Elegantní parfém pro velmi formální příležitost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gep
Učednice 218 příspěvků 06.05.08 12:40
Elegantní parfém pro velmi formální příležitost?

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nevím si rady. Čeká mě veliká konference, přijedou i zahraniční hosté, půjde o velice významnou akci. Co na sebe, to vím, a, přiznám se, ani tak moc neřeším. Kostým. Ale nevím, jak s vůní. Chci aby voněla sladce, aby voněla mooooc dlouho a já se nemusela co dvacet minut chodit převoňovat. Aby voněla nevtíravě, ale zato aby byla cítit. Aby nedusila, byla elegantní a příjemná.

Napadlo mě Bvlgari Pour femme, ta je mi hodně chválená, ale trošku se mi už převoněla. A drží na mě dobře. Ale .....

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tana
Učednice 147 příspěvků 06.05.08 12:48

A co Chanel? Allure nebo Chance, jsou sladší a drží oba nádherně. Na takovou akci se i hodí :wink: .

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1615 příspěvků 06.05.08 12:50

Koukla jsem na tvoji poličku, Gep, a máš teda z čeho vybírat… :-).

Taky bych možná zvolila kostýmkovou klasiku - Allure, je to nádherná vůně a hlavně fakt drží.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 06.05.08 12:52

Tak to je přesné, Allure! Jedině tu nosím na konference, zatím jsem nenašla nic lepšího na takové akce. Dlouho vydrží, je elegantní, ale ne zas přehnaně. Jedna z mých stálic :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Gep
Učednice 218 příspěvků 06.05.08 12:55

Chance nemůžu. Ani jako edp, ani jako edt. :(

Ale ten Allure je dobrý nápad. :D Ještě jsem uvažovala o Femme od Joop!, ta se ale do hezké podoby rozvine až tak po dvou hodinách a mohla by dusit.

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1615 příspěvků 06.05.08 13:06

O Joop Femme jsem uvažovala taky :-), je to jedna z mých největších lásek. Mě ale tedy voní od první vteřiny a mám jí nejchválenější ze všech mých vůní. A držák je to teda famózní…

Akorát je možná maličko večernější, alespoň já ji tak vnímám.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Evax
Parfémová maniačka 719 příspěvků 06.05.08 13:11

Gep
Pro formální příležitost… bych se navoněla tak, abych se hlavně dobře cítila /kdyby to byla moc formální záležitost, tak bych se ji snažila zlehčit alespoň parfémem, tím nemyslím vyloženě extrémy :D /

Kromě zmiňovaného Chanelu bych asi vybrala / s ohledem na Tvou poličku/ něco od Gaultiera nebo Insolance. Za teplejšího počasí Aqua di Gio.

Kdyby to mělo být vyloženě na mně, moje konference, pak bych určitě zvolila Jicky edt, v chladnějším počasí bych sáhla po Safari, Midnight Fragrance, Tumulte. V případě luxusní formální akce jednoznačně Van Cleef :wink:

Na poličce 31 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 06.05.08 13:13

Bude tam vesměs převážně mužská společnost, ovšem pánové tak ve věkovém průměru 60 let, takže i tomu tu vůni chci přizpůsobit. :)

Tana
Učednice 147 příspěvků 06.05.08 13:15

Joop! Femme mám také a fakt držák jako hrom. Nosím ho hlavně v zimě. Moc dloho jsme k sobě hledaly cestu :D , ale už bych neměnila. Jen znalec ocení.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Evax
Parfémová maniačka 719 příspěvků 06.05.08 13:17

Ale vzhledem k určitým zážitkům, že někdy je zaujetí publika /jakkoli/ důležitější a účinnější než obsahová kvalita projevu, bych se možná nakonec inspirativně polila Boudoirem :lol:

Gep
Učednice 218 příspěvků 06.05.08 13:19

Boudoir je lepidlo na muže to je až neuvěřitelné. Vzhledem k tomu, že budu asi jediná ženská mezi stovkou chlapů to může být až vražedná kombinace. :lol: :lol: :lol:

Zatím mám na seznamu Allure, Boudoir, Femme Joop!. :wink:

Evax
Parfémová maniačka 719 příspěvků 06.05.08 13:19
Gep píše:
Bude tam vesměs převážně mužská společnost, ovšem pánové tak ve věkovém průměru 60 let, takže i tomu tu vůni chci přizpůsobit. :)

Mužskou společnost okolo 60 bych nepodceňovala ve smyslu, že je třeba mít co nejusedlejší vůni /pokud je to přizpůsobení myšleno tedy takto/ Výhoda je, pokud alespoň některé lidi, kteří na konferenci budou, osobně znáš :wink: Pak bych se řídila spíš tím než věkem apod.

Evax
Parfémová maniačka 719 příspěvků 06.05.08 13:21

Gep
Tak podle předchozího příspěvku - výběru vůní v něm, vidím, že přizpůsobením nebyla myšlena „usedlá“ vůně :D

Gep
Učednice 218 příspěvků 06.05.08 13:43
Evax píše:
Gep
Tak podle předchozího příspěvku - výběru vůní v něm, vidím, že přizpůsobením nebyla myšlena „usedlá“ vůně :D

Jasně, že ne. :lol:

Tak asi polovinu účastníků znám, druhou ne. :wink:

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24007 příspěvků 04.01.12 19:58

Ani bych asi moc nepřemýšlela a také bych zvolila Allure (raději Edt).
A další adepti - Coco, No.5 , No.19, 31 RC, Visa, Stella, Gucci II, Bottega Veneta, Boucheron, Comme une Evidence, Idylle.

:)
Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist