Diorella, Dioressence, Diorissimo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 21.02.08 15:33

Máte některou z nich oblíbenou? Já je beru vždycky jako trio, protože v parfumerkách je mají vždy vedle sebe naskládané. Ale ony k sobě asi nijak nepatří, nebo ne?
Snad kromě toho, že tvůrce první a třetí je úžasný Edmond Roudnitska. Mimochodem taky vás při jeho příjmení napadá, že by to mohlo být českého původu, ale ženské příjmení?
Já mám nejradši Diorissimo. Líbí se mi tam takový ten „heady“ efekt. Nádhera. Nevlastním ani jednu z nich. Ale Diorissimo možná přihodím na seznam. :-) Na druhém místě mám Diorellu a včera se mi podařilo zcela neúmyslně šplíchnout v obchodě Diorellu a po chvíli hned těsně vedle Chanel Cristalle a ve zmatku na to natáhnout rukáv a tím je zkombinovat..­......no a abych to neprodlužovala - k výsledku čichám ještě dnes a je to nádhera. Případně zkuste.
Ještě by mě zajímala Diorama, která je taky od Roudnitsky.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Reakce:
 
zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4725 příspěvků 21.02.08 16:42

Mám oblíbenou Diorellu, nosila jsem ji kdysi, teď jsem se k ní vrátila, získala jsem zatím malý odstřik, a je to stále ona, nezevšedněla mi, cítím se v ní dobře a vůbec mi nepřijde, že může dnes připadat tak nějak „mimo mísu“ :) S mojí chemií pokožky pracuje bezvadně, je krásná a zvláštní, nepřeslazené bylinky, žádný koš kytek nebo ovoce, je úplně něco jiného, než co se poslední léta chrlí do parfumerek jak na pásu. Diorella je jediná diorka, kterou se ráda navoním.
Dříve mě zaujala i Dior Tendre, ale s touto nesnese srovnání, na Diorellu nedám dopustit. Ostatní dvě nemusím, konvalinky v Diorissimo jsou celkem nářez. Ale to je samozřejmě věc názoru, někomu se může líbit naopak moc.

Na poličce 28 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7251 příspěvků 21.02.08 17:35

Souhlasím se Zdensy - Diorella je nesladká, drsná, zelená, nevšední a hezká. Diorissimo je krásná kytkovka, něco z ní cítím i v Jadore, takový ten základ Diorů, ale Diorissimo je o 2 třídy lepší. Ronna - Cristalle je taky hezky drsně zelená, když jsem si ji koupila, tak mě napadlo - á, Diorella od Chanel:-))

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Dejna
Parfémová maniačka 618 příspěvků 22.02.08 06:46

U mě jednoznačně vyhrává Dioressence, i když na mě nedrží, tak jak bych si představovala, musím jí často přestříkávat. Diorissimo je sice krásné, ale ne pro mě, konvalinky ve vůních nemusím. Diorellu jsem měla, ráda jsem ji nosila, výdrž měla slušnou, po rozvonění byla pěkná, ale šla na mě dost do pánska a okolí to taky tak vnímalo, což mě docela odradilo od jejího dalšího nošení.

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 22.02.08 16:28

Díky za dojmy, Dioressence musím dát ještě šanci a vyzkoušet znovu.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
 
Arome Jindra
Učednice 82 příspěvků 23.02.08 20:56

Měla jsem už všechny - nejvíce Diorissimo, protože konvalinky miluju, asi 3× Diorelu a jen jedinkrát před mnoha mnoha lety Miss Dior, na kterou se příležitostně opět chystám. Diorella mi stejně jako mnohým připomíná Chanel 19 nebo Cristalle, ale zdá se mi jemnější. Nejméně mne uchvátila Dioressence, pro mne je dost ostrá. Jinak mám značku Dior obecně velmi ráda, nosím spíš ty „starší ročníky“, ale až na výjimky mi na druhých nevadí a naopak voní i ostatní.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 24.02.08 20:35

Já právě tu podobnost mezi Diorellou a Chanelem N.19 moc necítím.
Díky za odpověď. On má Dior víc takových těch zapomenutých starších vůní, které mě lákají víc než ty nové.
Vždyť kolik těch Addictů ještě bude? :-)

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist