Drahá kosmetika - zkušenosti

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alviola
Učednice 114 příspěvků 19.02.15 13:22
Drahá kosmetika - zkušenosti

Hezký den všem kosmetickým nadšencům.
Zrovna s kamarádkami diskutujeme, zda se vyplatí zainvestovat do hodně drahých krémů a makeupů. Tí myslím kosmetiku, která začíná na tisícikoruně a pokračuje do závratných výšin. Bohužel, recenzí jsme na internetu mnoho nenašly a tak zakládám tuto diskuzi. Budu moc ráda, když sem bude vkládat svoje osobní zkušenosti.

Na poličce 10 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 19.02.15 14:27

1.pro recenze chodím na makeupalley.com
Jinak si myslilm, že fakt drahou kosmetiku si kupují spíše lidé kteří na psaní revencí moc čas nemají, proto je jich málo…

2. Jako studentka vš jsem si kupovala spíše kosmetiku z drogerie, ale vždycky mi to přišlo jako kompromis - buď třeba v barvě, nebo ve výdrži, nebo to nedělalo přesně to co slibovalo atp. Dneska si troufalm tvrdit, že už si kupuju dražší a drahou kosmetiku a na mojí pleti se to projevilo, když jsem deset hodin v práci nemusím co dvě hodiny běhat k zrcadlu a předělávat makeup, vyberu si přesně odstín co mi sedí, mám kvalitnější pleť na to jak jí dávám zabrat apod.

3. Záleží to i na pleti, znám lidi co přežili celý život na nivei a vypadají o deset let mladší. Pokud pleť třeba není tolik náročná tak se dá v celé řadě výrobků bez drahých věcí obejít.

4. Osobně nedalm dopustit na značku guerlain a to i v dekorativní i pleťové kosmetice. Zrovna teď se mi z různých důvodů dost zhoršila pleť, válčím s tím už asi tři týdny, včera jsem si koupila guerlain cream camphrea, večer natřela, nechala do rána působit a ráno u zrcadla jsem se málem rozbrečela štěstím protože mám pleť o 100% lepší. Doporučovali mi ještě sos serum, které ale bez slevy stojí asi 2500 kč a fakt nad ním uvažuju až budu mít třeba nějakou 20% slevu…lepší důkaz ti asi dát neumím :)))

Od jiných značek si spíš tak vybírám jednotlivé kousky jako třeba mufe transparentní pudr, armani řasenky a rtěnky, bobbi brown korektory, el bb/cc/ee krémy, helena rubinstein řasenky, loreal micelárka, chanel hydra beauty, tvářenka atp.

Na poličce 39 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3275 příspěvků 19.02.15 15:08

@alviola
Recenzí je na netu nepřeberná halda, akorát ne moc v češtině.

Na poličce 176 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2198 příspěvků 19.02.15 15:23

Co jsem překročila třicítku, rozhodla jsem se, že pokud si to můžu dovolit, budu pleti dopřávat to, co mi nejlépe sedí, bez ohledu na cenu. S pečující kosmetikou se mi vzhledem k suché a citlivé pleti nevyplatí experimentovat, ale dekorativní kosmetiku jsem nakoupila kompletně od Esteé Lauder a co ji používám, jsem naprosto spokojená. Make-up, nejenže krásně vypadá, ale mezi 5-6 ranní se nalíčím a večer v 9 odličuji totéž, co jsem ráno na pleť nanesla. Přes den jen lehce přetřu nos pudrem, protože žiju v MSK a zdejší vzduch mě nutí často smrkat. Dekorativní kosmetika se mi osobně tedy vyplatila, ale co se týče té pěstící, tam je to spíš opravdu o tom, co komu sedne. I se stejným typem pleti např. suchá si jeden s nějakým krémem chrochtá a druhý se osype červenými fleky.
A ještě k make-upu - v úterý jsem byla pozvaná na kosmetické ošetření ke známé, až na místě jsem zjistila, že je to akce Mary Kay, takže jsem přišla hezky namalovaná, abych se sama (!!!) odlíčila jejich přípravky a holčina mě mohla nalíčit jako klauna. No, přežila jsem. Druhý den si mě manžel prohlížel a říkal, že dnes vypadám mnohem líp, než včera, že ten make-up (EL) jako bych ani na pleti neměla. V tomhle se ta cena asi projeví.

Na poličce 8 parfémů 12 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Uživatel je onlineFoteini
Nevyléčitelná závislačka 1464 příspěvků 19.02.15 16:36

Já jsem se ve třiceti také rozhodla, že si budu kupovat dražší a kvalitnější pěstící kosmetiku. Začala jsem krémy od Clinique a Lancome, pak jsem přešla k Estée Lauder (od té mi taky vyhovují make upy a CC krémy). Mám také bázi pod make up a make up od Clarins a s nimi jsem opravdu maximálně spokojená, pro mou pleť lepší než EL. Teď je mi 44, ne že bych neměla vůbec žádné vrásky, ale rozhodně vypadám mladší než vypadala v mém věku moje babička, které jsem velmi podobná. Velmi dobré zkušenosti mám také z kosmetikou z lékárny (Vichy, Avene, Korres), která sice není přes tisícovku, ale udělá dobrou službu, zvláště když má člověk citlivou pleť.
Na druhou stranu nevěřím na žádné zázračné účinky, mimické vrásky prostě žádný krém nevyhladí. Pokud o nějakém víte, tak sem s ním! :D

Na poličce 53 parfémů 17 miniatur 47 odstřiků 211 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Alena_In
sv. Parfema z Kecálburgu 3240 příspěvků 19.02.15 16:51

Já mám podobné zkušenosti, jen jsem si tu kvalitní kosmetiku začala dopřávat až po čtyřicítce.
Stále jsem řešila problémy s dehydratací pleti, mám citlivou smíšenou pleť s hodně suchými tvářemi. Pleť jsem mívala často hrubou na dotek, začervenalou, s rozšířenými žilkami a zvětšenými póry. Krémy jsem používala kvalitní už dřív, ale z dekorativky to, na co jsem zrovna natrefila v nejbližší drogérii a co mi neudělalo ekzém.
Teď kromě dobrých krémů používám i séra a masky (Payot), opravdu pravidelně chodím ke kosmetičce a začala jsem používat i kvalitní dekorativní kosmetiku (Guerlain, Chanel) a na pleti je to znát. Na dotec je jemnější, hladší, líp vypadá. A nalíčení opravdu drží celý den.
A největší poklony pro mě byla, když si jedna známá myslela, že na tváři žádný makeup nemám (jak píše @Michele ).

Na poličce 16 parfémů 5 miniatur 18 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Alena_In
sv. Parfema z Kecálburgu 3240 příspěvků 19.02.15 16:56

@Foteini
Mimické vrásky už mám samozřejmě taky, ale na rozdíl od mé o 5 let mladší sestry, která se o pleť vůbec nestará, je nemám jak měsíční krátery. :mrgreen:
A zázračný krém jsem teda taky neobjevila. ;)

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 19.02.15 20:24

Mně už tedy 30 let také bylo, o pleť se snažím starat jak to jde. Tedy starala jsem se vždy, vyzkoušela jsem levné z drogerky i dražší krémy z lékárny a bohužel rozdíl jsem moc neviděla :think:
Poslední cca rok jsem moc spokojená s krémy od Yves Rocher, cenově pro mně ještě dostupné a mojí pleti velmi sedí. Moc mně láká pleťová kosmetika Estée Lauder - měla jsem před časem vzoreček krému a byl moc příjemný a po jedné dvou aplikací ple´t krásně vyhlazená! Akorát tedy pro mně je dát 1500-2000 za krém docela dost, ještě když bych chtěla denní,noční, oční, sérum… :roll: Na to prostě nemám. K tomu micelárka nebo tonik, ten mi vydrží tak dva týdny :?
Minulý týden jsem u Laudera kupovala parfém, tak mi milá paní prodavačka přihodila nějaké vzorečky krémíků. No uvažuji, že bych aspoň investovala do toho denního a nočního krému… :nevim:

Dekorativku moc neřeším, líčím se málo. Makeupy mám asi tři, z toho dva z drogerie a jeden od Revlonu, ale rozdíl opět nevidím, spíš je ten Revlon ještě horší jak drogerkové :lol:
Jinak stíny a řasenka normálně z drogerie nějaký ty lepší značky jako Loreál, Astor a stačí mi to ;)

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 19.02.15 20:29

Jinak jem poslední dobou spíš dost zaměřená na přírodní kosmetiku - místo odličovacího mléka používám odličovací olej od Saloos - momentálně mám levanduli. Pak od stejné značky obličejový arganový olej, používám samostatně nebo kapu do krému ;)

Na poličce 18 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 4 parfémy

alviola
Učednice 114 příspěvků 19.02.15 20:52

@Alena_In No tak to je přesně moje pleť :-( Proto si neumím žádný krém vybrat, protože mám pořád poscit, že bych potřebovala všechny proti všemu. Snad jen ty vrásky ještě moc neřeším.A jaký krém vám tedy sednul?

Na poličce 10 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Matysek_69
Parfémová maniačka 693 příspěvků 19.02.15 20:53

Měl jsem před dvěma lety krém proti vráskám La Prairie. Krásná krabička, krásná vůně, krásná textura, ale účinky teda nic moc. Stál 5 litrů, tak nevím… :D

Na poličce 23 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 219 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Alena_In
sv. Parfema z Kecálburgu 3240 příspěvků 19.02.15 21:02

@alviola
Na odličování používám arganový olej a dočišťuju červenou micelárkou Bioderma. Z krémů pak denní krém Payot Nutricia repairing creme na suchou pleť a na noc mi naprosto vyhovuje denní krém Cien z Lidlu. Z Payotu mám také hydratační masku a rozjasňující hydratační sérum. U nich to teda dost flákám a používám jen občas. ;)

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 19.02.15 21:07

Já si koupila makeup od Lancome Teint Idole s tím, že bude lépe matující, něco vydrží a nesteče mi jako ostatní makeupy během 5 h (dávám na pleť v 7 h ráno a v 15 h odpoledne už na pleti nemám nic, krom trošku flekatých slitých místeček) a výsledek je stejný jako matující makeupy od Yves Rocher, Gabriely Salvette, Rimmelu BB mate, Skin79 (oranžový), Cremme Puff MF, Astor Perfect Stay, Rimmel lasting finish 25, Catrice matte, Dermacol kaviárový, Shiseido perfect refining, ať použiju jako podklad matující krém nebo žádný krém, nebo jen hydratační lehké sérum, výsledek je vždycky stejný. Asi ten můj xicht má prostě určitou hladinu mastnoty a té si vždycky nějak docílí.
Stejné jsem to měla i s krémy, ať stál 50,– Kč nebo 500,– Kč. Nic nepomáhá zmatnit na delší dobu. U některých se zdálo, že to dokáží, ale zhruba po týdnu jsem stejně byla jako prasátko. Stejně si ten xicht zase udělal co chtěl.
Takže u mě je jedno co používám. Může mě to stát kolik chce, ale ta moje držka si vede stále svojí! Nenávidím svůj xicht a závidím, těm které si vystačí s niveou, nebo indulonou a mají obličej hladký, bez uhrů a nelesknou se. Zkrátka pleť jako broskvička.

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

safík
Znalkyně 347 příspěvků 19.02.15 21:30

@74SLena Tak to jsme na tom stejně-taky jsem leta už nešťastná že se mastím jak vepř a o pupínkách nemluvě :roll: Ale-pomáhá mi od Dermacolu zmatňující báze pod makeup,stojí pár korun a fakt jako jediná zabírá proti lesku,a pak jsem ještě objevila od Avonu ve spreji nějaká novinka,uděláš si obličej a postříkáš a neleskneš se.Jakože úplně suchá nejsem,ale je to o dost lepší :palec: A používám jedině korektor od Eucerinu-je to z lékárny zelený v tužce,ten a nic jiného,fakt drží,kryje a nesteče a můžu si i šmatlat po obličeji rukama.Jinak si přes den vysušuji obličej ubrouskama,nebo kapesníkama,jinak to prostě nejde.S… mě to,ale mastím pořád…

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Matysek_69
Parfémová maniačka 693 příspěvků 19.02.15 21:34

@74SLena @safík
takových nás je, co se leskneme jako chleba namazaný sádlem… :D a to máte ještě výhodu, že jste ženy, takže můžete použít make-up a pudr, nám mužům zbývá tak ten matující krém s nevalným účinkem a přes den pak občas vysušit nos a čelo tím papírovým ubrouskem… ;)

Na poličce 23 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 219 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist