Doporučte vůni do kanceláře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

clifulka
Nováček 4 příspěvky 25.04.11 11:36
Doporučte vůni do kanceláře

Ahoj všem vášnivým sběratelkám vůní!

Ráda bych od vás dostala radu, co si koupit za vůni do kanceláře, kde je převážně mužský kolektiv. Je mi 25, sportovní typ zrovna nejsem.
Ve světě parfémů jsem docela určitě oproti vám začátečník, ale budu se snažit vypsat vše, co mi vonělo a nevonělo, a podle toho třeba přijdeme na něco, co bude to pravé.
Doufám, že se nebudete smát, ale dnes u mě na poličce sedí jen jedna vůně, a to davový Lanvin eclat d'arpege . Voní mi stále hezky, i po cca třech letech, co ho používám. Ale chci změnu.

Mám ráda vůni šeříku, broskví, jasmínu, frézie, pivoňky, grepu, madarinek a ostatních citrusů, jablek, okurek, vody, vzduchu, kapku vanilky taky snesu, možná i pepř,…
Naopak v parfémech moc nemusím černý rybíz, maliny, jahody, těžkou růži, lilie, orchidej,…

Voněli mi: Addict 2 (nad tím i uvažuju), envy me, trochu i Bright crystal, Masaki Matsushima Suu, ange ou demon le secret (ten jenom chvilku, pak se mi zprotivil, moc citrusů), kdysi i Hugo woman, omnia crystalline (štiplavá), Eau de ruby lips od salvadora dalího (moc sladká), Armani mania a premier jour (obojí na kolegyni v práci), měla jsem i miniaturu Miracle

Moc mi nevoněli naopak: light blue(moc citrusová), daisy, the beat, i love love, funny, happy, amor amor, love chloe, euphoria blossom, většina od E. Arden, CK Beauty, IN2U, DKNY Pure (samá vanilka), jadore, jil, lacoste pour femme

Na vyzkoušení mě zatím napadá akorát L´Eau par Kenzo, lacoste touch of pink, DKNY Be delicious.

Co mi poradíte vy? Klidně můžeme rozlišovat vůně na léto/zimu, ráda si jich pořídím víc!

Budu ráda za každý tip!

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 25.04.11 11:41

napriklad Eclat d'Arpege by bola podla mna celkom vhodna do kancelarie

Na poličce 47 parfémů 9 miniatur 4 odstřiky 123 vzorků V tužebníku 3 parfémy

clifulka
Nováček 4 příspěvky 25.04.11 11:45

však o něm píšu, že je to jediná vůně, kterou používám :-)

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 25.04.11 11:54

Zkus vyzkoušet Aqua Allegoria.....ty, na které narazíš. Soudím, že by se ti mohla líbit Pamplelune, Mandarine Basilic, Angelique Lilas, Pivoine Magnifica, Cherry Blossom…
Spousta se jich blbě shání, ale v Sephorách mívaj občas různé náhodné…

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 25.04.11 12:07
clifulka píše:
však o něm píšu, že je to jediná vůně, kterou používám :-)

:D to som si nevsimla

Na poličce 47 parfémů 9 miniatur 4 odstřiky 123 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Luci23
Parfémová maniačka 712 příspěvků 25.04.11 12:15

Tak já bych být tebou třeba zkusila -
Narciso Rodriguez Essence - to je taková krásně chladivá jakoby „diamantová“ vůně
Acqua di parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri - šťavnatý pomeranč, žádné ostré hrany, nádherná na léto
Bvlgari Jasmin Noir - moc hezký jasmín
Nina Ricci Love in paris - tam je jak jasmín, tak broskev tušim..
jestli ti voněla Suu, tak zkus i Armaniho Idole d'Armani, ta je taky hrušková, ale není tak sladká
jak jsi psala, že můžeš grep, tak třeba cítím v Aqua Allegoria Tiaré-Mimosa od Guerlaina
ani jedna mi nepřijde obtěžujicí, do kanceláře se určitě hodí

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 25.04.11 13:01

…roční období bych až tak neřešila, resp. je důležité, jak se cítíš v té které vůni Ty sama :wink:

Tak třeba:
(jukni, na složení, zda by bylo možno)
BOUDOIR SIN GARDEN Vivien Westwood http://www.arome.cz/…tailvune.php?…
L´EAU PAR KENZO EAU INDIGO POUR FEMME Kenzo http://www.arome.cz/…tailvune.php?…
JOHN RICHMOND John Richmond http://www.arome.cz/…tailvune.php?…
:roll: :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

clifulka
Nováček 4 příspěvky 25.04.11 13:22
1Miru píše: …roční období bych až tak neřešila, resp. je důležité, jak se cítíš v té které vůni Ty sama :wink:Tak třeba:
(jukni, na složení, zda by bylo možno)
BOUDOIR SIN GARDEN Vivien Westwood http://www.arome.cz/…tailvune.php?… L´EAU PAR KENZO EAU INDIGO POUR FEMME Kenzo http://www.arome.cz/…tailvune.php?… JOHN RICHMOND John Richmond http://www.arome.cz/…tailvune.php?… :roll: :D

tak ta první se mi zdála podle složení super, ale na jiných webech ji hodnotí jako směsici živých květů a prošlého No.5, tak nevím.

Nechci nic přeslazeného, přecitrusované­ho…prostě takovou svěží, jemnou, přesto něčím provokující vůni, která se postupně rozvíjí a v každé fázi bude zajímavá.

Trochu květin, ovoce, posečené trávy,… hledám už víc než rok a stále nenacházím favorita. Některé vůně se mi líbí, ale nejsou to pořád ty pravé. Chjo…

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 25.04.11 14:41

…ok.
Mně se sice následující vůně nelíbí, resp. nekámoší se s mojí kůží a mými receptory, ale třeba Tobě sednou:
Premier de Jour Nina Ricci
Cerutti
Love, Chloé
:roll: :D

…stejně - musíš zkoušet. Nic jiného nezbývá… 8) :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 25.04.11 19:04

Gucci Guilty - jemná, květinová, moc příjemná
Gucci Rush2
a neboj se zkusit třeba No. 5 Eau Premiere, je květinovější a jemnější než klasika a líbí se i parfémově nepolíbenému okolí

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 25.04.11 19:50

Ja by som ti odporucila Jasmin Noir
hodi sa aj na leto. Mam s nou velky uspech u chlapov v praci, dokonca „ajtaci“ - jeden z nich ju uz kupil manzelke a vzdy ked ju mam na sebe tak to spozna a opakujem je to IT kolega, original :mrgreen:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 26.04.11 22:42

zo svojej skusenosti a policky - V Ete.

Na poličce 50 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Fleur  27.04.11 09:09

Holky ti v předchozích příspěvcích radily hezké a kvalitní vůně, nicméně hledáš-li něco svěžího, jemného a v každé fázi zajímavého, obávám se, že na některé tipy budeš muset rezignovat. O tom, co je jemné , bychom tu mohly dlouze diskutovat… :lol:

Já si potrpím také spíše na vůně svěží a jemné, i když několik let v tomto prostředí mě posunulo i k hutnějším kouskům na poličce. Za sebe si dovoluji poradit:

• všechny Hermesovy zahrady: Jardin sur le Nil, Jardin en Méditerannée, Jardin apres le Mousson (a tu poslední Jardin sur le Toit, tu bych vyzkoušela ráda sama, ale zatím nemám kde)
  • když už budes testovat Hermese, tak zkus i Kelly Caleche EdT (ta je sice z úplně jiného soudku, ale rozhodně nebude obtěžovat citrusy a květiny v ní se umírněně snoubí s mangem a semišově hladkou stopou kůže, takže jemná také je)
  • na léto jsou krásné „polévací“ vůně, kde slabší výdrž kompenzuje (v některých případech) nízká cena; v kanceláři určitě nikoho obtěžovat nebudou a kolem tebe vytvoří příjemný voňavý obláček; například: Eau de Lalique , Aquasenses od Lancaster , z exkluzivnějších vůní Eau de l´Artisan ; do této kategorie bych zařadila i některé Aqua Allegorie, které jsou zmiňovány v předchozích příspěvcích.
  • pokud máš možnost vyzkoušet něco od Annick Goutal , tak zkus Les Nuits d´Hadrien (není tak přecitrusovaná jako L´Eau d´Hadrien), Eau du sud , Eau du ciel ; pokud máš ráda hrušky, tak i Petite Chérie (ovšem ta už ti možná bude připadat moc sladká).
  • svěží, jemná, nepřeslazená je také Joop! Jette - něžná mošusová vůně
  • projdi si také zdejší vlákna věnovaná vůním podle dominujících složek - třeba by tě mohly oslovit vůně se zeleným čajem, s bylinkami…

A nezapomeň se podělit o výsledky svého pátrání!

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 27.04.11 12:29

A co třeba FUNNY od Moschina? :) je pěkná, svěží, nikoho neurazí a na tohle teplejší počasí jak dělaná :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 27.04.11 12:31
Zyra píše:
Ja by som ti odporucila Jasmin Noir
hodi sa aj na leto. Mam s nou velky uspech u chlapov v praci, dokonca „ajtaci“ - jeden z nich ju uz kupil manzelke a vzdy ked ju mam na sebe tak to spozna a opakujem je to IT kolega, original :mrgreen:

Ale EDT spíš…

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist