro­tože po prodělané žloutence krev dávat nemůžu.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 24.04.09 15:17

…teď už to s tou mononukleózou asi vážně neplatí … nažeru se a mám šanci :D :

**Kdo může darovat krev?

Každý zdravý člověk, který se rozhodne dobrovolně a svobodně
Má více než 18 let a méně než 60 let
Hmotnost minim. 50 kg pro ženy a 60 kg pro muže
Je zdravý – nemá žádné dlouhodobé onemocnění, které vyžaduje užívání léků, kontroly u odborného lékaře,nemá záchvatovité stavy, neprodělal žloutenku, dlouhodobé onemocnění ledvin, nemá onemocnění srdce a cév, neprodělal tuberkulózu, revma, onemocnění nervového systému či psychické, neprodělal pohlavní nemoc (kapavka, syfilis), není nositelem viru HIV, nepobýval v posledním roce v nápravném zařízení,
Nepatří do tzv. „rizikových“ skupin obyvatelstva - promiskuitní způsob života, neužívá drogy**
( zkopírováno ze stánek Baťovy nemocnice Zlín )

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist