Domácí vychytávky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 12.03.08 21:04

Holky, zakládám tohle téma, jelikož potřebuju poradit, čím vyčistit sklokeramickou varnou desku od připálenin a sukni od mastné skvrny ( nepomohl Vanish, Jar, líh, benzín… nic…
Taky mne napadlo, že nebudu sama, koho to zajímá a taky, že spousta z vás má určitě, třeba po babičce, zaručené typy, jak co vyčistit…tak pište! :)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 12.03.08 21:07

Zkusila jsem směs prášku na praní s trochou saponu, nechat zaschnout a leštit a leštit.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 12.03.08 21:18

Někde jsem slyšela, že když skvrna nejde vyčistit, umaže se opět tím samým a za čerstva se vyčistí nebo vypere. Na čerstvou mastnou skvrnu mi vždycky pomohl neředěný jar a hned vyprat. Takže jestli máš na sukni skvrnu, která stejně nejde odstranit, tak bych to zkusila, za to nic nedáš ;)

Držím palce!

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 12.03.08 21:29

Se sklokeramickou deskou ti neporadím, protože my máme indukci, takže žádné připálení nehrozí a na tu skvrnu mám vyzkoušený technický benzín. Jde o to, jestli jsi to tím benzínem jen čistila a pak neprala. Musí se to vyčistit benzínem, nechat odpařit a pak vyprat, teprve potom je vidět výsledek.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 12.03.08 21:36

Na sklokeramiku používám takové ty tekuté krémy určené na nerez,momentálně český Larrin,čistím houbičkou určenou na sklokeramiku nebo teflon,nedávno jsem za slušnou cenu koupila dvojbalení v Bille.Připáleniny se musí ale čistit,až po vychladnutí a velké krusty se odrýpou takovou škrabkou,určitě se to dá někde koupit,my ji měli u nového sporáku a zdárně jsem ji uschovala a již nenalezla :lol:,ovšem žiju i bez ní.Na mastné skvrny používám,jako Samantha benzín,ale čistý,z lékárny,bez příměsí a pak vyprat.Ten benzín vypucoval i manželovy džíny zaneřáděné od pryskyřice.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.03.08 00:23

Chava - to zkusím taky…
Vera - tio jsem ještě neslyšela, ale zní to celkem logicky - bohužel už asi stejnou klobásu neseženu…
Samantha - indukční plotny se nepřipalují? To jsem nevěděla…Ale je na ně třeba speciální nádobí, že jo? Jaké?
Ingrid - všechno co popisuješ jsem zkoušela, ale na desce jsou kolem míst, kde jsou teoreticky hořáky nějaké krohové připáleniny - po hrncích, předpokládám, které nejdou odškrábnout bez poškození plotny ani ničím rozpustit…Problém spočívá v tom, že když přijede na návštěvu moje nebo manželova mamka, tak jak špatně vidí a nejsou na ty plotny zvyklé, tak ji vždycky brutálně zaneřádí a já jsem bezradná, co s tím…

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 13.03.08 00:49

Kerze
v elektro predajni zakupis specialnu ocelovu skrabku na sklokeramicke dosky, v drogerii zakupis specialne cistice na sklokeramicke dosky, robi to jedna fajn firma, dokonca rozlisuje cistice na vysku intenzity znecistenia, ale ta skrabka je nenahraditelna - zlezie s nou vsetko.

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.03.08 08:28
Pegas píše:
Kerze
v elektro predajni zakupis specialnu ocelovu skrabku na sklokeramicke dosky, v drogerii zakupis specialne cistice na sklokeramicke dosky, robi to jedna fajn firma, dokonca rozlisuje cistice na vysku intenzity znecistenia, ale ta skrabka je nenahraditelna - zlezie s nou vsetko.

Super, zkusím to sehnat…

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.03.08 09:18

Na indukční desce funguje každé nádobí, které přitáhne magnet. Mně taky čeká rozhodnutí a hodlám sáhnout po sklokeramice, protože s indukcí bych mohla vyhodit drahé teflonové pánve a nemohla bych na ní používat keramiku a sklo, což sice nedělám často, ale občas jo a takové omezení by mě štvalo.
Ze všeho nejradši bych plyn než tyhlety moderní vymoženosti (ne nadarmo se plyn používá v restauracích, oheň prostě sebelepší elektrická věc nenahradí), jenže v našem novém bytě vtipně nebude :( (Co je to za blbej nápad, nedat do novostavby plyn?)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kalista
Znalkyně 428 příspěvků 13.03.08 09:33
Ada píše:
Na indukční desce funguje každé nádobí, které přitáhne magnet. Mně taky čeká rozhodnutí a hodlám sáhnout po sklokeramice, protože s indukcí bych mohla vyhodit drahé teflonové pánve a nemohla bych na ní používat keramiku a sklo, což sice nedělám často, ale občas jo a takové omezení by mě štvalo.
Ze všeho nejradši bych plyn než tyhlety moderní vymoženosti (ne nadarmo se plyn používá v restauracích, oheň prostě sebelepší elektrická věc nenahradí), jenže v našem novém bytě vtipně nebude :( (Co je to za blbej nápad, nedat do novostavby plyn?)

Ada, mám podobné dilema. V novém bytě bohužel nebude plyn, na který jsem nejvíc zvyklá. Na sklokeramické desce vařívám občas u známé a ještě na chalupě, kam jezdíme na hory a sem tam na víkendy. S plynem se to absolutně srovnat nedá.
Spíš zvítězí ta indukce, tu ale nemám vyzkoušenou nikde, horší než sklokeramická deska, to snad nemůže být.
Sklo ani keramiku nejsem zvyklá na plynu používat vůbec, hrnce a pánve celkem moc měnit nemusím…

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 13.03.08 11:09
Kerze píše:
Chava - to zkusím taky…
Vera - tio jsem ještě neslyšela, ale zní to celkem logicky - bohužel už asi stejnou klobásu neseženu…
Samantha - indukční plotny se nepřipalují? To jsem nevěděla…Ale je na ně třeba speciální nádobí, že jo? Jaké?
Ingrid - všechno co popisuješ jsem zkoušela, ale na desce jsou kolem míst, kde jsou teoreticky hořáky nějaké krohové připáleniny - po hrncích, předpokládám, které nejdou odškrábnout bez poškození plotny ani ničím rozpustit…Problém spočívá v tom, že když přijede na návštěvu moje nebo manželova mamka, tak jak špatně vidí a nejsou na ty plotny zvyklé, tak ji vždycky brutálně zaneřádí a já jsem bezradná, co s tím…

Na indukční sklokeramickou desku se nám zatím nic nepřipálilo a asi ani nepřipálí, protože i po delším vaření se plotny můžeš dotknout. Jde tam o to, že na rozdíl od klasické sklokeramiky se tady zahřívá dno nádoby a až ode dna nádoby ta deska, takže se nikdy nevyhřeje tak, aby se tam něco připálilo. Já čistím vodou, přípravkem na nádobí kvůli odmaštění a pak používám takový ten balzám na sklokeramiku. Nádobí se používá magnetické. Je to buď speciální nádobí na indukci, ale funguje tam i třeba obyčejné smaltované nádobí. My jsme se museli zbavit nerezu, nechala jsem si část smaltu a pak jsme stejně koupili celou sadu od Tescomy a nebyla drahá, stála čtyři tisíce. Papiňáky jsme měli už asi čtyři roky od Fagoru a naštěstí jsou i na sklokeramiku a museli jsme vyměnit pánve, protože jsme měli klasiku Tefal. Jinak jsem se právě radila s bráchou, který si pořídil kombinaci 2+2 indukce a klasika sklokeramika a říká, že kdyby kupoval teď, tak jedině indukci, že na té klasice vůbec nevaří. Já jsem vyřadila i varnou konvici, protože na té indukci se mi to uvaří stejně rychle a mám o jeden krám v kuchyni méně.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.03.08 11:12

Samantho - my máme úplně nové nádobí značek Tescoma Praktik ( nerez ) a Tefal Ingenio ( naprosto geniální sada - vřele doporučuju !) - to znamená, že bych ho nemohla používat?!

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 13.03.08 11:13
Kerze píše:
Samantho - my máme úplně nové nádobí značek Tescoma Praktik ( nerez ) a Tefal Ingenio ( naprosto geniální sada - vřele doporučuju !) - to znamená, že bych ho nemohla používat?!

Zkus magnetkem, jestli se nepřilepí, tak to není na indukci. Vždy to uvádí výrobce pro které vařiče je to vhodné, tak jestli máš ještě obal, tak můžeš mrknout. Tak jsem koukla na stránky tescomy a ten váš praktik by měl být i na indukci:

http://www.tescoma.cz/…talog/xpoloz … zka=721007

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 13.03.08 11:31
Kerze píše:
Pegas píše:
Kerze
Super, zkusím to sehnat…

Skus, ja sa bez nej pri cisteni nezaobidem.

Z akeho materialu je ta sukna?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.03.08 14:24

benvenuto - já to nepoznám, z čeho ta sukně je - vypadá to jako velmi jemné plátno - je to takový ten typ sukně „camel“ - tuším značka Bushmann - oblečení na safari atd.. Moc hezká a příjemná - bohužel vepředu s flekem po klobáse…
Holky, já zkoušela magnetem naše nádobí a ani jeden hrnec ani pánvička nejsou magnetické…takže indukc e je prop nás bezpředmětná - všechno nádobí je úplně nové…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist