Diptyque - L´Eau Trois - vůně kostela bez konkurence...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.01.08 18:06

Není to tak dávno, co se tady diskutovaly vůně s kadidlem, vůně kostela - chladné gotické katedrály…Moje gusto to tedy není, ale pro zájemce - zcela náhodou jsem narazila na „vůni“, která je naprosto přesná…v překladu - Voda z Tróje…Údajně inspirovaná aromatickými bylinkami na svazích egejských ostrovů. Má připomínat horké suché slunečné dny. Mně teda připomíná studený ponurý kostel, ale nelze jí upřít originalitu a osobitost. Rozhodně z ní dýchá starobylost a spiritualita…Jestli provádíte úlitby domácím lárům, obětujete před posmrtnými maskami předků…nebo máte jiné tajné úchylky - tohle je přesně ono na dokreslení atmosféry.Konec­konců, kadidlo a bylinky se do středověkých kostelů dostaly ze starověkých chrámů a svatyní…nejspíš to tam skutečně vonělo nějak takto. Jako parfém, bych to nepoužila ani zhulená opiem, ale fanynkám kadidlovek a fajnšmekrům by vzoreček ve sbírce neměl chybět.

Složení: myrha, kadidlo, cistus, pinie, bazalka, tymián, rozmarýn, oregano

http://www.ausliebezumduft.de/kosmetik_ … ts_id=1869

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Reakce:

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1604 příspěvků 03.01.08 21:06

Kerze..... ani zhulená opiem… mě teda dostalo :-))))))). Super hláška...... :-))

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Smajlík :-)
Učednice 199 příspěvků 03.01.08 23:47
llenni píše:
Kerze..... ani zhulená opiem… mě teda dostalo :-))))))). Super hláška...... :-))

Kerze má dnes vůbec skvělé hlášky :-D. Ráda čtu její recenze a dnešní „vůně - nevůně“, taky skvělá, jako bych tam po té půdě šmejdila sama a představovala si tu vůni. Četla jsem to nahlas dceři a ta prohlásila, že to by byla vůně pro ní i tato kadidlová. Miluje, vůni mokrých schodů - od mala, staré plesnivé sklepy, staré hrady a kostely, atd… No, vonět by tak asi nechtěla, ale prý by se jí líbil aroma olejíček. Dá se něco takového sehnat?

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 26 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 9 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 04.01.08 08:07
:-) píše:
llenni píše:
Kerze má dnes vůbec skvělé hlášky :-D. Ráda čtu její recenze a dnešní „vůně - nevůně“, taky skvělá, jako bych tam po té půdě šmejdila sama a představovala si tu vůni. Četla jsem to nahlas dceři a ta prohlásila, že to by byla vůně pro ní i tato kadidlová. Miluje, vůni mokrých schodů - od mala, staré plesnivé sklepy, staré hrady a kostely, atd… No, vonět by tak asi nechtěla, ale prý by se jí líbil aroma olejíček. Dá se něco takového sehnat?

Diptyque prodávají také vonné svíčky a interierové vůně.

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.01.08 18:01

Holky, s tím opiem to byl jen příměr…já jsem slušná holka… ;)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Smajlík :-)
Učednice 199 příspěvků 04.01.08 19:22
Kerze píše:

jo, jo to my víme, jen nás to pobavilo :-). Je to fajn, když tady někdo občas plácne něco legračního. Dnešní doba ja taková, že se člověk moc nemá nad čím usmívat, ale na tyto bezva řečičky o vůních a zážitcích s tím spojených se každý den těším a tak mám důvod se usmívat. Hezký večer.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 26 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Frcis
Učednice 86 příspěvků 04.01.08 19:38
:-) píše:
Kerze píše:
jo, jo to my víme, jen nás to pobavilo :-). Je to fajn, když tady někdo občas plácne něco legračního. Dnešní doba ja taková, že se člověk moc nemá nad čím usmívat, ale na tyto bezva řečičky o vůních a zážitcích s tím spojených se každý den těším a tak mám důvod se usmívat. Hezký večer.

Jo,já se taky děsně bavím, popis skříně od Kerze je téměř literární útvar!Ale je zajímavé, jak se můžou názory na voňavky lišit.Já jsem dostala k Vánocům In love again od YSL a ačkoli to dost lidí chválilo,mně to smrdělo jako zapocené tričko,které dlouho viselo v plesnivé a vlhké koupelně a lezly po něm rybenky.Zajímavé, po grapefruitu ani stopy.Jinak sklepy a půdy a omítka mi taky voní,ale na sobě?Ne ne.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kača  06.01.08 21:58

uuuups,tak to bude parfém pro mě!!!Voda z Tróje-díky,Kerze!Další motivace:-)
Až budu konat své tajné domácí obřady,bude jistě úchvatná..:-)

A taky před spaním,na vyvolání a podporu lucidních snů..Spolu se silným odvarem ze salvium divinorum..:-)

Hmm,mňauu!

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist