Denní krém do klimatizovaných prostor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 06.01.11 15:47
Denní krém do klimatizovaných prostor

Dámy, poraďte mi něco. Mám mastnou pleť, celá léta používám především Normaderm, který střídám s různýma drahýma krémama proti stárnutí (La Prairie, HR, Issima…). Ale ony jsou všechny mastnější, takže je nemůžu užívat trvale. Navíc mám hodně citlivou pleť a jsem alergik, takže třeba teď jsem zrovna vyhodila HR Collagenist, mastil se mi po tom šíleně nejen obličej, ale i krk, dekolt a záda! :o Asi to provokuje tvorbu mazu.
Noční bych si nechala ten Normaderm na obličej i oči, ale na den bych chtěla něco lehčího a lepšího proti vráskám 40+ (ještě mi, SAMOZŘEJMĚ, není, ani na to nevypadám, ale pro jistotu :D).

Protože: sedím celý den v klimatizovaných prostorách. Někdy se mi dokonce sejdou okolnosti a udělá se mi zánět pokožky, zrudnu a pálí mne celý obličej a dekolt. Pomůže na to ihned okurka, no ale s tím na čele nemůžu sedět v kanclu, že. Občas mi to dokonce vyprovokuje atopicý ekzém (hlavně na těch jemných částech kolem očí) - to rychle zažene oční Azulen gel. No a samo - takový ten kancelářský zánět spojivek, ale nemyslím, že by byl způsobený vysušením rohovky, kapu si, ale právě té kůže kolem očí.

Tak co mi doporučíte? Na obličej i na oči, vč. nějaké večerní nebo ranní péče, případně i nějakou kosmetičku s dobrou kosmetikou a rukama.
(Makeup je u mne vyloučen právě z toho důvodu citlivosti očí, než dojedu o práce, tak vypadám jak Číňan a zbytek xichtu bez nalíčených očí namalovat nejde. :( I když možná - co nějaký neviditelný pudřík?)

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 06.01.11 18:09

Ja sa prihováram za pleťové oleje. Odkedy som vyskúšala oleje od Saloosu (ruža, tea tree and lemon) tak na krémy už ani len nepomyslím a to som brázdila už aj vo vodách drahších krémov, napr. Lancome, Clinique, Matis Paris atď). Tiež mám mastnú pleť, v zime suchšiu v lete mastnejšiu, no odkedy používam oleje, mazotvorba je vyregulovanejšia. Výborný je aj kokosový, jojobový a oleje od Nobilisu.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 06.01.11 20:48

Já mám ráda toto http://www.lekarna.cz/…r-krem-40ml/ , ale nemám mastnou pleť…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 06.01.11 20:53
LuciaG píše:
Ja sa prihováram za pleťové oleje. Odkedy som vyskúšala oleje od Saloosu (ruža, tea tree and lemon) tak na krémy už ani len nepomyslím a to som brázdila už aj vo vodách drahších krémov, napr. Lancome, Clinique, Matis Paris atď). Tiež mám mastnú pleť, v zime suchšiu v lete mastnejšiu, no odkedy používam oleje, mazotvorba je vyregulovanejšia. Výborný je aj kokosový, jojobový a oleje od Nobilisu.

A jaký bys mi doporučovala?

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 06.01.11 20:53
Kerze píše:
Já mám ráda toto http://www.lekarna.cz/…r-krem-40ml/ , ale nemám mastnou pleť…

Tak pro to si v pondělí skočím, to vypadá dobře, dík.

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 06.01.11 21:29
Tigra píše:
LuciaG píše:
A jaký bys mi doporučovala?

Levandulový a ružový je fajn večer, tea tree ráno (Saloos), jojobový, marhuľový, kokosový… a v lete nejaký menej mastný napr. z hroznových jadier (Nobilis). Treba ich nanášať na vlhkú pleť.

http://www.saloos.cz/…cejove-oleje http://www.nobilis.cz/index.php?…

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 06.01.11 21:32

Růžový bych asi nepřežila, ale levanduli miluju, zkusím ho!
Tea tree na den taky můžu.

Tak si to připisuju do seznamu, děkuju.

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 06.01.11 23:51

Do klimatizovaných priestorov by to chcelo nejaký hydratant. Ja používam zelený Clinique superdefense SPF25 age defense moisturizer, je hydratačný, proti stárnutiu a s neodmysliteľným UV filtrom. Píšu, že je na veľmi suchú pleť, ja mám zmiešanú a vcucne ako malina, žiadna mastnota. 

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 07.01.11 07:43

Hydratovat, hydratovat, hydratovat… hlavně nic s olejem, problém je v tom, že všechno si člověk musí vyzkoušet sám. Teď jsem si koupila hydratační krém od La roche posay a štípe a to by měl být hypoalergenní.
Dobré věci jsou od Orlane, Avéne, Eucerinu, Excipial apod.
A žádné takové blbosti jako minerálku do spreje a občas se přestříknout - soli v minerálních vodách vysušují.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 07.01.11 08:26

Já bych doporučila UNT nebo šnečí krém Elicinu. Ten je na mastnější pleť vynikající.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 07.01.11 09:41

Prečo nič s olejom? Napríklad kokosový olej má vynikajúce hydratačné účinky. Chce to naozaj vyskúšať na sebe.

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 07.01.11 09:44

U mastné pokožky dodávat další mastnotu je akorát tak pro vyvolání dalších kožních problémů v podobě zánětu mazových žláz. Všeobecně se oleje doporučují spíše na suchou pokožku, které dodají vláčnost a pomáhají pleti udržet vlhkost, ale v případě mastné pleti která má svého tuku dost se akorát zvýší množství mastnoty v pleti ale vlhkost jí to nedodá. Spíše se stane, že se pleť začne dusit a bránit se různými záněty jako akné případně mokvající exémy.
Existují dokonce specializované krémy, které mají pokožku bránit proti vnějším vlivům (dělá je yves rocher nebo shanaz herbal), spousta kosmetiček doporučuje jednoduchou obranu pleti proti vlivu okolí jako je mráz, smog nebo právě klimatizace a to prostě se nalíčit - make-up a pudr vytvoří bariéru.

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 07.01.11 10:30

Oleje by se měly zásadně nanášet na vlhkou pleť, tím nehrozí promaštění a ucpání pórů. A ne všechny se hodí na mastnou pleť. Vynikající je jojobový olej, ten dokáže mastnou pleť hezky srovnat.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 07.01.11 10:37

Jenomže já právě to líčení nemůžu použít, což mne mrzí, protože zrovna makeup bych si vybrala bez problémů.

Ty lékárnové krémy mám vyzkoušené, většinou mi nesedí, až na Vichy. Ještě tak Sanoflore, ale to mi připadá jako namíchané na Fleru, jen takové navoněné máslíčko.

Kamarádka mi doporučila Ryor, vozí se do Ruska a Rusky to považují za jednu z „nejznačkovějších“ kosmetik, prý má parametry jako opravdu drahá kosmetika a jen my Češi to neumíme ocenit - ale ta mi vůbec neseděla.

Kdysi jsem používala Biotherm , měli výborný krém Hydradetox, ale teď se v jejich produktech nevyznám a ten Hydradetox mi přijde pro mladé holky. Jestli to někdo ze zdejších dvacítek (myslím tím ty dvacítky, co nají 20 let po vojně) používá, ráda si nechám poradit, tu značku mám ráda.

Láká mně UNT , ale nejsou to nějaké dryjáky? Nesleze mi po tom kůže z těla? :conf:

Jinak ten olej Saloos zkusím, už jsem o tom účinku na mastnou pleť slyšela, i když se mi to zdá neuvěřitelné - kdyžtak si tím můžu mazat dekolt a nohy, není to drahé.

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 07.01.11 10:41

Když chceš něco nedrogerkového tak můžeš zkusit kosmetiku Premier (kromě toho že se blbě shání a není nejlevnější) je celkem dobrá, je poněkud lepší než Ahava (při té příležitosti jsem si vzpomněla na Alcinu, ta je moc dobrá). Já Premier používám, moje exémy ho dobře snáší.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist