Dr. Hauschka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 21.10.08 17:50
Dr. Hauschka

Tak zakládám na tuto značku zvláštní téma. Právě dorazily testovací sady. Zdá se že jejich Čistící krém a Růžový krém budou pro mne to pravé. Ceny jsou celkem příjemné a dokonce se ty přípravky svou bylinkovou parfemací - neparfemací, tak nějak hodí k mému momentálně nejoblíbenějšímu parfému Ormonde Woman - taktéž bylinkovému… :wink: Večer ještě vyzkouším sprchové krémy a tělové oleje.
Pozorně jsem si pročetla web a zjistila, že doporučují přesně opačný postup při péči o pleť než snad úplně všichni ostatní - na den mastné krémy, na noc pouze tonika a nemastné kůry. To mne zaujalo, tak se chci zeptat, jestli to některá z vás takto aplikuje a jaké s tím máte zkušenosti.

http://www.yinyang.cz/dr-hauschka/

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.10.08 18:08

Zkoušela jsem to, na noc jenom tonikum a víc nic, ale nešlo to, byla jsem vysušená. Teď používám pleťovou vodu pro suchou pleť (od jiné značky) a opravdu bych se až na výjimky mazat nemusela - takže něco na tom zřejmě bude, ale nejde říct, že je to univerzální a dá se to provozovat u všech typů pleti, zvlášť jen s jedním tonikem.
Ale je to rozhodně přínosný nápad - minimálně se člověk zamyslí, jestli ten prastarý kánon, který nábožně dodržuje (na den gel, na noc omastek, jednou týdně peeling), není blbost :)

Růžový krém má naprosto úžasnou vůni… čisticí krém má spíš smradovůni a mně zrovna nevoní. (Ne)parfemace přírodní kosmetiky mě baví, je příjemně nepředvídatelná.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 21.10.08 18:37

Kosmetiku dr. Hauschky používám vždycky nějaký čas, pak prostřídám s něčím jiným nebo si dám úplnou pauzu a pak se k ní zase vracím.
Praktikuju jí tak, jak doporučují, tzn. na den tonikum Speciál a lehký kdoulový (léto) nebo růžový krém (zima). Večer čistící krém (je naprosto skvělý!!) a tonikum (normální, tj. ne Speciál). Na noc krém žádný, občas pár ťupek lehkého očního krému-gelu. Podotýkám, že mám spíše normální až smíšenou pleť a mazat na noc se opravdu nemusím, pleť se mi nevysušuje …
Vymyslela jsem ale pro sebe takovou „vychytávku“. Jednou za čas použiju růžový krém na noc - v podstatě jako masku (tu vůni miluju!). Ráno mám nádhernou, vláčnou pleť.
Krásné skleněné nebo plastové kelímky s krémem jsou nádherné, někdy skoro „umělecká dílka“, úžasně se vyjímají v koupelně, ale i ty krémy v tubě jsou mi vlastně hodně sympatické, a to z mnoha důvodů - kromě hygienického a ekologického taky to, že se s nima dá pohodlně cestovat … (vlastně jen to tónikum, to je ve skle a pěkně těžký - ale je tak příjemný!! :wink:)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 21.10.08 19:02

Mně ten jejich opačný přístup připadá logický a mám jejich věci ráda.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 21.10.08 19:02

Právě, já jsem takový „přemýšlivý“ typ, tak teď špekuluju, jestli to nezkusit otočit - ve dne mastná v noci bez…Musím se přiznat, že mně teda ten Růžový krém nevoní vůbec ( ve srovnání s růžovou řadou Annick Goutal ), ale dá se to vydržet a konzistence je přesně jak na zimu potřebuju.
Taky se mi zdá ten Čistící krém výborný. Sice jsem zkusila jen jednou, ale zdá se, že má něco do sebe. Myslíte, že mám teda koupit i to Tonikum ? Nic podobného jsem nikdy nepoužívala, ale dočetla jsem se tam, že to můžou používat chlapi po holení - to mne zaujalo. Můj muž by nejradši používal Pitralon, tak možná by mu to sedělo taky 8)

Domenico a ty používáš ten jejich oční balzám ? Ten mne taky zaujal - já zatím na oči nic speciálního nemám…
Zřejmě po matce jsem zdědila celkem dobrou pleť - nemám tendenci k vráskám ani maštění, žádné nerovnosti ani póry nebo skvrny, ale celý život jsem nějak alergická na zimu. Těmi přechody z mrazu do tepla atd. moje pleť dost trpí - jak vykoukne sluníčko, mám ksichtík jako mimino, ale v zimě je to špatné. :? No, a právě tam píšou, ještě u toho Pleťového oleje, že je vhodný na zimu…Tak teď nevím - už bych měla objednávku skoro za dva tisíce ( ještě bych chtěla vyzkoušet růžový tělový olej a sprchový krém - prý jsou vhodné i pro nemluvňata…). Na druhou stranu je tady toho za dva tisíce plný košík - u jiných značek mám za ty prachy jeden kelímek… :wink:

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 21.10.08 19:16

Tak vám teda pěkně děkuju :!: :twisted: :D Kvůli VÁM teď ty stránky podrobně louskám a hážu do košíku minibalení jejich doporučení pro smíšenou pleť. Zkusím a uvidím. Jsem na to docela zvědavá, zatím si neumím představit, že bych se na noc nenamazala, musím se „namastit“ celá (ruce, pleť, rty, tělo, prostě od hlavy k patě), protože mám pocit, že to musí být a že to tělo potřebuje, ale ona se dá takhle asi krásně vypěstovat i určitá závislost. Jinak mi celý život říkali, že smíšenou pleť naopak musím mazat, protože jinak pleť nedostatkem toho krému produkuje ještě víc mazu. Nemám přímo mastnou, ale typickou smíšenou a zase mě každá kosmetička uklidňovala v tom smyslu, že se nemusím bát vrásek. Asi je to lepší než suchá nebo citlivá pleť, naštěstí nic takového neznám a jestli budu po svých předcích, tak se ani těch vrásek opravdu bát nemusím. Ale genetika je jedna věc a péče druhá.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 21.10.08 20:45

Čistící krém je fakt skvělý - zatím jsem na lepší a příjemnější přípravek na číštění pleti nenarazila.
Tónikum moc doporučuju - možná bych začala jemnějším (tónikum Speciál doporučují na smíšenou nebo mastnější pleť) - já používám na den normální, na noc „nespeciál“ - vydrží hodně dlouho! a aplickace - stříknutí je úžasně příjemná, praktická a osvěžující! Umím si představit, že může být příjemný i pro muže.
Oční krém-balzám Augen creme (taková jemná konzistence v tubičce) mám na nočním stolku a když si vzpomenu … :wink: Mé známé vyhovuje oční balzám, ale ona je starší a má suchou pleť a vrásky. Já zatím ani moc ne, tak to ani s tou péčí nepřeháním :wink:

Kerze, pleťový olej , moc doporučuju. Jednu zimu jsem ho používala a je tak příjemný, jako Advanced Night Repair od EL, ale přitom několikanásobně levnější :wink:
Růžový tělový olej je taky moc fajn, voní, zahřívá, zvláčňuje, na zimu ideální. Růžový olej nebo balsám je mj. skvělý na krk a dekolt :wink:

A taky Růžový pudr stojí za pozornost. Jakýkoli pupínek, kůže po depilaci … se přes noc se zklidní pod jeho tenkým závojem …

Tak ..... a teď očekávám, že mi od Hauschky dorazí dárkový koš, za tu reklamu, co mu dělám :D

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 21.10.08 21:08

Tak to holky všechno pěkně vyzkoušejte a pak prosím napište, ať si můžu potom taky něco koupit. :mrgreen:

Chjo …mají tam pěkné věci, no zatím nemusím mít všechno :conf:

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 21.10.08 21:43

Sakryš, domenico, někdy mi přijde, že jsi mé dvojče, oddělené při porodu. Pod všechno se můžu podepsat z fleku. Olej je naprosto dokonalý, měla jsem ho ještě v době před dětmi, kdy jsm měla hodně mastnou pleť s beďarkama ( komedony jak říkáme my lékaři:)) a dost jsem se ztotožnila s jejich homeopatickým přístupem: stejné léčit stejným. Je to sametová, hedvábná konzistence, která světedivse nemastí.
Na čistící krém jsem si taky vypěstovala závislost, i když mělo pro mne plno negativ: proces čištění je pro mne - flákače hodně zdlouhavý a nevyčistí dobře pleť, když byla předtím namakeupovaná. Přeto používám již asi 15tou tubu.
Jenom jsem chtěla upzornit, že v některých netových diskuzích si některé holky stěžovaly, že po 14 denním zázračném zlepšeí pleti nastalo zhoršení s tvorbou pupínků až cyst - prostě nesnesly ty jejich oleje. Proto si myslím, že je dobré tuto kosmetku buď prostřídat, nebo kombinovat.
 Amen.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.10.08 07:40

No, zatím jsem objednala Čistící krém, Tonikum a Růžový krém. K tomu sprchový gel Vilín ( včera jsem vyzkoušela - vůbec nevysušuje, ani bych se po něm nemusela mazat ) a Růžový olej na tělo. Tak uvidíme :wink:

S tím olejem na obličej zatím počkám - problematickou pleť opravdu nemám.
Jinak, já jsem taky líná na čištění, ale jelikož make-up moc nepoužívám, tak většinou stačí i to málo. Taky jsem prakticky nedotčená kosmetičkami - takže ani nejsem zchoulostivělá, jako kámošky po létech „hloubkového čištění“… :P

Ale víte co mne mrzí ? V letáku, co přišel se vzorky je Citrónový olej - na webu ale není. Není tam jen přechodně nebo ho vůbec nevedou? Nevíte ?

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25898 příspěvků 22.10.08 09:42

Ten pleťový olej jsem používala jednu zimu spíš jako ochranu před zevními vlivy a z důvodu „rozmazlování se“ :D než jako prostředek na problematickou pleť, kterou naštěstí (zatím) taky nemám. Shodou okolností taky nechodím na kosmetiku :wink:

S citronovým olejem zkušenosti nemám.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 22.10.08 12:28

Kerze, ptala jsem se a prý citronový olej už nebude, chystá se nová řada olejů a místo citronového by měl být nějaký lemongrassový nebo citronovo-lemongrassový.

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 22.10.08 21:01

Dneska jsem viděla citronový olej v Profimedu na Chodově.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 23.10.08 08:59

Holky, díky! Mně se líbí vůně toho citronového mycího krému + olejík, by to v létě mohla být příjemně osvěžující kombinace… :wink:

V Profimedu prodávají Dr. Hauschku ?
A ještě dotázek: používáte některá i jejich vlasovou a nehtovou kosmetiku ? Už delší dobu uvažuju o změně šamponu - mám ddlouho Redken, myslím, že by se to mělo po nějaké době střídat - jen nevím za co ?!

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.10.08 09:16

V Profimedu prodávají Tisserand a nějaké bambucké máslo, Hauschku jsem tam neviděla.
Citronový olejíček dělá taky Weleda a voní krásně, vyzkoušej (mají samozřejmě minibalení na zkoušku jako od všeho).
Měla jsem lichořeřišnicový šampon od Hauschky a koupila jsem ho několikrát, byl dobrý. Myl normálně a přišlo mi, že mě po něm tak nesvědí hlava.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Další témata z kategorie

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist