El Nabil oleje

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Daniela44
Parfémová maniačka 603 příspěvků 30.03.12 15:18
El Nabil oleje

Vím, že je tady několik vláken na arabky a orienty, ale El Nabil má tak širokou nabídku a vybrat z ní deset vzorků bez pomůcky zabralo dost času (prokousávání vláken se všema arabskejma jsem asi po hodině vzdala, zajímal mě jenom Nabil) Snad nejsem jediná, kdo chce mít zmapovanou tuhle značku samostatně. Chci od nich vyzkoušet všechno, shledala jsem olejovou konzistenci jako bezkonkurenčně nejlíp, přírodně vonící. Syntetický tóny se mi začínají hodně zajídat.
Přidám svojí první trošku.

Musc Blanc
Hlavně začátek je dokonalá kopie Jovan White Musku, to byl účel nákupu. Po rozvonění trochu ztratí tu Jovanovu nadýchanou květinovou křehkost.

Musc el Body
Začátek opět podobnej Jovanu, po rozvonění zůstane prachový musk, jako po odpolední procházce, kdy byla kůže vystavená větru a slunci.

Musc Red
Krámek s cukrátkama, trocha větrovosti, cukrová vata, cukrově-kmínová (!) stopa, dřevo.

Royal Gold
Sladký vanilkový ovocný koláček pečený přelitý máslem. Sladká, ale nelepí, vanilková, ale ne uměle, tršičku dřevitá. Ultradržák.

Amber of Yemen
Obrovská podoba s Amber Absolute od Toma Forda. Medově propolisová, dřevitá, sladce kakaová ambra. Postupně se zjemňuje a sládne, zůstane krásně přírodní. Výdrž vynikající.

Musc Imran
Koření, dřevo, vanilka, pižmo - ne nadarmo to voní (hlavně ze začátku) stejně jako JPG2. Jenom to tolik neškrábe. Po rozvonění mají společnou špetičku anýzu nebo kmínu (trochu Gucci EDT kostka) z Musc Red.

Lune de Miel
Začátek citrusově (bez chemie) čersvý, lehce dřevitý, ještě lehčeji šafránově pikantní. Rozvoní se do sladšího letního ovocna, s vanilkou a šafránem.

Musc Ameer
Jemný teplý vánek, měkký a nasládlý s citrónovou trávou na začátku, maximálně mazlivá vůně, jako dětský olejíček. Royal Gold bez ovoce. Co dvě hodiny ale musím přiživovat.

Musc Santal
Uzenej kokos do vanilkova, nakonec do dřevitě vanilkova. Santal necejtim.

Musc Rose žvejka, žužu, růže = Coco Mademoiselle! Míň mejdlová, slabší výdrž.

Oud Warda
To je minimálně unisex, spíš pánská, plnokrevník, typově podobná mému milovanému L'Eau Bleue D'Issey. Neskutečná vůně, přírodní živel, vůně šamanské magie - bylin, mízy, kořínků, dřev, pryskyřic, silic… A pořád nevím, jak voní oud.

Musc Patchouli
Začátek pro mě brrr brrr, Hnůj s kafrem, á la Kashkha. Kupka sena, na povrchu ještě zeleně svěží, pod povrchem už nakysle tlející, úplně vespodu kvasí jablka. Vlastně brr brr až do konce.

Mukhalat Paris
Tady se s popisem nechytám! Je to lehké (ale syté), orientálně kořeněně nakysle nasládle dřevité (šafrán ♥!). Paris v názvu nechápu, není to spíš orient bazar? Pro mě vystihuje pojem Orient - směs olejů, koření, vůní a chutí, doutnajících dřívek, kožených mošniček, přírodních barev na tělo i oděv, růžového oleje atd… Nic pařížského na ní naštěstí neshledávám. Líbí se mi, tajemná, nic podobného středoevropským vů­ním.

Jeddah City
Začátek uměle slazený. Po asi půlhodině to trochu odezní a vyloupne se utlumený Mukhalat Paris s růží a šafránem.

Příspěvek upraven 23.05.12 v 11:42

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Ukázat značku El Nabil

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 54 Další »
Reakce:

Martula
Nevyléčitelná závislačka 1972 příspěvků 30.03.12 16:46

..přidávám mou milovanou Musc Red Rose:
Rtěnkovo-pudrová růžička,typově jako Drole de Rose,ale ve velmi sytém provedení.Nej­rtěnkovatější vůně,jakou jsem kdy zkusila.Výdrž na sto hvězdiček.

Na poličce 37 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Frankie  30.03.12 18:47

Musc Halima
Na začátku citrusy s medem, pak slaďoučká vanilkovo-růžová marmeláda. I když je dost sladká, nevyvolává pocit ulepenosti. Je hladká, plná a slastná. Výdrž excelentní. A pánům v mém okolí se velmi líbí. :palec:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 30.03.12 19:38
@Martula píše: ..přidávám mou milovanou Musc Red Rose:
Rtěnkovo-pudrová růžička,typově jako Drole de Rose,ale ve velmi sytém provedení.Nej­rtěnkovatější vůně,jakou jsem kdy zkusila.Výdrž na sto hvězdiček.

Rtěnka? Tak takovou jsem asi ještě neměla, nevybavuji si žádnou, která by tak voněla.
Cítím Musc Red Rose jako čisťounkou mýdlovou, později spíš pudrovou růži. Je taková nevinná, až holčičí. Přitom není cukrová, vlastně ani moc sladká. Jsou v ní určitě i nějaké drobné modré kvítky. Nechávám si ji na léto, tou svou osprchovanou vymydlenou čistotou bude za vedra příjemná.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 31.03.12 09:46

Tak sem něco taky přihodím (sice je většina v recenzích, ale tady to aspoň bude pohromadě)

Amber of Yemen - ambra stokrát jinak… Už začátek je zajímavý - zřetelný propolis s několika kapkami alkoholu (něco jako hustá propolisová tinktura nebo ochucená medovina), kterým se postupně prolíná sladký kouř se sladkou pryskyřicí a sladkým dřevem. Vůně působí většinu doby dojmem „hustoty“, táhne se jak čerstvý med na lžíci, teprve po mnoha hodinách postupně zjemňuje a slábne. Tahle ambra není ani zabijácká ani otravná a už vůbec ne přeslazená nebo ulepená. Tahle ambra je prostě BOŽSKÁ…

Baby Musc - název je mírně zavádějící - není to vůně miminka, ale spíš vůně dětského oblečení, vypraného v pracím prášku s nahořklou citrusovou vůní. Je hodně tělová (ale rozhodně ne nějaká slabá) - do okolí se nešíří takřka vůbec.

Boy Musc - svěží sytá vodní vůně, se suchými bylinkami, hořkými citrusy a slupkou z kyselých jablek. Vysloveně pánská vůně.

Délice D'Arabie - výrazně ostružinová vůně - příjemně sladkokyselá, svěží, maličko multivitamínová (to ale není myšleno nijak pejorativně - multivitamín má v tomto případě podobu ovocné směsi). Ostružiny jsou drženy na uzdě květinami (hlavně růží) a pižmem. A kolem krouží podtón velmi podobný Lacoste pour Femme......

Dua El Janat - sladký ovocně jahodový marshmallowonovský nářez, do kterého se postupně vkrádal jasmín. Bohužel je na můj vkus jahoda příliš syntetická.

El Nabil - teplá voda s citrónem a medem, posléze mentolky v závěji větrového pižma. Vůně, která protáhne nejen nosní dírky, ale i všechny útroby… Opět vůně, jejíž kvality a osvěžovací efekt lze docenit v horku.

Flower of Dubai - svěží, sytá a krásná vůně, ze které se až točí hlava - jasmín a neroli se navzájem prolínají, postupně získal navrch pomerančový květ. Zkoušena v horku a byla úžasná - dlouhotrvající a intenzívní, ale žádný bolehlav.

Flower of Jasmin - jasmínový soliflor - žádný nejasmínový balast, prostě nic než květy a zelené lístečky. Sytá výrazná a „čistá“ vůně.

Flower of Soudan - kolínská po arabsku, zkrátka intenzívní podoba klasické kolínské (ostatně podoba s Eau de Guerlain a Eau de Guerlain Imperiale mě napadla hned při prvním přičichnutí), ale jako horká citrusová smršť s prohřátým dřevem není svěží a osvěžující, ale spíše zahřívací. Je sice uváděna jako pánská, ale ve skutečnosti je unisexová.

Jeddah City - živočich …a kdyby jen jeden…začátek je prostě ambrově živočišný až na půdu. Poté, kdy živočišstvo zmizelo, začala se vyloupávat vůně jemné kůže s karafiátem.

Lune de Miel - přezrálé ovoce naložené v medu a ozdobené okvětními plátky růží. Postupem času sladkost pomalu ustupovala, až zůstala v podobě sladce dřevité, ale ten začátek je na mě sladký až moc…

Musc Blanc - hebká tělová pižmovka - ve srovnání s ní je Jovan Musk White drhnoucí a White Musk od Body Shopu vlezlý. O podstatně lepší výdrži nemluvě (je to zkrátka olejový parfém, že?)…

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 31.03.12 09:48

Musc El Body - kémově pudrová tělovka - arabské dvojče Jovan Musk White a White Musk od The Body Shopu. Ovšem oproti jmenovaným je jemnější, tělovější, zaoblenější a chybí v ní určitá „otravnost“. A pokud se týká výdrže, tak parfémový olej prostě nemůže mít konkutenci.

Musc Red El Nabil Upravit Smazat
Vůně s „obloukovým“ vývojem: sladké dřevo se rozvinulo do sladké pačuliovky, aby se opět vrátilo ke sladkému dřevu. Prostě ambra vítězí na plné čáře…

Musc Red Rose - pudrovo mýdélková růžová vůně čistoty - kdo rád mýdlové vůně, přijde si na své…

Musc Roses - žádný bulharský růžový olejíček, ale čerstvě utržená orosená „zelená“ růže, později ještě s jemným zeleným jablkem. Euphoria Blossom a Eclat d´Arpege po arabsku… Po rozvonění lehce vanilkově zesládla.

Musc To Musc - vůně až neuvěřitelně proměnlivá. začátek, pravda, trochu šokující - čistící prostředek s hutnou citrusovou vůní bych u arabek nečekala…naštěstí se se citrusy rychle transformovaly v kombinaci verbeny a muškátových listů. Svěží nesladká vůně po arabsku… Ve složení je uváděno pižmo, dřeva a koření - ale to by mi připadalo jako omyl, kdyby......kdyby se po cca 4 hodinách nerozvoněla do jemného tělově pižmového nasládlého dřívka.

Oud Black - ohořelé dřevo, čerstvě vyloupané arašídy a brambory uskladněné v suchém sklepě vystříkaném Alpou - zní to divně a voní to taky divně. Po dvou hodinách suchá pačuli s několika kapkami Alpy.

Oud Warda - oudu jsem se bála jak čert kříže - seznámila jsem se s ním blíže v některých Montalkách a obcházím ho od té doby obloukem, protože na něj zkrátka parfémově nemám… Ale tady je oud jemný (až skoro něžný)......prostě pro oudové sraby jako já. Oud Warda je rudá růže, dřevo a silně větrové pižmo, oudu jenom opravdu maličko, zato toho větrového pižma je hodně. Ta větrovost válcuje úplně všechno. Podobnou takto silně větrovou vůni ani neznám. A co je nejpříjemnější - ve vedru (30°C a víc) je to naprosto úžasná a dlouho držící vůně.

Royal Gold - čerstvě upečený štrůdl s rozinkami (ale bez skořice), po rozvonění navíc politý karamelem. Ale rozhodně to není žádná ulepená slaďárna… Dá se připodobnit k Hermessence Ambre Narguilé v mnohem jemnější podobě a bez skořice.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 31.03.12 09:54

Musc Halima - med s kokosem a limetkovou kůrou. Po důkladném rozvonění navíc sušené růže. Není ani přehnaně sladká ani přehnaně svěží, je vyvážená jak na lékárnickách váhách…

Musc Lina - sladká vůně s pačuli, pomerančovým květem a multivitamínovým džusem… Escada z téhož dokáže udělat lepidlo na vosy, Arabové péřové boa, které hladí nos.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 31.03.12 10:30
@jerry píše: … Oud Warda je rudá růže, dřevo a silně větrové pižmo, oudu jenom opravdu maličko, zato toho větrového pižma je hodně. Ta větrovost válcuje úplně všechno. Podobnou takto silně větrovou vůni ani neznám.

Jerry, co je větrové pižmo? To asi nebude mentol, že?

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 31.03.12 11:34

Ale dá se to k „mentolu“ přirovnat - i když v tomto případě to nemá nic společného s mátou, ale je to jeden z možných „projevů“ bílého pižma.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 31.03.12 11:39

Aha, tak to jsem ještě asi nepotkala.
Uvažuju o Flower of Dubai. Ten tvůj popis je dost lákavý. Jenže Kashkha má zas nějaké novinky El Nabil, tak to je těžké rozhodování.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 31.03.12 11:41

Na tu Gold a Silver kolekci jsem taky zvědavá - příští týden bych měla dostat pár vzorečků (mám tam nějaké vyhlídnuté favority).
Ale je fakt, že při té ceně CPO není slepák žádný velký risk…

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 31.03.12 11:47

No cena je vzhledem k intenzitě a výdrži skvělá. Lákají mě ty nové pižmovky - hlavně Musc Khalifa, Musc El Janat, nebo Musc Muimaz, tam má být tabák a šafrán. No těžká volba.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 31.03.12 11:55

Tyhle by měly mezi těmi vzorky být taky.....osobně jsem zvědavá nejvíc na El Arouss a Musc Mumaiz. Už aby byly u mě 8)

marabu
Učednice 59 příspěvků 02.04.12 21:42

V alchymické parfumerii Rafaella v Praze na Vlašské ulici najdete aktuálně hodně El Nabilek - i ty „nové“.

Na poličce 4 parfémy 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lenka22
Parfémová maniačka 855 příspěvků 02.04.12 21:55

Mají i e-shop?

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 32 odstřiků 92 vzorků V tužebníku 34 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 54 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist