DIPTIQUE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 18.02.08 21:43

Tato značka mě dostala, chtěla bych se zeptat, jestli s těmito vůněmi máte někdo zkušenosti. Podařilo se mi nakřečkovat od této značky devět vzorků. Další jsou na cestě. Už mám pár favoritů ke koupi, ale vzhledem k ceně to musím omezit, škoda :). Jsou to takové přímočaré, pro mě optimistické vůně ( i ty kořeněné). Nic zadumaného a tajemně orientálního v duchu Parfum Sacré nebo Salimar, které jsou pro mou lehce depresivní povahu nenositelné :). Všechny velice dobře drží. Pokud tu je jiný příznivce ,budu ráda. Kdyžtak se pokusím aspoň trošku některé stručně popsat.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 18.02.08 21:54

Katerinko, já mám jen vzorek Do Son a je nádherná (btw. objednala jsem si ho podle nějakého tvého příspěvku, že je to podle tebe nejhezčí tuberoza). Ale myslím, že u vzorečku (právě i kvůli ceně) zůstane a bude to pro mě vůně na extra příležitosti :cool:

K ostatním jsem se nedostala a momentálně ani nemám moc náladu an žádné další zkoušení (no, dlouho mi to určitě nevydrží… :P )

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 18.02.08 22:03
danda píše:
Katerinko, já mám jen vzorek Do Son a je nádherná (btw. objednala jsem si ho podle nějakého tvého příspěvku, že je to podle tebe nejhezčí tuberoza). Ale myslím, že u vzorečku (právě i kvůli ceně) zůstane a bude to pro mě vůně na extra příležitosti :cool:K ostatním jsem se nedostala a momentálně ani nemám moc náladu an žádné další zkoušení (no, dlouho mi to určitě nevydrží… :P )

Do Son je fakt krásná, je to jedna z těch co si přeju a snad i objednám :)

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 18.02.08 22:30

Ja mam velmi rada Diptyque. Olene (Ooooo, Olene!!! <3) je v mojom Top 10 rebricku. Je to biela kvetinovka, ale ina nez tie s prevazujucou tuberozou a pomarancovnikom. V tejto je hlavne zimolez a wisteria. Je o nieco omamnejsia nez La Chasse a nema jej citrusovy nadych.
LOmbre dans lEau je vona ruze kombinovana s listkami ciernych ribezli - naozaj originalna zelena ruza. Nazov znamena „Tien na vode“. Tato vona ma svieckovu verziu s nazvom Baies, ktora je jednym z najpopularnejsich vyrobkov Diptyque.
Oyedo je osviezujuca, intenzivna citrusova bomba.
Ofresia je zelena freziova vona s korenistymi vrchnymi tonmi.
Philosykos je figova vona, o nieco mliecnejsia a kokosovejsia nez Premier Figuier.
Jardin Clos je zelena vona s tonmi hyacintu a bielych kvetin. Pripomna mokru zahradu po dazdi.
O L`Eau Trois nebudem hovorit, nezafungovala na mne.
L`Autre je korenista vona, ktora nanestastie pripomina kari viac ako cokolvek ine.

To su myslim vsetky, co som vyskusala. Na Tam Dao, Opone, Do Son, Virgilio sa este len chystam.

Diptyque robi zaujimave, originalne, „atmosfericke“ vone, ktore ako keby boli spomienka na nejaky moment alebo miesto. Niektore ich vytvory su az prilis experimentalne, a tie z poslednej doby zas prilis krotke (Do Son, Eau de Lierre), ale aj tak ich treba vyskusat.

Tip na obchod: moju Olene som kupila za velmi dobru cenu (v aukcii) tu: http://stores.ebay.com/…ecessities_C … idZ1QQtZkm

Maju tam niektore Diptyque 50ml za $50. Myslim, ze je to slusny a spolahlivy predajca.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 18.02.08 23:12

Ofrésia je krásná, opravdu zelená frézie jako živá, ze začátku lehounce pepřová.

L´Autre je jediná která se mi nelíbí, složením vypadala zajímavě, hlava - kardamon, pepř,cavri
srdce - coriandr, cumin, muškátový oříšek
základ - pačuli
opravdu ptrochu připomíná kari, kardamon a coriandr jen tak problesknou, nejvíc je cítit cumin a muškátový oříšek. Pačuli moc necítím. Trochu mi tato vůně připoměla Dzongku :(

Druhá kořeněná vůně je Eau Lente, tu bych mohla, je trochu zvláštní, z koření je nejvíce cítit skořice a hřebíček (proto se mi asi líbí) a za základu opoponax. Těžko k něčemu přirovnat, nic podobného jsem ještě nečichala. Je to vůně, která typově nepatří k mojim oblíbený, ale je pro mě něčím fascinující, že k ní pak pořád čicháte a přemýšlíte, co se vám na ní, kruciš, tak líbí :) Možná trochu je jak vonná tyčinka :)

hafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5414 příspěvků 19.02.08 07:51

Přiznávám se, že o této značce slyším až tady poprvé.......Kde se dají sehnat a za kolik?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 19.02.08 08:25
hafik píše:
Přiznávám se, že o této značce slyším až tady poprvé.......Kde se dají sehnat a za kolik?

Prodává se na www.ausliebezumduft.de ,asi za 80 euro :(

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 19.02.08 08:35

Tady jsem popisovala svůj do jem z Vody z Tróje http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?… - jako parfém mi to připadá jako špatný vtip.
Eau Lente je v podobném stylu - čpavě překořeněná. Nejsou to jemné sušené bylinky jako třeba v Angeliques Sous La Pluie od FM. Je to koncentrovaný extrakt v oleji, jaký se na vás vyřítí po dlouhé maceraci.
Obě jmenované vůně jsou velmi starobylé. Ne tak jako třeba Modrá hodina nebo Lipstick Rose. Jejich starobylost sahá až do starověku, kdy se lidé mazali při obřadech bohům vonnými oleji a pálili vonné směsi.
To bylo zatím moje jediné setkání s Diptyque, ale asi objednám další vzorky - uvidíme…:)

A už jsem je objednala - tak jsem v očekávání…:)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

oreion  19.02.08 09:06

Ofersia vune, opravdu voni freziemi???? Ja porad beznadejne hledam vuni, ktera voni zcela jako frezie.Je to ma nejoblibenejsi kvetina a pripomina mi mladi.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 19.02.08 16:21
Kerze píše:
Tady jsem popisovala svůj do jem z Vody z Tróje http://ada.konicky.net/…iewtopic.php?… - jako parfém mi to připadá jako špatný vtip.

A vobec sa ti nedivim.
Ale ma svojich fanusikov, ktorym vraj vonia hlavne myrhou. Nuz, kozna chemia… Predstavujem si, ze na spravnom cloveku je tato vona nieco ako pre mna Cabaret - evokativna, upokojujuca, obdivujem ju, ale nosim ju radsej len doma.
Tak to bude asi aj s dalsimi podivnejsimi vonami od Diptyque.

katerinka píše:
hafik píše:
Prodává se na www.ausliebezumduft.de ,asi za 80 euro :(

ale to je 100 ml.
Alebo na Ebay za $50 + $18 postovne… Mozno by sa dal najst aj nejaky americky online butik (treba vyuzit slaby dolar), co posiela do Europy. Na Beautyhabit je 50ml za $70, ale ti neposielaju vonavky medzinarodne.

oreion píše:
Ofersia vune, opravdu voni freziemi???? Ja porad beznadejne hledam vuni, ktera voni zcela jako frezie.Je to ma nejoblibenejsi kvetina a pripomina mi mladi.

Ano, ale nie su to len frezie.
Precitaj si recenzie: http://www.makeupalley.com/product/show … AgeRange=0

hafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5414 příspěvků 19.02.08 18:53

Katerinka - děkuji za odkaz ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 20.02.08 15:37
Marina na PST prave dnes komentuje 2 vyrobky Diptyque: [quote:1ycqeq0n]L'E­au Trois is a light juniperry little thing with a wonderful hint of dirt and a divine hint of musk, while Vinaigre starts off with a carbon-copy of apple cider vinegar before burning off to a pleasant woody scent. Neither are terribly long lasting or terribly dense but I really liked both of them; I can imagine that the Vinaigre especially as something that would be wonderfully refreshing on a hot day.

Zabavne je na tom to, ze Vinaigre nie je parfum, ale kozmeticky ocot… Na MUA sa to preberalo uz viackrat - vzdy sa niekto zhrozil, co je to za smrad a potom sa prislo na to, ze je to naozaj ocot a nie parfum… :lol:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.02.08 21:37

Dorazily vzorky z Aus Liebe. Objednány 19.2…
Do Son - uznávám, že je to krásná tuberóza. Na můj vkus příliš jemná - taková nevinná. Hrozně mi připomíná Tendre Poison.
Oléne - taky krásné květiny. Jenže tyhle typy květinovek se ke mně nehodí. Líbilo by se mi, kdyby takto voněla nějaká kolegyně, ale na mně tohle není a hrozně mi něco připomíná - já si vzpomenu…Živé květy.
Opone - naprosto neuvěřitelná podoba s Caberetem od Grés. Asi proto, že mají většinu složek společných…
Phylosykos - moc pěkné zelené fíky. Velmi přírodní a velmi zelená vůně. Jako rozmačkané nezralé ovoce…,ale Premier Figuier je přece jen více parfém…
Eau d'Elide - tahle mne zaujala nejvíce. Asi bych ji nenosila - ani mi nepřipadá jako parfém, ale je hrozně zvláštní… Hořký pomeranč, levandule a mošus.
Vodu z Tróje jsem už popisovala, Eau Lente, jak mám ráda kořeněné vůně, bych nesnesla v okruhu 10ti metrů. Řekla bych, že Diptyque je zajímavá značka s neotřelými nápady, ale u většiny jejího sortimentu si nedovedu vůbec představit, že by to někdo používal jako perfém. Jedná se o autentické „živé“ vůně. Optimální použití bych viděla jako čichový doprovod v kině… :)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 06.03.08 10:28
danda píše:
Katerinko, já mám jen vzorek Do Son a je nádherná (btw. objednala jsem si ho podle nějakého tvého příspěvku, že je to podle tebe nejhezčí tuberoza). Ale myslím, že u vzorečku (právě i kvůli ceně) zůstane a bude to pro mě vůně na extra příležitosti :cool:
Žiš, nemluvte přede mnou o tuberozové krásné vůni, to hned dostanu takové nutkání a touhu abych si ji pořídila .......... :-))
Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 21.12.08 14:42

Diptyque bude údajně v Praze, někde jsem to četla, musím to znovu najít. Nevíte někdo více?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist