*DÉŠŤ

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 03.05.10 17:02
*DÉŠŤ

Jarního deště, těším se na vaše tipy. A ještě vůně jarní zahrady po dešti, s omamnými květy .

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 03.05.10 17:14

http://www.fragrantica.com/perfume/Deme … -5965.html

neznám,ale když déšt,tak déšt :D

jinak taky jsem zvědavá,co holky vymyslí :)

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 03.05.10 17:24

Apres l'ondée. Zmoklá zahrada plná kosatců, fialek, bláta a mokrý trávy.

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 03.05.10 18:54

Demeter jich má víc, třeba Wet Garden.
Marc Jacobs má jakousi spršku Rain, která má velmi kladná hodnocení.

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 03.05.10 20:05

Jasně že QVLP :wink:

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 03.05.10 20:24

Lehce orosená zahrada lučního typu je Un Matin d'Orage ,

vydatně zalitá pěstovaná kouzelná bylinková zahrádka je QVLP ,

a omamná pralesní vláha je Beyond Paradise .

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Fleur  03.05.10 20:25

Bois de Filao - kdyby nevadilo, že prší v džungli.

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23743 příspěvků 03.05.10 20:52

Také hlasuji pro Aprés L'Ondée a ve vlhku a teple mi strašně moc voní Covet. Připadá mi, že takové počasí je pro něj úplně nejlepší. :D

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 04.05.10 11:03
Leisha píše:
Apres l'ondée. Zmoklá zahrada plná kosatců, fialek, bláta a mokrý trávy.

Leisho, strašně jsi mě rozesmála, četla jsem totiž „mokrý krávy“. To by byla vůně. :mrgreen:

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 04.05.10 12:18

Já mám dnes na sobě QVLP a v tom vlhku a děšti se na mně rozležel do vůně sladké žvýkačky. :-) Asi ho radši budu nosit jen když nebude takhle vlhko a deštivo.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Henri
sv. Parfema z Kecálburgu 2827 příspěvků 04.05.10 13:06

Já bych přidala Truth a DKNY Woman :)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8352 příspěvků 04.05.10 14:41

od té doby co ho znám a asi už na věky to pro mne bude Hiris :heart:

Na poličce 83 parfémů 6 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Fay
Znalkyně 481 příspěvků 04.05.10 15:06

trochu :ot: ale myslím, že docela zajímavé :)

Co způsobuje charakteristickou vůni po dešti?

Most people notice a distinctive smell in the air after it rains. It's frequently linked with spring, as the smell of fresh cut grass is associated with summer. You'll find it in a lot of poetry and also on many inspirational lists of things to be happy about. But what causes it?

As it turns out, the smells people associate with rainstorms can be caused by a number of things. One of the more pleasant rain smells, the one we often notice in the woods, is actually caused by bacteria! Actinomycetes, a type of filamentous bacteria, grow in soil when conditions are damp and warm. When the soil dries out, the bacteria produces spores in the soil. The wetness and force of rainfall kick these tiny spores up into the air where the moisture after a rain acts as an aerosol (just like an aerosol air freshener). The moist air easily carries the spores to us so we breathe them in. These spores have a distinctive, earthy smell we often associate with rainfall. The bacteria is extremely common and can be found in areas all over the world, which accounts for the universality of this sweet „after-the-rain“ smell. Since the bacteria thrives in moist soil but releases the spores once the soil dries out, the smell is most acute after a rain that follows a dry spell, although you'll notice it to some degree after most rainstorms.

Another sort of smell is caused by the acidity of rain. Because of chemicals in the atmosphere, rainwater tends to be somewhat acidic, especially in urban environments. When it comes in contact with organic debris or chemicals on the ground, it can cause some particularly aromatic reactions. It breaks apart soil and releases minerals trapped inside, and it reacts with chemicals, such as gasoline, giving them a stronger smell. These reactions generally produce more unpleasant smells than bacteria spores, which is why the after-the-rain smell isn't always a good one. Like the smell caused by the bacteria spores, the smell of chemical reactions is most noticeable when it rains following a dry spell. This is because once the chemicals on the ground have been diluted by one downpour, they don't have the same reaction with the rainwater.

Another after-the-rain smell comes from volatile oils that plants and trees release. The oil then collects on surfaces such as rocks. The rain reacts with the oil on the rocks and carries it as a gas through the air. This scent is like the bacteria spores in that most people consider it a pleasant, fresh smell. It has even been bottled and sold for its aromatic qualities!

These are a few common rain smells, but there are also all sorts of other scents after it rains. There is lots of aromatic material that the moisture and impact of rain can stir up, and the moist atmosphere following a downpour is particularly good at carrying these particles through the air. So, when you talk about the after-the-rain smell with a friend, you may mean one thing while your friend is thinking of something else. You'll both agree, however, that the air has a much stronger aroma to it after a good rain.
bakterie, hm… :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 102 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 04.05.10 16:59

Mně voní zmoklý asfalt. :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 05.05.10 09:05
shanin píše:
Mně voní zmoklý asfalt. :-)

Jo, zmoklý asfalt - v létě, když je horko a pak přijde letní bouřka na těch vesnických silničkách mezi poli, u božích muk - a mísí se vůně vlhké země a toho zchlazeného asfaltu…

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Další témata z kategorie

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist