Diptyque Paris - poznávací travel sety

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fischka
Parfémová maniačka 509 příspěvků 13.03.13 00:06
Diptyque Paris - poznávací travel sety

DIPTYQUE PARIS

Inspirována poznávacími nákupy u nás nepříliš rozšířených značek, bych ráda nabídla k vyzkoušení také značku Diptyque Paris. Pohání mě vlastní zájem o tuto značku a sympatie k jejímu stylu.

Objednávala bych výhodné sady tzv. travel-packů po 3×12 ml á 30 GBP. Cena za 12 ml flakonek tedy vychází zhruba na 305 Kč (bude přepočítáno dle aktuálního kurzu).

Zásilka bude zdarma doručena do UK, odkud ji budu odesílat do ČR. Z důvodu úpravy pravidel pro mezinárodní zásilky Royal Mail s účinností od 14.1.2013, nezbývá, než jít cestou přiobjednání zavazadla pro odbavení k letence.

UPDATE: Za dopravu z UK bych rozpočítala cenu odbaveného zavazadla – to mezitím u EasyJet zlevněno na 792 CZK pro online nákup, takže příplatek za 1 lahvičku za dopravu z UK vychází na 88 Kč (rozpočítáno mezi 9 zájemkyň), tedy 393 Kč za ks (+ pošta ČR / SK).

I. VÁRKA - uzávěrka 19/4

Philosykos (Travel Refills) I
3×12 ml (12 ml cca 393 Kč)
12 ml… Jana07
12 ml… Zdena
12 ml… fischka
NAPLNĚNO

Philosykos (Travel Refills) II
12 ml… parfemka
12 ml… luciole
12 ml…

Eau Duelle (Travel Refills)
12 ml… kakadu
12 ml… parfemka
12 ml… Pafqua
NAPLNĚNO

Do Son (Travel Refills)
12 ml…
12 ml…
12 ml… fischka

Ofrésia (Eau de Toilette) I
100 ml (10 ml cca 213,5 Kč)
50 ml (s flakonem)… Ivušenka
10-20 ml… slniecko
10 ml… kakadu
10 ml… Jana07
10 ml… Pafqua
Zadáno 90-100 ml - NAPLNĚNO

Ofrésia (Eau de Toilette) II
50 ml (10 ml cca 305 Kč)
100 ml (10 ml cca 213,5 Kč)

50 ml (s flakónem)… litici
20 ml… Pafqua
Zadáno 70 ml

Příspěvek upraven 04.04.13 v 19:54

Na poličce 2 parfémy 1 miniatura 12 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 13.03.13 00:23

@fischka Omlouvám se, že se ti do toho pletu :oops: , já jen když vidím stránky s koncovkou co.uk, jsi si jistá, že posílají i do ČR :think: ? V jejich podmínkách jsem totiž našla Deliveries can only be made within the UK and Channel Islands. , což vypadá, že i na ně dolehlo omezení ohledně zasílání vůní mimo území UK :think: - problémy s britskou ebay, escentualem apod.

Jestli by spíš nestálo za to objednat to z francouzských stránek za eura, zda to jde.
Pokud už to ovšem s nimi máš vyzkoušené i z posledních 2 měsíců, tak se ještě jednou omlouvám za vměšování.

Na poličce 1 parfém 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

fischka
Parfémová maniačka 509 příspěvků 13.03.13 00:32

@wendulka29 Vměšování mi vůbec nevadí. Naopak to oceňuji a ráda se poučím od zkušenějších uživatelek. Zadala jsem „Prague“ jako lokalitu pro výpočet poštovného a normálně mi to částku uvedlo… je ale fakt (a teprve teď si uvědomuji), že to bylo 5 GBP, což je standard v UK. Britské e-shopy jsou reaktivní na ZIP / PSČ, takže mohlo dojít k omylu, když jsem PSČ nezadala. Podmínky jsem hlouběji nestudovala :think:

Nicméně nevadí, jednou nohou v UK žiji a nevidím žádný problém v tom nechat si to poslat na britskou adresu. Myslím, že vzhledem ke kurzu, je objednávání v GBP teď velmi výhodné. Akorát to tu budu muset omezit časově, aby to na mě čekalo, až zase pojedu (Velikonoce).

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 13.03.13 00:42

@fischka To jo, ale když si potom klikneš na Checkout, tak se ti tam to Prague zobrazí v Postal Code a u Country jde zadat jenom United Kingdom.
No jedině by pomohlo to, co píšeš, nechat si to poslat na adresu do UK a pak to přivézt letadlem, protože britskou Royal Mail ti to sem nedojde. I když je to teda docela komplikované a ty nervy na letišti, než ti přijede kufr :) . Máš můj obdiv, že do toho chceš jít.

fischka
Parfémová maniačka 509 příspěvků 13.03.13 00:49

@wendulka29 Ano, projela jsem podmínky Delivery a měla jsi pravdu - díky moc za upozornění. Mezitím jsem patřičně aktualizovala informace v hlavičce a mělo by to být v pořádku. To mezinárodní poštovné z UK se pokusím přesněji specifikovat.

Přidáš se k nějakému setu? ;)

fischka
Parfémová maniačka 509 příspěvků 13.03.13 00:52
@wendulka29 píše:
@fischka To jo, ale když si potom klikneš na Checkout, tak se ti tam to Prague zobrazí v Postal Code a u Country jde zadat jenom United Kingdom.
No jedině by pomohlo to, co píšeš, nechat si to poslat na adresu do UK a pak to přivézt letadlem, protože britskou Royal Mail ti to sem nedojde. I když je to teda docela komplikované a ty nervy na letišti, než ti přijede kufr :) . Máš můj obdiv, že do toho chceš jít.

Přeposílám takhle celkem běžně - v tomto množství by to neměl být žádný problém.

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 13.03.13 09:31

Když už to máš otestované, tak je to pohoda :palec: . Je to už asi OT, ale můžu se zeptat, co za náhradní způsob posílání vůní z UK jsi našla, když britskou Royal Mail to uz od 14. ledna kvůli restrikcím nejde? To by jistě ocenilo tady mnoho holek, které by si chtěly poslat něco z britské ebay.

fischka
Parfémová maniačka 509 příspěvků 13.03.13 15:19

@wendulka29 Možná by pro řešení této otázky stálo za to založit „Způsoby doručení z UK“ ;) Já to budu asi řešit ad hoc podle toho, co bude zrovna nejvýhodnější, ať už to bude odbavené zavazadlo, pošta nebo přijíždějící přítel. V únoru mi přeposílal zásilku podobné hodnoty z LUSH a vše bylo v naprostém pořádku. Myslím, že to byla právě Royal Mail.

Teď už bych opravdu pozornost obrátila směrem k vůním :)

Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3275 příspěvků 13.03.13 16:01

Mňoo.. tak já zkusím Eau Duelle a Philosykos. Prosím zapsat ;)

Na poličce 175 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů

fischka
Parfémová maniačka 509 příspěvků 13.03.13 16:04
@Barbarella píše:
Mňoo.. tak já zkusím Eau Duelle a Philosykos. Prosím zapsat ;)

Skvělé, jsi tam! :)

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 13.03.13 20:11

Holky, když čtu o těch potížích s dopravou z UK, nestálo by za to se zeptat v Pařížské? Třeba by ty travel sety dokázali zajistit do obchodu a bylo by všecko podstatně jednodušší…?
Hermes je vede běžně a když jsem si chtěla objednat travel set L´Artisan, který běžně v nabídce není, tak mi tehdy ochotně nabídl pan Rudič, že ho objedná do obchodu. Sice jsem si počkala jako při individuální objednávce, cena byla stejná, ale žádná starost ;)

http://www.nelso.cz/…lace/150519/
http://www.simpleconcept.cz/

Na poličce 0 parfémů 2337 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

fischka
Parfémová maniačka 509 příspěvků 13.03.13 22:00

@wendulka29 Až nyní, co jsem si nová pravidla pro mezinárodní doručování Royal Mail, přečetla podrobně, rozumím tomu, na co jsi upozorňovala. Zásilka z LUSH prošla nejspíš proto, že neobsahovala žádné spreje. Nemůžu uvěřit, že není možné zásilku s prafémy označit speciálním labelem, jako v případě pro doručování v UK! Toto jsem nevěděla - děkuji za včasné upozornění.

Nezbývá tedy, než jít cestou přiobjednání zavazadla pro odbavení k letence. To stojí u EasyJetu 825 Kč a vychází tak na příplatek 91,7 Kč za dopravu do ČR. Celkem pak 1×12 ml vyjde na cca 386,7 Kč (+ poštovné ČR či SK). Podle mě je to stále zajímavá nabídka.

Pokud se chcete některá chopit vyjednávání v Pařížské, jak navrhuje @Mitzi, mohlo by to být zajímavé srovnání. I kdyby je mohli objednat, tak věřím, že travel sady budou stále prodávat jako sadu 3×12 ml, nikoli po 1 ks na vyzkoušení.

Příspěvek upraven 13.03.13 v 22:29

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 13.03.13 22:27

@fischka Pochopila jsem to tak, že budeš objednávat taky celé sety. Nikoli po 1 ks. A tedy - když jsi z Prahy - že by pro Tebe bylo snazší je koupit v Praze než objednávat v zahraničí, posílat někam na adresu v UK a pak ještě někoho žádat o převoz v kufru.
Otázkou zůstává „obvyklá cena“, která asi nebývá 30 GBP.

Na poličce 0 parfémů 2337 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

wendulka29
sv. Parfema z Kecálburgu 9092 příspěvků 13.03.13 22:29

@fischka No to jsem právě měla na mysli. Konkrétně LUSH tyto restrikce nijak neohrozily, ale v případě těchto Travel setů už by problém u Royal Mail byl. Ale v tvém případě je fajn, že máš i náhradní možnost, jak je sem z UK dostat :palec: .

Mitzi asi myslela :think: , že bys normálně tady vybrala zájemce na jednotlivé travel sety, třeba by si vzali od každého jen jeden kus, ale až by se sada naplnila, zašla bys do té Pařížské se zeptat na cenu příslušné sady a pokud by cena toho balení po třech byla nižší než 1160 Kč (vynásobila jsem těch 386 Kč třemi), že by se spíš vyplatilo objednat příslušný počet sad v té Praze, počkat až jim dorazí a pak je rozporcovat/ro­zeslat. I v tom e-shopu bys přece objednala jen takový počet sad, které se naplní.

EDIT: Aha, Mitzi už to napsala :D .

fischka
Parfémová maniačka 509 příspěvků 13.03.13 22:38

@wendulka29 @Mitzi Aha, tak to jsem Mitzi špatně pochopila… Pokud by ty sady vyšly v Pařížské pod těch 1160 Kč, stálo by to za úvahu. Jen zdůrazňuji, že poslání na adresu v UK není problém, mám tam defakto druhý domov, kam se chystám zhruba za 6 měsíců odstěhovat. Jediná změna oproti mé běžné cestě by byl kufr k odbavení při zpáteční cestě, jehož cenu v hlavičce rozpočítávám.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist