Rozdíly flakonku, krabičky - dokonalý padělek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katy_S
Učednice 45 příspěvků 22.08.12 15:34
Dokonalý padělek

Mám ráda Shalimar light a v současné době už jsem nenašla jinou možnost koupě, než ebay. Aktuálně mám zbytek ve flakonku od jedné aromačky, o kterém nepochybuji, ale pak mám jeden plný a jeden skoroplný z ebay a tady řeším záhadu. V jednom případě je vrchní strana krabičky (ta malá vrchní, jak se otvírá) o něco méně lesklá a když se podívám proti světlu, sklo je takové hrubší. Také barva se trochu liší, jedna je více modrá a jedna více tyrkysová, ale barva se může měnit. Hned jsem si řekla, že to je padělek, ale několikrát jsem zkoušela nastříkat na ruce z obou flakonků a porovnávat a vůně mi prostě přijde naprosto stejná, i jak se vyvíjí. Je třeba možné, že to byla jiná várka, která by měla takové odlišnosti? :nevim:

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 22.08.12 15:52

Možné to opravdu je - už se tady o tom psalo…odlišnost může být nejen barevná, ale „čerstvější“ vůně může být i trochu jiná (a teprve časem si „sedne“).

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 102 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Katy_S
Učednice 45 příspěvků 22.08.12 15:58

Teď nevím, jestli jsem to napsala tak špatně, ale já právě vůni považuju za stejnou, ale odlišnosti vidím na krabičce a flakonku

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 22.08.12 16:08

Promiň - to já to špatně pochopila :oops:
Pokud se změna týká pouze krabičky, tak toho bych se bála nejméně - změny v obalech (jak krabička tak flakón) jsou ještě častější než zásahy do vůní samotných…

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 102 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Katy_S
Učednice 45 příspěvků 22.08.12 16:16

Tak to je dobrá zpráva :kytka:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 24.08.12 15:39

Souhlasím, někteří výrobci mění krabičky nenápadně - nová várka má mírně jiný odstín, někde je možné u stejného druhu vůně najít několik druhu krabiček (teď nově je původně zlatá krabička od Lacoste pour Femme bílá) v obchodech je možno vidět obě verze, taktéž DG Light Blue - doprodává se starší v tmavším modrém sametové krabičce, nové balení už jsou minimálně o dva odstíny světlejší.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist