EdP a EdT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 14.03.08 17:40

Než jsem se začala bavit vůněmi a našla tento web a jiné blogy, tak se musím přiznat, že jsem rozlišovala edp a edt jen jako ve které je více procent parfému. Vzpomínám si jak ještě nedávno jsem zaslechla v parfumérii, jak to takhle prodavačka jedné paní vysvětlovala. Ona je to pravda, že ta edt je lehčí, ale dnes žasnu, že edt a edp vlastně mohou být dost odlišné svým složením. Což kupříkladu přináší obrovské :) dilema, jestli radši nekoupit obě verze oblíbené vůně - aby měla dušička klid. :)

Takže jak jste na tom vy?
Jak tu Ada psala, že si musí udělat pořádek v Chanelech, tak já bych si chtěla srovnat ty rozdíly mezi edp a edt u mně oblíbených vůní. Problém je v tom, že najít testery obou verzí je v našich obchodech dost vyjímečné.

Máte od některé vůně obojí verze? Já zatím ne.
Ale v nejbližší době chci porovnat například obě verze Chanel Cristalle, z nichž každá má jiného tvůrce.
edt - stvořil Henri Robert v roce 1974 (tvůrce např. N.19)
edp - stvořil Jacques Polges v roce 1993 (stvořil také Coco) a obohatil ji o více květin.
Podle různých recenzí je edt lepší. Což vyvrací dojem získaný z některých diskusních fór - že edp je vždycky lepší. U nás mají tester jen edp tak se musím podívat jinde.
Pak chci zkusit Coco, N.19 atd. Nějaké další zajímavé tipy?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Dejna
Parfémová maniačka 618 příspěvků 14.03.08 18:11

Já mám Fragile edt i edp. V parfumériích jsem měla očichanou edp, poté co na netu nebyla za nějakou přijatelnou cenu jsem objednala edt. Taky se mi líbí, je jemnější, víc květinovější…ale nakonec jsem pořídila i edp, ta je těžší a tuberózovitější. Občas používám samotnou edt i edp, ale většinou ráno edp a přes den přestříkávám edt.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 15.03.08 20:15

Mám Narciso Rodriguez edt i edp. Edt se mi moc líbí, čekala jsem od EdP stejnou vůni ve větší koncentaci, tak jsem si ji koupila. Je sice krásná také a samozřejmě déle vydrží, ale je malinko „kyselejší“. V tomto případě EdT vede.

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 15.03.08 21:04

Chanely jsou jiné EDT a EDP. Když už bych měla zevšeobecňovat, pak EDT jdou „obvykle“ lehce do pánska. EDP verze jsou ženštější, květinovější.
Shalimar EDP je pro mě pouze kadidlo, dlouho nic jiného, a na konci vanilka. EDT je barevný orient.
Opium EDP je velmi temný, EDT je barevnější a veselejší.
Chce to vyzkoušet … ne vždycky je EDP „lepší“.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 15.03.08 23:00

Já mám Van Cleef čistý parfém, měla jsem EDP a teď mám EDT a vidím rozdíl jen v intenzitě. U Le Baiser du Dragon cítím i určitý rozdíl v tom, že EDT je jemnější, sladší a méně kořeněná na rozdíl od kořeněné EDP.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 16.03.08 00:13

S EDT a EDP, EDC, olejmi a extraktmi je to komplikovane. Niekedy sa nelisia v nicom, len intenzite a vydrzi, niekedy sa lisia vonou (subjektivne alebo kompoziciou)… Niekedy u mozu byt u nejakej znacky tieto vlastnosti konzistentne u roznych voni, niekedy nie… Ak sa dotycna vona vyskytuje aj vo forme oleja (nosicom nie je alkohol, ale olej), tak moze mat este dalsie specificke vlastnosti.

Moj dojem z medzinarodnych for je ten, ze konsenzus medzi milovnikmi Guerlainov je - cim vyssia koncentracia, tym lepsie. (S vynimkami - Mitsouko je vraj lepsia v EDT akov EDP.)

To je vlastne aj zmyslanie, ake by si u nas zelali vsetky marketingove oddelenia, vzhladom na cenu jednotlivych koncentracii. U velkych parfumovych domov s dlhou tradiciou sa to podla mna aj blizi pravde.

U Guerlainov s tym zhruba suhlasim, ale len zhruba - Shalimar v EDP sa mi paci omnoho viac nez v EDT, ale cisty parfum (resp. parfumovy extrakt, extrait de parfum, atd. - niekedy pisem „extrait“ alebo extrakt, lebo slovenske slovo parfum=parfém je zhodne so slovom pre cisty parfum a to je matuce) ma neocaril. U ostatnych Guerlainov mi EDP obvykle pripadali bohatsie a vyraznejsie ako EDT a extrakty zas este komplexnejsie nez nizsie koncentracie. (Ooooooo, Nahema!!!) Na druhej strane mali tendenciu drzat sa blizsie pri tele. Extrakty niekedy maju tuto vlastnost.

Chcem este vyskusat niektore guerlainovske EDC. Viackrat som sa dopocula, ze niektore vone s dlhsou tradiciou, hlavne vintage mozu byt v EDC rovnako intenzivne a trvale ako niektore dnesne EDP inych znaciek.

U Chanelov s tym nemam vela skusenosti, kedze ma vacsinou neoslovuju, ale u Cristalle som pozorovala dost znacny rozdiel. Coco sa mi ako eau nepaci, ale v extrakte je nieco uplne ine, vynimocne - takze aj ten musim vystopovat.

U dalsich znaciek je to rozne. Cabaret mam rada v EDT. Mam aj EDP, ale ta sa na mojej pokozke kazi, k extraktu som sa este nedopracovala. Paris tiez uprednostnujem v EDT, je kvetinovejsia a menej sladka nez EDP (tu by som asi zvladla len v mraze), ale ak by existoval extrakt, rada by som ho vyskusala.
Joy mam v EDT a je krasna. S parfumom som zatial nemala tu cest, ale vraj je uzasny. O EDP som z viacerych stran pocula, ze je horsia ako EDT.

Vela z mojich oblubenych voni existuje len v jednej (L`Artisany – obvykle v EDT) alebo dvoch koncentraciach (EDT/EDP a parfum), takze moja skusenost s porovnavanim roznych koncentracii voni, ktore dobre poznam, je vlastne limitovana.

Niekedy si nad tym zufam – svet je plny voni, co este musim vyskusat, a to mam este testovat 2 az 4 koncentracie u kazdej? Obvykle testujem len jednu koncentraciu a len ak ma vona zaujme, tak skusim aj dalsie, ale co ked mi takto unikne nieco uzasne? Do Cabaretu som sa zamilovala az 2 roky po prvom stretnuti s nim, lebo som najprv otestovala EDP a odskrtla ho ako neuspech. Az neskor som natrafila na EDT…

A objavuju sa dalsie formaty… SJP Lovely sa mi paci, ale mam pocit, ze ju alkohol robi prilis ostrou. Takze mam zalusk na Lovely Liquid Satin, ktory je vraj na silikonovej baze. Alebo aspon telovy krem.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 16.03.08 00:51

U Cristalle mám poznámku:
EdP je citrusovější, květinovější, trochu do konvalinkova, šťavnatěji zelená - směr Ô de Lancôme
EdT má sušší, chyprovější a mýdlovější odpich - směr Cal

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 16.03.08 23:58

Porovnal niekto EDT a EDP u Mitsouko?

EDT ma byt lepsia, ale na mne pripomina olivovy olej. EDP som neskusala. Prave som si kupila miniaturku s extraktom, tak som poriadne zvedava. Chyprovka vsetkych chyproviek, a takto sa odmieta nechat spoznat mojmu nosu!

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 17.03.08 08:17

Já jsem opravdová fanynka vůní od Chanelu, mám Coco Mademoiselle EDP, Allure EDP, Allure Sensuelle EDP, Chance EDT a reknu vam, ze ta Chance EDT ma stejnou vydrz jako ty odstatni EDP. Bohuzel jsem zatim nikde moc nemohla porovnat obe verze, ale myslim ze urcite by se mi libily obe. Az mi tyto vune dojdou, asi zkusim zase jejich opacnou verzi:)

btw, mate nekdo zkusenosti s cistymi parfemy od Chanelu?

Na poličce 86 parfémů 50 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 17.03.08 08:57
benvenuta píše:
Porovnal niekto EDT a EDP u Mitsouko?EDT ma byt lepsia, ale na mne pripomina olivovy olej. EDP som neskusala. Prave som si kupila miniaturku s extraktom, tak som poriadne zvedava. Chyprovka vsetkych chyproviek, a takto sa odmieta nechat spoznat mojmu nosu!

tak do tohohle bych neřekla, že je to chypré - na mě je Mitsouko EDT velmi čistá- dřevo s málo parfémovaným mýdlem, EDP jsem, bohužel, neměla možnost vyzkoušet

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 17.03.08 09:45
chaantal píše:
btw, mate nekdo zkusenosti s cistymi parfemy od Chanelu?

Ne a NECHCI. Mám na seznamu nutných koupí Chanel No. 5 a NECHCI znát jeho parfémovou verzi.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 17.03.08 11:28

A co Dior? Já to mám teď docela popletené :), ale zvláště ty starší věci (Diorella atd.) mají pravděpodobně jen jako edt a mám pocit, že Miss Dior je taky jen edt, zatímco tu novou Chérie udělali v obou verzích. Všechny ty Poisony jsou také v edt a edp.

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 01.05.08 17:41
Kenzo Amour

Můžete mi poradit?Na netu jsem narazila na Kenzo Amour v Edt i Edp,ale složení je napsané stejné,tak mě zajímá jestli se liší jen intenzitou vůně :wink: Moc díky za info :)

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.05.08 23:48

A mě by zajímal rozdíl mezi Y edt a Y edp.

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 01.05.08 23:52
Maty píše:
Můžete mi poradit?Na netu jsem narazila na Kenzo Amour v Edt i Edp,ale složení je napsané stejné,tak mě zajímá jestli se liší jen intenzitou vůně :wink: Moc díky za info :)

Já jsem neměla příležitost vyzkoušet, ale kamarádka tvrdí, že jde o totožné vůně. Rozdíl by měl být jen v intenzitě. Tak nevím.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist