Eau du Sud, Nuits de Hadrien Annick Goutal

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 23.02.08 18:54

Ahoj, nemáte některá načichány tyto vůně?
Hledám něco na léto, to mám nejradši nějaké lehké, nesladké citrusové vůně (Le jardin sur le Nil, Eau des Merveilles Pegassus, Mandragore, YR Green tea, teď nová Verbena apod..). Podle popisu mě zaujaly Eau du Sud a Les Nuits de Hadrien, ale nemám možnost je vyzkoušet. Jaké jsou? Popř. jaké byste mi poradily vůně i od jiných značek?Díky

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Reakce:
 
zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4725 příspěvků 23.02.08 20:31

Od A.G. neznám zdaleka všechny, ale ty, co jsem měla čest poznat, mi všechny obrátily žaludek kromě jedné - Mandragore. Ta se mi naopak moc líbí.

Na poličce 28 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2402 příspěvků 26.02.08 09:37

Znám Nuits de Hadrien - krásná zajímavá vůně, bohužel stejně jako snad všechny od Annick Goutal na mě skoro vůbec nedrží. Z těch co znám od Goutal, má výbornou výdrž jen Songes, o něco horší pak Grand amour, Quel amour a Passion, ale ty mě moc nezaujaly.

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 12 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2402 příspěvků 26.02.08 09:39

zdensy - Mandragora je nádherná, chtěla jsem si ji pořídit, ale odradilo mě, že vůbec nedrží :-((((

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 12 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 26.02.08 09:44
Veverka píše:
zdensy - Mandragora je nádherná, chtěla jsem si ji pořídit, ale odradilo mě, že vůbec nedrží :-((((

Taky jsem byla zklamaná z výdrže, ale pak jsem přišla na to, že docela dlouho drží ve vlasech a na oblečení. Když ji použiješ víc dnů za sebou, pak už to s tou výdrží není tak špatné. Zvedá mi ohromně náladu a na jaro je ideální, moc krásná! Zabývám se myšlenkou, koupit k tomu tělové mléko.
Od AG je taky moc krásná Le Chevrefeuille, výdrž je ovšem taky slabší.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
janamarie
Znalkyně 316 příspěvků 26.02.08 11:11

A nevíte jak voní Heure exquise od AG? NA MUA ji přirovnávali ke Cristalle nebo No.19

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 11 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist