Dentální hygienistka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lady A
Znalkyně 483 příspěvků 26.02.12 21:57
Dentální hygienistka

Pohrávám si s myšlenkou objednat se u dentální hygienistky. Potřebovala bych dát pryč zubní kámen. No - můžu jít k našemu MUDr., ale ten má strašně dlouhou objednací dobu, to mě ňák nebaví.
Chodíte zde někdo?
Můj manžel lakonicky poznamenal:„Jak ty naši rodiče mohli žít bez dentálních hygienistek?“ No ale rodiče maj teď umělý zuby a tomu bych ráda předešla. :mrgreen: ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

doktorová  21.03.12 21:39

Ale jo, zajděte. Pokud to nějak zásadně nenabourá váš rodinný rozpočet, tak dva krát za rok zajděte.
Vyčistí kámen, pigmenty, probere hygienu, může dát cenné informace, není to na škodu.

" Jak rodiče"…

no jo, ale do důchodu šli lidi s klapačkama, ono obecně se spousta věcí neřešilo jako dnes, ale také to nebylo ideální…

Zajděte. Je to vlastně dentální prevence a prevence mívá smysl.

Já osobně chodívala dvakrát ročně. Nyní máme přiškrcen rozpočet, v podstatě na to nemám, ale jak se to trochu zlepší, opět chci chodit…

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 21.03.12 23:51

Také uvažuji. Doktor mi pokaždé hlásí, že mám zubní kámen, ale nikdy ho neodstraní. Odcházím pokaždé tak zpocená a zdecimovaná, že nemám sílu ho požádat. Ale bojím se, že se hygienist(k)a zhorzí, až uvidí moje zuby, jsou opravdu v hodně špatném stavu (zuby si čistím, ale genetika, v mládí kupa antibiotik a - přiznávám - sladkostí a je to) a navíc mám paradontózu - nezhorší se mi to tím čištěním? Ačkoli spíš to vidím tak, že ta právě i tím zubním kamenem vzniká.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lady A
Znalkyně 483 příspěvků 22.03.12 08:16

Evi, tak jestli tam je ta paradentóza, tak určitě jdi. Dent. hyg. vyčistí právě ten kámen, který když se rozšíří pod dáseň, tak je to fakt náběh na pořádnou paradentozu a tedy na vypadání zubů. Našla bych si zařízení, kde ošetřují i přístrojem Vector - který čistí ty parodontální kapsy.

Já jsem už taky byla na dent. hygieně. Zjistila jsem, že příště půjdu jen na to pískování - leštění sodou a fluoridaci. Trochu to opravdu stahne odstín. No a předtím na zubní kámen u našeho MUDr. On to dělá automaticky. Nejsem si jistá, jestli to pojišťovna proplácí nebo jestli je to jeho iniciativa a dobrá vůle pro svoje pacienty.
Další rada: než podlehnete slevomatům (jelikož tam jsou někdy fakt super ceny), tak si zjistěte - nejlépe osobní návštěvou - kam vlastně si tu návštěvu máte koupit. Jestli je to moderní zařízení nebo jen zaplivaný koutek.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

asperula
Parfémová maniačka 555 příspěvků 16.04.12 14:55

Též dentální hygienu doporučuji, ovšem záleží taky na hygienistce. Byla sem u pár a až s tou současnou jsem spokojená. Ta minulá byla sice fajn atd, ale zkrátka povídala a povídala místo, aby pracovala. Dokonce mého kamaráda lehce natáhla, protože zkrátka k ní musel třikrát, aby odstranila všechen zubní kámen. :twisted: Což mi přijde nefér že… Nicméně u té současné jsem byla opravdu hodinu a opravdu celou hodinu odstraňovala a odstraňovala, ať ultrazvukem, vodou - asi to pískování a pak mi rozepsala mezizubní kartáčky (od firmy, kterou sme společně vybrali) na jednotlivé mezery.
P.S: Chodím na stomatologiii v Lékařském domě v Holešovicích.

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 0 parfémů

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3741 příspěvků 16.04.12 14:58

Ak to nie je nežiadúca reklama, môžem odporúčať zubnú ordináciu, kde pracuje ako dentálna hygienička moja sestra Nikola - DentiM, Praha.

Příspěvek upraven 16.04.12 v 15:08

Na poličce 41 parfémů 9 miniatur 5 odstřiků 123 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Rubín
Znalkyně 355 příspěvků 16.04.12 15:05

Děvčata a na kolik takové ošetření vyjde ? A co vše je v ceně ?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ify
Parfémová maniačka 620 příspěvků 16.04.12 15:11
@EvaKm píše: … moje zuby, jsou opravdu v hodně špatném stavu (zuby si čistím, ale genetika, v mládí kupa antibiotik a - přiznávám - sladkostí a je to) a navíc mám paradontózu …

Tak to jsou přesně moje zuby. Na dentální hygieně jsem byla podruhé asi před dvěma měsící a naopak to stav chrupu se trochu zlepší - dásně mi méně krvácejí, lépe se dostanu do mezizubních prostor …

Na poličce 137 parfémů 53 miniatur 54 odstřiků 128 vzorků V tužebníku 69 parfémů

asperula
Parfémová maniačka 555 příspěvků 16.04.12 15:21

Asi to bude rozdílné, nejlépe se informovat u konkrétní hygienistky. Já platila 930.

Rubín
Znalkyně 355 příspěvků 16.04.12 15:45

děkuji, za nedlouho jdu k dr. na prevenci tak se s ním poradím :kytka:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

asperula
Parfémová maniačka 555 příspěvků 16.04.12 16:51
@EvaKm
@EvaKm píše:
Také uvažuji. Doktor mi pokaždé hlásí, že mám zubní kámen, ale nikdy ho neodstraní. Odcházím pokaždé tak zpocená a zdecimovaná, že nemám sílu ho požádat. Ale bojím se, že se hygienist(k)a zhorzí, až uvidí moje zuby, jsou opravdu v hodně špatném stavu (zuby si čistím, ale genetika, v mládí kupa antibiotik a - přiznávám - sladkostí a je to) a navíc mám paradontózu - nezhorší se mi to tím čištěním? Ačkoli spíš to vidím tak, že ta právě i tím zubním kamenem vzniká.

Evi, já se taky dřív bála, protože mám fobii z dětství, měla jsem takovou tu klasickou zubařku, co ošetřovala děti a přitom je nesnášela.
Nechci ti radit, ale asi by to stálo zauvažovat o změně zubaře, to že konstatuje, že máš zubní kámen a neřeší to, notabene když máš paradontozu, opravdu nevypovídá o kvalitnim doktorovi.

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 16.04.12 19:10

Já vím, jenže u nás je o zubaře nouze, nikde neberou. Člověk tu (na severu ve výběžku) musí být rád, že vůbec nějakého doktora má :( Musím se dokopat aspoň na tu hygienu, ale bojím se, že mě sepsuje :-(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lenka22
Parfémová maniačka 857 příspěvků 16.04.12 21:40

Jestlipak na stomatologii v Holešovicích berou nové pacienty? Hledám totiž solidního (i cenově) zubaře…

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 32 odstřiků 92 vzorků V tužebníku 34 parfémů

Tassia
sv. Parfema z Kecálburgu 3507 příspěvků 16.04.12 22:52

Na dentálnu hygienu chodím ja aj moja rodina už asi 10 kov pravidelne 2 až 3-krát do roka. Môj zubár to považuje za nutné. Pre mňa je to už bežná starostlivosť o chrup. Ale je dobré si vybrať, pokiaľ je to možné, skúsenú hygieničku , lebo neskúsená vás môže odradiť. Ja platím 15-20,– €, podľa úkonov. Určite odporúčam. :mavam:

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 17.04.12 10:03
@beliala píše:
Ak to nie je nežiadúca reklama, môžem odporúčať zubnú ordináciu, kde pracuje ako dentálna hygienička moja sestra Nikola - DentiM, Praha.Příspěvek upraven 16.04.12 v 15:08

Beli, hoď sem nějaké ceny. Aspoň orientačně. Na stránkách nic nemají.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist