Duc de Vervins a klony Drakkaru Noire

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 10.02.11 23:23
Duc de Vervins a klony Drakkaru Noire

Ve vedlejším vlákně („dnes na sobě“) přirovnal Flirt Lomani pH k citrusovému Drakkaru N. Krásně mi nahrál na smeč. :-) Před pár hodinama jsem konečně zevrubněji porovnal vzorek Duc de Vervins a Drakkaru N. Sledoval zrání a trošku „přikládal“ na ruku. :-)

Během čekání jsem prošmejdil Basenotes /oba kousky byly zhusta probírány/. Kromě DdV byla k DN přirovnávána řada vůní mně neznámých. Občas také něco známého (Lagerfeld Photo, po kterém pošilhávám). Lomani tam, pokud se nepletu, nebylo. :-).

Můj vlastní (ne)test dopadl jednoznačně ve prospěch Duc de V. Byl v něm příjemný teplý tón navíc (možná náznak sladkosti) a jeho start nebyl tak otravně štiplavý. Dostupnost (a cena) ale stojí za starou belu.

Co byste z širokého rozrodu této parfémové legendy doporučili? DN měl dle všeho mnohem více následovníků a byl dobrým inspirátorem. Můj šálek kávy to není (ať už je to vkusem či chemií pokožky) - když se uklidní, kromě příjemně nahořklé a trošku ordinérního muža nic moc…

M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Reakce:

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 10.02.11 23:36

k tomuhle ti asi nejvíc řekne Chandler… :D

já za sebe, z toho co jsem zkoušel, můžu k Drakkaru přirovnat několik vůní:

Bowling Green - ze začátku „citrusově-zelená“ bomba, později se přidá mýdlová složka, obdobná té v Drakkaru…BG voní něco jako přechod mezi Drakkarem a Eau Sauvage Extreme od Diora…

Lomani pour Homme - opět citrusově-mýdlovitá, akorát ty citrusy nejsou až tak agresivní jako v Bowling Greenu

Fracas for Men (zkoušel jsem dnes) - citrusově-mýdlovo-květinová, celkem elegantní vůně…(tam ale netuším rok vzniku, takže je docela dobře možné, že je starší než sám Drakkar)

Denim Black - tam vidím slušnou podobu, tipnul bych si, že se jedná o rip-off Drakkaru…

Enrico Coveri pour Homme - opět mýdlově-lehce kořeněná vůně, i v ní lze najít určité shodné znaky s DN…

pak to bude nepochybně ten Duc de Vervins, ale ten jsem osobně zatím nezkoušel…nebo pokud zkoušel, už si ho moc nevybavuju :)

a vzdálenější podoba je skutečně i v tom Photu od Lagerfelda, ačkoliv tam už jsou ty aromatické tóny od Drakkaru výrazněji odlišné…

jinak co se přímo toho Drakkaru týče, je to dvousečná zbraň - při nesprávné aplikaci je naprosto nechutný…mně se osvědčilo z natažené ruky stříknout lehce na hruď, výdrž má slušnou a právě tehdy působí elegantně a nevtíravě. Domnívám se, že velká většina negativních komentářů, které se ve vztahu k DN někde vyskytnou, je zapříčiněna právě tou nesprávnou aplikací…(popř. nesprávným mužem) :D

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 11.02.11 00:00

Díkes!

S tvou doporučenou aplikací to mám u některých vůní stejné. Hrudník na holou, zdálky - popř. s ucpaným nosem. :D Na šatech nebo bez možnosti odvětrání trapič nosu. :( U mne například Azzaro p H. nebo Tsar - které jinak miluju láskou hlubokou. U Drakkaru bych přečkal ten start, ale vyvine se způsobem, který mě nerajcuje. Na mé pokožce nudné.

Na další tipy se podívám, směřování k Eau Sauvage zní zajímavě. Sauvage se mi líbí čím dál více a časem možná skončí na mých stupních vítězů. Nakonec kde je psáno, že se mi musí líbit jenom 1 typ vůní? Takhle to u mě nefunguje, v ničem. Mám rád na výběr podle situace, nálady a reakcí okolí. No a navíc jsem si velmi dobře vědom triviálního faktu, že je náš vkus subjektivní, dobově podmíněný a proměnlivý. Nikdy neříkej „nikdy“ -to se znovu a znovu potvrzuje.

M.

P.S + OT: Znáš kromě Denimu Black také Denim Musk (Moschuss)? Při úklidu poličky jsem vzadu našel zbyteček mého původního Denimu někdy z 80. let! Vždycky jsem myslel, že se mi líbil nejvíc ten modrý. Prd. Zelený to byl. Trošku zestárnul, ale pořád to tam je a vzpomínky vyvolává tutově. Také jsem jsem si vzpomněl na kdysi oblíbený Axe - zase Musk. Takže proto asi mám rád koření, mošus a trošku sladkosti (mimo jiné). A proto jsem po letech instinktivně zvládl Opium. To jsou věci - jak člověka nasměřuje v tu správnou chvíli vůně téměř generická a zprofanovaná. Pánbu zaplať za takto povedenou komerci. M.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 11.02.11 00:21
MS61 píše:
Díkes!

S tvou doporučenou aplikací to mám u některých vůní stejné. Hrudník na holou, zdálky - popř. s ucpaným nosem. :D Na šatech nebo bez možnosti odvětrání trapič nosu. :( U mne například Azzaro p H. nebo Tsar - které jinak miluju láskou hlubokou. U Drakkaru bych přečkal ten start, ale vyvine se způsobem, který mě nerajcuje. Na mé pokožce nudné.

Na další tipy se podívám, směřování k Eau Sauvage zní zajímavě. Sauvage se mi líbí čím dál více a časem možná skončí na mých stupních vítězů. Nakonec kde je psáno, že se mi musí líbit jenom 1 typ vůní? Takhle to u mě nefunguje, v ničem. Mám rád na výběr podle situace, nálady a reakcí okolí. No a navíc jsem si velmi dobře vědom triviálního faktu, že je náš vkus subjektivní, dobově podmíněný a proměnlivý. Nikdy neříkej „nikdy“ -to se znovu a znovu potvrzuje.

M.

P.S + OT: Znáš kromě Denimu Black také Denim Musk (Moschuss)? Při úklidu poličky jsem vzadu našel zbyteček mého původního Denimu někdy z 80. let! Vždycky jsem myslel, že se mi líbil nejvíc ten modrý. Prd. Zelený to byl. Trošku zestárnul, ale pořád to tam je a vzpomínky vyvolává tutově. Také jsem jsem si vzpomněl na kdysi oblíbený Axe - zase Musk. Takže proto asi mám rád koření, mošus a trošku sladkosti (mimo jiné). A proto jsem po letech instinktivně zvládl Opium. To jsou věci - jak člověka nasměřuje v tu správnou chvíli vůně téměř generická a zprofanovaná. Pánbu zaplať za takto povedenou komerci. M.

ono to svým způsobem „nudné“ je - není to vůně určená k „lovu bab“ nebo oslňování davů - je to prostě voda po holení updatovaná na vyšší level (něco jako později Cool Water, proto jsou obě dvě tak hodně rozšířené a oblíbené)…ač teda CW nemusím, tak u Drakkaru si tam to kouzlo dokážu najít…

Denim Musk mám doma, dokonce jako EdT (předloni ho prodávali v Tescu na Vánoce v nějaké dárkové sadě)…je to decentní a fajn musk, jen výdrž má kolísavou - někdy ji cítím půl dne, jindy hodinu…na rozdíl od Denimu Original, který, aspoň na mně, drží mnohem lépe…

mně by docela zajímalo, kdy byl ten modrý Denim (Black) vypuštěn do prodeje…to taky nikde nemůžu zjistit :lol: :angry: :mrgreen:

jinak já mám pro musk docela slabost, nedávno mi dorazil Jovan Evening Musk (1985) a nemůžu si stěžovat, oproti původnímu Jovanu Musk (1973) je tenhle mnohem „mužnější“ a v něčem připomíná Chaps Musk od RL…

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 11.02.11 00:48

Rozhodně se nechci hrát na samozvaného korektora či dokonce arbitra, ale z Denimu jsem si dal právě opáčko na webu:
Modrý (modrá krabka): Denim Original. Měl jsem kdysi, ale neutkvěl tak výrazně. Tatínek má současnou verzi (Itálie), ale není povědomá. Tedy - má ji na mražáku a venku (= na světle). O jeho kondici lze úspěšně pochybovat. :-) Ovšem tatínek už má své roky a nebudu mu kazit radost.
Zelený: Denim Musk/Moschuss. Mám původní made in Germany (Denim Moschuss). Podobný obal se dá dohledat na webu. Byl ve tmě zaházený krabičkama od nových objevů. Černá krabička: Denim Black. Vůní jsem zkoušel a nebylo to ono. Tehdy. Nebylo to zlé,ale neutkvěl. Asi byl dostupný později, v druhé polovině 80. let, ale to nic neříká o začátku výroby a prodeje v normálních zemích.

Denim Musk byl podle Basenotes uveden v roce 1982. Všiml sis, které vůně se zrodily ve stejném roce? Quorum a Drakkar Noir! To jsou náhody…

Na „musky“ mám slabost také. Koupil jsem si v rámci sebevzdělání i nějaké ženské klasiky, mj. i White Musk (vzoreček, ale ne od Jovanu). Musím furt čichat. Strašně mi to připomíná nějakou hvězdu mého citového života - jenom už nevím kterou, kde a kdy. :-) Pamatuju si jenom ten typ vůně.

M.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 11.02.11 03:54
MS61 píše:
Rozhodně se nechci hrát na samozvaného korektora či dokonce arbitra, ale z Denimu jsem si dal právě opáčko na webu:
Modrý (modrá krabka): Denim Original. Měl jsem kdysi, ale neutkvěl tak výrazně. Tatínek má současnou verzi (Itálie), ale není povědomá. Tedy - má ji na mražáku a venku (= na světle). O jeho kondici lze úspěšně pochybovat. :-) Ovšem tatínek už má své roky a nebudu mu kazit radost.
Zelený: Denim Musk/Moschuss. Mám původní made in Germany (Denim Moschuss). Podobný obal se dá dohledat na webu. Byl ve tmě zaházený krabičkama od nových objevů. Černá krabička: Denim Black. Vůní jsem zkoušel a nebylo to ono. Tehdy. Nebylo to zlé,ale neutkvěl. Asi byl dostupný později, v druhé polovině 80. let, ale to nic neříká o začátku výroby a prodeje v normálních zemích.

Denim Musk byl podle Basenotes uveden v roce 1982. Všiml sis, které vůně se zrodily ve stejném roce? Quorum a Drakkar Noir! To jsou náhody…

Na „musky“ mám slabost také. Koupil jsem si v rámci sebevzdělání i nějaké ženské klasiky, mj. i White Musk (vzoreček, ale ne od Jovanu). Musím furt čichat. Strašně mi to připomíná nějakou hvězdu mého citového života - jenom už nevím kterou, kde a kdy. :-) Pamatuju si jenom ten typ vůně.

M.

jo takhle, já to bral obsahu flakonu, ne podle krabiček - tj.:

modrý=Denim Black (rok - ?) žlutooranžový=Denim Original (1978)
zelený=Denim Musk (1982)

(omlouvám se za zmatení, dál už budu používat radši přímo konkrétní názvy) :)

mimochodem, já jsem taky z toho roku (1982)…to byl vůbec dobrej rok, samý lepší věci přišly na svět :D

White Musk od Jovanu jsem poslední dobou viděl sehnatelný i v pánské verzi, ale trochu mě tam znepokojuje to jablko ve složení a taky recenze, kde až podezřele často zaznívá názor, že tam toho musku moc není…dámskou verzi WM jsem nezkoušel, z dámských jsem zkoušel právě jen ten původní Jovan Musk, která se mi docela líbí, ale je z ní prostě poznat, že je „dámská“

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 11.02.11 07:12
MS61 píše:
Hrudník na holou…
šmarjá!
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 11.02.11 12:16
derad píše:
MS61 píše:
Hrudník na holou…
šmarjá!

Tak se z toho nezvencni, že jsem byl trošku expresivní! :whistle:

Prostě jsem blbým způsobem napsal, že tato „parfémová ostří“ je lepší nanést přímo a pouze na pleť. Rozhodně ne také na krk, límec a prádlo. A dost - zase se zaplétám. A to se ti líbí, co? :D

M.

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 11.02.11 12:32

já už jsem takový, že ve všem vidím nějakou prasárnu :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1134 příspěvků 11.02.11 13:18

Co se Drakkara týče, tak tady nezazněl ještě Caesar´s World a Grigio Perla.

Jinak je FlirtBoyův výčet kompletní :D . Trošku se neztotožňuji s tím, že by kostelní Foto bylo podobné Drakkarovi, neboť pokud je nějaké kadidlo v Drakkaru, pak je velmi elegantně a téměř nerozpojitelně spojeno s levandulí (podobně jak to cítím z Encens at Lavande od Lutense).

V současnosti si nejsem jist jestli mi přijde lepší Duc de Vervins nebo Drakkar. Jsou dost vyrovnané. DdV mi přijede spíš interierový, zatímco Drakkar mi při díky své síle vhodnější pro otevřený prostor, než do kanclu. Taky mi přijde, že na léto je lepší Drakkar, zatímco v zimě mi přijde lepší DdV.

Kromě DdV mi ostatní přijdou jako horší kopie originálu, ale možná je to jenom subjektivní pocit a někomu se budou zrovna víc líbit jiné variace na téma Drakkar.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 11.02.11 16:12
derad píše:
já už jsem takový, že ve všem vidím nějakou prasárnu :mrgreen:

Sem si všim! :D

M.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 12.02.11 11:13
Chandler píše:
Co se Drakkara týče, tak tady nezazněl ještě Caesar´s World a Grigio Perla.

Jinak je FlirtBoyův výčet kompletní :D . Trošku se neztotožňuji s tím, že by kostelní Foto bylo podobné Drakkarovi, neboť pokud je nějaké kadidlo v Drakkaru, pak je velmi elegantně a téměř nerozpojitelně spojeno s levandulí (podobně jak to cítím z Encens at Lavande od Lutense).

V současnosti si nejsem jist jestli mi přijde lepší Duc de Vervins nebo Drakkar. Jsou dost vyrovnané. DdV mi přijede spíš interierový, zatímco Drakkar mi při díky své síle vhodnější pro otevřený prostor, než do kanclu. Taky mi přijde, že na léto je lepší Drakkar, zatímco v zimě mi přijde lepší DdV.

Kromě DdV mi ostatní přijdou jako horší kopie originálu, ale možná je to jenom subjektivní pocit a někomu se budou zrovna víc líbit jiné variace na téma Drakkar.

ještě bych doplnil to F. Smalto pour Homme, tam taky určitá, i když dost vzdálená příbuznost, je… 8)

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist