Divadla, koncerty, vernisáže..., které vůně preferujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 20.09.08 16:00
Divadla, koncerty, vernisáže..., které vůně preferujete?

Divadlo- činohra, opera, alternativa, balet, muzikál, koncerty- od klasiky přes rock, folk, pop, jazz až po dechovku, vernisáže- klasika, fotografie, avantgarda atd. Docela by mě zajímalo jakou vůni zvolila domenica na dnešní nářez Iggyho :angry:, čím se voníte, když vyrážíte za kulturou. Jsem totiž zaměstnaná v jednom takovém stánku kultury a kromě koncertů vážné hudby a starších dam se mi zdá, že vůně jsem naší ženské populaci cizí, o chlapech nemluvě! :conf:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 20.09.08 16:14

velmi zajímavé téma, na rockový koncert bude určitě jiná volba než na koncert vážné hudby - zvlášť v komotním prostředí nebo do divadla - tam totiž může být silnější vůně obtěžující.
Takže rockové koncerty, programy v halách, hudební festivaly:
Prada, Shalimar, Guerlain L´instant Magic, Flowerbomb, Ange ou Démon, Mahora, Organza Indecence - klidně nastříkat i do vlasů - hlavně v dlouhých vlasech při pohazování jimi se vůně krásně line kolem vás
Koncerty v prostředí, kde od vás není úniku:
důležité - vůni raději rozstříknout před sebe a do obláčku jen vstoupit. u silnějších parfému je lepší si odstříknout do vialky a aplikovat opravdu jen jemně na kůži na místa kde byste chtěla — no však to znáte
Prada Infusion Iris, Mitsouko, L ´Heure Bleue, Chanel 19, Chanel 5
Magie Noire, Soir de Lune, Eau du Soir - tak tyto bych použila ale opravdu jen kapičku - žádný postřik

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 20.09.08 16:15

Já myslím, že nejhorší je být sladěná s tím, co se obecně považuje „za vhodné“ pro tyto příležitosti a úplně splývat s pozadím. Vždycky je lepší být originální a zajímavá. Ale zase to nesmí být vůně takové síly, že obrazy na vernisáži opadávají ze stěn.
Pokud se v takovém prostředí pohybuješ, tvůj nos už určitě nějaké vůně na ostatních dámách zaznamenal - tak ty všechny vyškrtni ze seznamu.
Kromě dechovky, která ve mně asociuje maximálně vůni burčáku, by se dal vytvořit menší seznam, protože ty kategorie jsou dost rozdílné. Nevím proč, ale k opeře mě hned napadá Bal a Versailles, ale to spíš kvůli tomu názvu. Vůni Jazz má YSL, ale pánskou.

[quote:1s4fus­qe]zajímalo jakou vůni zvolila domenica na dnešní nářez Iggyho

Tak to jsem taky zvědavá a věřím jejímu skvělému vkusu.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 20.09.08 16:25

já si myslím, že si vzala Bois D´Arménie od Guerlaina - to je můj tip

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 20.09.08 16:49

Malý postřeh z mého pracoviště- mladí lidé s jejich nonkonformitou a naturalismem to někdy přehánějí tak, že opravdu smrdí :smack:. Nic proti mladým a nadšeným alternativcům ať poetům, muzikantům či výtvarníkům, ale někdy mám pocit, že jak oni , tak ani jejich publikum mnohdy ani neví, že existuje něco takového jako mýdlo natož vůně. A to nežiji nikde na konci světa, nýbrž v menším univerzitním městě s velkou kulturní tradicí.

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 20.09.08 17:06

já jsem již v době mého mládí toužila vonět, - parfémy byly pro mě cosi fascinujícího - stejně důležité jako nemastné vlasy, upravené nehty, vyčištěné, nesešmajdané botky - nedbalost ano, není třeba dokonalosti za koždou cenu ale prostě ten základ o kterém jsem psala musí být, můžu jít ve vytahaném triku a orvaných riflích ale nesnesla bych superznačkové hadry a k tomu okopané botky, mastné vlasy a ohlodané nehty…

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 20.09.08 17:34

V mládí pro mě ta nejvytouženější meta (kromě vlastní vůně) byly ty otrhané džíny :D

Mamka používala tehdy např. Diorissimo, něco od NR - asi Fleur de Fleurs… a Evasion (v databázi je jako pánská, to je asi chyba… i ten rok?)

Dodnes si ze střední pamatuju, jak mi máma denně nadávala „zase sis myla vlasy?!“, a byla úplně šílená, když jsem si v 16ti oholila podpaží a chrlila na mě při svém VŠ vzdělání naprosto neuvěřitelné pověry.

Dneska je naštěstí úplně normální vonět :lol: a když jsem zjistila, že dcera používá moji žiletku, zareagoala jsem tím, že jsem jí koupila její vlastní - a myslím, že jí bylo maximálně 12! I její kamarádky na SŠ parfémy řeší, i když si je pořizují v drogerce nebo od Say, pořád lepší než nic (a k tomu dva-tři dny neměněné tričko)… :wink:

Na poličce 0 parfémů 2337 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

20.09.08 18:30

Samozřejmě, že setkání s mnohými protagonisty je obohacující, ať už se jedná o kvality umělecké, přirozené chování a vše završeno příjemnou k vůní. Divy z operního světa dávají přednost vůním těžším.

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 20.09.08 18:31

Anonym jsem já :oops:

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 20.09.08 18:40

..a v tom operním světě by mi na některé dámě „seděl“ Bal á Versailles…,a nebo Budoir… :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 20.09.08 19:07

Pokusím se, když to nevyčenichám :shock: , tak se zeptám :oops: , člověk tak nějak pozná vůči komu si může nějakou tu impertinenci dovolit :oops: :roll:

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 21.09.08 20:47
Ronna píše:
Já myslím, že nejhorší je být sladěná s tím, co se obecně považuje „za vhodné“ pro tyto příležitosti a úplně splývat s pozadím. Vždycky je lepší být originální a zajímavá. Ale zase to nesmí být vůně takové síly, že obrazy na vernisáži opadávají ze stěn.
Pokud se v takovém prostředí pohybuješ, tvůj nos už určitě nějaké vůně na ostatních dámách zaznamenal - tak ty všechny vyškrtni ze seznamu.
Kromě dechovky, která ve mně asociuje maximálně vůni burčáku, by se dal vytvořit menší seznam, protože ty kategorie jsou dost rozdílné. Nevím proč, ale k opeře mě hned napadá Bal a Versailles, ale to spíš kvůli tomu názvu. Vůni Jazz má YSL, ale pánskou.[quote:3ej­jlabn]zajímalo jakou vůni zvolila domenica na dnešní nářez Iggyho
Tak to jsem taky zvědavá a věřím jejímu skvělému vkusu.

Děkuji za lichotku … :wink:

Iggy Pop byl ve skvělé kondici, jako obvykle a jako už několik (hodně :D ) desítek let.
A co se týče mé vůně: odpoledne jsem byla se synem na výstavě: „Expo 58 a 1. pol 60 let“ a navoněla jsem se L´Heure Bleue. Teprve později jsem si uvědomila, že jdu na koncert a že buď budu přebíjet L´Heure Bleue něčím jiným (to nedělávám) anebo prostě pojedu dál s L´Heure Bleue. Pak jsem si řekla: proč ne? Je to má nejoblíbenější vůně? Je. Je to dost punk/rocková kombinace: L´Heure Bleue a Iggy Pop? Je :lol: A fungovalo to :wink:

(Kdybych už měla Ambre Fetiche, rozhodování by bylo těžší :wink: )

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 21.09.08 21:20

Takže je to jasné, pokud jsme v očekávání skvělého zážitku :lol: , není třeba váhat a neomylně sáhnout po tom, v čem se cítíme a to doslova 8) nejlépe a tím ty vzácné momenty ještě umocníme :D .

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 21.09.08 21:24

To věřím, Domenico!!
Do divadla mám ráda vůně intimnější, držící se u mne, ale jdoucí mi pod nos, protože někdy je ta člověčina v sále opravdu silná.
Na výstavě, záleží kolik lidí na ni míří, pokud je to něco malého, voním se běžně, příjemně, ať klidně malinko voním i okolo, do davu jako do divadla.
Na koncerty - ty divočejší - nechodím, mám z davů bohužel panickou hrůzu, jsem schopná i lehce hysterčit, prostě není-li lehkého úniku, radši dovnitř nelezu, stejný vztah mám k létáním a výletům po širém moři.
Ale užila bych klidně jak psala Sára Flowerbomb, nebo jinou silnou a energickou vůni. Speciálně Flowerbomb mám jako osobní Energický granát :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 21.09.08 21:29

Balet mám spojený s nádhernou vůní Diva. Zážitek z činohry i baletu si také umocňuji s Nahémou … ta krásná, růžovo-pudrová vůně splývá s vůní líčidel a pudru, kterou (přísahám :lol: ) občas zachytím z pódia … a je to slast :oops:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist