Děti a vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Angrachel
Učednice 31 příspěvků 27.01.12 00:03
Děti a vůně

Můj malý synek rád očmuchává různé voňavé věci včetně mých parfémů. Dneska jsem si zkoušel nějaké nové vůně a on mě pak pořád zvědavě očmuchával ruce. Při tom mě napadla zajímavá myšlenka. Jak děti vnímají vůně? Zeptal jsem se ho tedy co cítí u toho kterého parfému a zde jsou odpovědi:

Noff (Majid Muzaffar Iterji): To je když kvetou stromy.

Oud Orient (El Nabil): Nebe a na něm lítají a zpívají ptáci.

Shanaan (M. Micallet): To je jako když poslouchám nějakou klidnou písničku.

To mi přišlo dost zajímavé a krásně poetické :-)
Má někdo nějakou podobnou / jinou zkušenost?

Na poličce 7 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6186 příspěvků 27.01.12 00:20

Ano, moja devatrocna uz celkom spolahlivo rozoznava parfemove zlozky a moj stvorrocny miluje prinuchavat k vonam, miesa si svoje vlastne v kybliku vo vani z roznych samponov a sprchacov.
Aj ked niektore jeho postrehy treba trocha hlbsie analyzovat. Napriklad miluje Diorissimo, o ktorom pri prvom pricuchnuti prehlasil, ze vonia tak uzasne, ako slaninka…slaninku ma on rad :lol: …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gabra771
sv. Parfema z Kecálburgu 2791 příspěvků 27.01.12 06:30

Jak vám závidím malé děti!!! :lol: :lol:

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Angrachel
Učednice 31 příspěvků 27.01.12 09:30
slniecko píše: ..... Napriklad miluje Diorissimo, o ktorom pri prvom pricuchnuti prehlasil, ze vonia tak uzasne, ako slaninka…slaninku ma on rad :lol:

No super, slaninku já také rád. Takže začnu používat Diorissimo :lol:

Animac
Učednice 131 příspěvků 27.01.12 09:35

U nás je větší fajnšmekr na vůně synek pět a půl roku. Z mých vůní má nejradši Trouble o kterém prohlásil, že je to jako kyselé lízátko. Líbí se mu i Eau des Merveilles a tu charakterizoval jako „vtíravou“ což vysvětlil jako že je všude okolo něj. Dcera vůně komentuje podobně jako můj manžel. „Co je to za voňavku. Je to nejaký sladký“ v případě, že se jim nelíbí a mlčí jako ryby v případě, že se jim líbí.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 17 odstřiků 58 vzorků V tužebníku 4 parfémy

marly
sv. Parfema z Kecálburgu 2812 příspěvků 27.01.12 11:35

Môj, keď mal dva roky, tak sa zamiloval do Eau de Shalimar. Chodili sme kvôli tomu do parfumérky a on fetoval k papieriku. Dnes, keď má štyri, má k vôňam vlažný vzťah, smrdí-vonia, resp. „mama, čo za voňavku to tu zase cítim, neozbila si si nejakú miniatúrku?“ (to sa stalo raz a očividne má z toho väčšiu traumu ako ja).

Má rád zelenú myš od Molinarda, ale najradšej má čistú vodu v refane :)
Na synestetické recenzie, o akých píše Angrachel, som ho zatiaľ neukecala. Ale skúsim :)

Na druhej strane veľmi rád delí ľudí na voňavých a tých, čo mu smrdia, a triedenie najradšej nahlas vykonáva v mestskej hromadnej doprave. :roll:

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Lencza15
Učednice 237 příspěvků 27.01.12 11:41

Angrachel: Kolik je synovi let?

Na poličce 4 parfémy 1 miniatura 4 odstřiky 68 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Angrachel
Učednice 31 příspěvků 27.01.12 12:52
Lencza15 píše:
Angrachel: Kolik je synovi let?

4,5 roku (a je to lev)

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 27.01.12 13:55

Dcerka taky ráda očichává vůně. Před lety mě dostala, když u jedné vůně řekla, že jí připomíná chalupu. Zarazila jsem se, protože jsem cítila něco vodového okurkového (myslím, že to byla Florascent Aqua Aromatica Violetta v prvních vteřinách), pod slovem chalupa jsem si představila spíš zatuchlinu :-) Na otázku, jaktože chalupu, odpověděla, že cítí okurkový salát, jak jsme ho jedli vždycky na chalupě :-)

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Lencza15
Učednice 237 příspěvků 27.01.12 18:20
Angrachel píše: [4,5 roku (a je to lev)

Ty jo, já čekala třeba 8 nebo 10. Smekám! Máš doma čichově nadaného syna a poetu k tomu ;)
Inspirovalas mě, abych při nejbližší příležitosti navoněla pár papírků a donesla je na odborné posouzení 4letému synovi mé kamarádky :)

Na poličce 4 parfémy 1 miniatura 4 odstřiky 68 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Angrachel
Učednice 31 příspěvků 28.01.12 21:40

No jen se právě bojím co bude až mu bude 8 nebo 10… :lol:

Už se moc těším na výsledky tvého výzkumu.

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6186 příspěvků 28.01.12 23:35

Nie je to celkom k veci, lebo ide o flakony, ale spomenula som si, ako som na ine forum davala postrehy mojej dcery k flakonom:)
takze Hugo Boss In motion je Pokebal
http://www.xparfemy.sk/…es/hugo-boss … tion-m.jpg
Escada Desire me okuliare 

Cabotine je brokolica

ungaro apparition kupelna
http://www.xparfemy.sk/…es/emanuel-u … -sky-w.jpg
byblos water flower je zachod
http://www.xparfemy.sk/images/20-20042- … tester.JPG
dupont blanc je matrac 

facconable je jojo
http://www.xparfemy.sk/…es/faconnabl … 75ml-w.jpg
a Lacoste Blanc je termofor
http://www.xparfemy.sk/…es/Lacoste%2 … nc%202.jpg

a este som si spomenula, ako po vysvetleni, co je to vzorka, si pytala v lekarni od magistry vzorku martankov (multak pre deti), lebo musi najprv zistit, ci jej budu chutit :mrgreen:

a este tema, ktoru som tu svojho casu zakladala..tiez nie uplne k veci, ale hodi sa…
 http://www.arome.cz/…rfemy-43216/

som ohromne zvedava na vsetky postrehy - Angrachel, dakujem za temu :kytka: , velmi ma zaujimaju detske reakcie na vone a vobec ich vnimanie…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

drobececek  29.01.12 11:05

Angracheli, to musí být úžasný syn…s takovou představovistí a schopností to tak pěkně formulovat.

Přítel dával nedávno synovci (zanedlouho mu budou 4) očichávat naše parfémy, protože ho hrozně zajímalo, co to v těch skříních máme. Všechny jeho odpovědi byly dost na jedno brdo: „hm voní, voní, jojo voní, taky voní, hm voní,…“ :lol:

Angrachel
Učednice 31 příspěvků 30.01.12 13:14

slniecko: To je super. Když jsem tohle téma zakládal, tak jsem se bál, že to nikoho nebude zajímat…
PS: Brokolice je nejlepší :lol:

drobecek: No úžasný on je - ale to ti o svém dítěti řekne každý rodič :)
Nicméně nejužvaněnější na světě. Odtud asi ta schopnost pěkně formulovat…

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 30.01.12 15:30
Angrachel píše:
Nicméně nejužvaněnější na světě.

To víš - geny :D

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist