eBay.com - co se to děje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 21.09.12 14:22
eBay.com Co se to děje?

Tak jsem dnes zkoušel hledat nějaké zajímavé kousky na eBay a na americké verzi jsem narazil na nemilou skutečnost. Prakticky se v sekci pánských parfémů vytratily produkty určitých značek. Např. Azzaro, Guy Laroche, Dolce & Gabbana, Chanel, Christian Dior, YSL a další. U těchto značek bylo vždy v nabídce stovky zboží, a teď tam straší pár kousků (navíc se většinou zobrazí jako nabídky z Arábie, či Asie). Nevíte někdo, co se děje? Tohle vypadá, že se zase někde pořádně vyřádili nějací byrokrati nebo soudci. :pocitac: :cert: :poblion:

Zkusil jsem i dámské parfémy a výsledek obdobný.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 21.09.12 16:54

@Chandler Bohuzel netusim, pisu pro zajimavost - ve Francii je na eBayi prisny zakaz vsech parfemu ze skupiny LVMH: Kenzo, Guerlain, Givenchy, Dior, Loewe, Pucci atd.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13268 příspěvků 21.09.12 19:45

a neschytal ebay teď někdy pokutu za prodej padělků? Něcojsem viděla na webu, ale nepamatuji si datum :zed:

Na poličce 97 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Sasa  21.09.12 19:48

@Ef ježišmarjááááá a píšou i proč?

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 23.09.12 09:54

Nejen ve Francii, Itálie má tento zákaz taky. Už ROKY, ne nějak krátce.
Doufám, že se to nezakáže i na Německé a Anglické verzi, to bych byla se sbíráním v háji :,(

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 23.09.12 15:06

@Mitzi Fakt? Italskou verzi sem tam taky projedu a vim ze Dior nebo Guerlain je normalne dostupnej. Na francouzskym Ti v hledani nic nevyjede, pokud se neco v inzerci objevi je nemilosrdne smazano - i treba kdyz je nadpis Parfem a na fotce flakon zezadu ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13268 příspěvků 23.09.12 15:23

http://newsandinsight.thomsonreuters.com/…t_challenge/

asi o ebay FR může rozhodovat národní legislativa, ale vypadá to, že LVHM proti eBay neuspěla

Na poličce 97 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 23.09.12 15:31

Já jsem dřív z Itálie „mignonky“ kupovala, nevěděla jsem proč, ale běžně se tam vyskytovalo v názvu např. D!or nebo Di@r apod. A na Guerlain jsem tam v podstatě nenarazila vůbec. Z toho jsem si vyvodila, že mají nějaké zákazy. Teď ale koukám, že jich tam jsou kvanta 8o
Stejně tak jsem měla dojem, že je na eBay zakázaný prodej odstřiků a teď se to tam jimi doslova hemží :?

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 23.09.12 18:23

Situace na americkém ebay vypadá doslova apokalypticky. :pocitac: Při vyhledání Drakkar Noir to vyhodilo odkaz na jediného zoufalce, co prodává vzorečky. Při zadání Calvin Klein to vyhodilo 3500 odkazů. To vypadá na nějakou válku proti Evropě.

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 25.09.12 20:21

tak kašli na Ameriku a nakupuj z Anglie 8)
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?…

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 26.09.12 10:04

Snažím se nakupovat přednostně na evropských webech, protože to DPH a poštovní poplatky za celní řízení a vyřizování na poště jsou úděsné. Problém ale je, že některé vintage kousky byly k sehnání téměř výhradně na americkém eBay. Nicméně mám zásoby mých oblíbených kousků tak na 100 let dopředu, takže žádná tragedie. :mrgreen: Jen mě to překvapilo, že se ten svět zase trošičku pohnul špatným směrem.

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 26.09.12 10:46

já mám teď jiný problém… přestal fungovat odkaz global.ebay.com… automaticky mně to přesměrovává na americký www.ebay.com, takže mi vyhledávání vylučuje většinu evropských států

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

barbucha  26.09.12 10:58

@Juana
Toho jsem si taky všimla už před časem, a hlavně už dole nemůžu najít ty vlaječky!! :cert:

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 26.09.12 11:01

global.ebay.com ....... To existovalo? 8o
Já vždycky koukám podle koncovek: .de .it .co.uk … a tak… :think:

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 26.09.12 11:31
@RoSa píše:
global.ebay.com ....... To existovalo? 8o
Já vždycky koukám podle koncovek: .de .it .co.uk … a tak… :think:

Jo existovalo, mělo to sice pár much (nešlo udělat vyhledávání dle kategorií), ale dokázalo to prohledat více států najednou. Občas sice nějaký inzerát proklouzl, ale většinu to našlo.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist