Etro Shaal Nur

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 18.04.09 20:17
Etro Shaal Nur

Prosim, kto ste vyskusali, popiste mi ju. Je z kategorie Nu YSL? :D

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 18.04.09 20:27

Je kásná, začíná citrusově a pomalu se přelévá do kadidla, které má podobu čerstvě rozťatého borového dřeva. Je spíš do kategorie k Shalimaru: citrusově-kadidlová.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 18.04.09 20:37

Není tak sladká jako Shalimar ( je bez vanilky), je spíš kořeněná - moc krásná!

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 19.04.09 00:15

Fakt krásná - takto si představuju ryzí orient - Shalimar pro mne typický orient není - Shaal Nur ano… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 19.04.09 14:35

Pro můj nos je Shaal Nur dřevitě kořenitá vůně s dominantnější růží. Hlava je citrusová, ale v kombinaci s kadidlem a kořením vytváří suchý, pikantní, až štiplavý dojem. V srdci se přidává růže, ale spolu s dřevitými a kořenitými složkami působí spíš jako stará skříňka z růžového dřeva: voní prašně, až pudrově, jako směs na prach rozemletého koření a na troud usušených růžových plátků. Při jejím zkoušení jsem si pokaždé říkala, že přesně takhle jsem si představovala Ombre rose.

Orient si představuju sladší. Tohle vidím někde ve skupině suchých kadidlovek ve stylu Tauera nebo Comme des garçons. Podobnost s Nu podle mě žádná. Ale řekla bych, že by se Ti líbila. :wink:

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 19.04.09 16:09

Irenka, presne toho sa obavam, ze by sa mi pacila :D Uz len ten nazov ma pritahuje :oops: Idem hodit inzeratik do poptavek :D

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 19.04.09 16:16

Podle jedné doporučující stránky je prý podobný jako LE BAISER DU DRAGON a TEA FOR TWO, je to tak?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 19.04.09 18:12

Ronno, s Le Baiser du dragon bych viděla nějaké styčné plochy (vetiver v BDD je podobně suchý a štiplavý jako to citrónové kadidlo, i růže je pojednaná podobně, ale ve druhém poločase BDD hodně zesládne a sveze se na gurmánskou stranu; Shaal Nur obsahuje koření jak z indického trhu, ale jídlo to nepřipomíná). Tea for two je medově kořenitý, oproti Shaal Nur-u už poměrně hodně slaďký. Sice má v sobě taky cosi z kouře (má v tom být uzený čaj), ale vyznívá to opravdu jako pára ze spařeného čaje, ve které se vlaze rozvoní ty původně suché složky. Shaal Nur je suchý pořád, až to drhne v nose.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 19.04.09 18:52
Kriss píše:
Irenka, presne toho sa obavam, ze by sa mi pacila :D Uz len ten nazov ma pritahuje :oops: Idem hodit inzeratik do poptavek :D

Taky se mi moc líbí název. To musí vonět skvěle! :D

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 19.04.09 20:23

Barbaro - jo, je krásná! Výhledově bude moje!

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 19.04.09 22:40

Na basenotes jsem našla tento popis - s tím bych se ztotožnila…:D

Etro’s Shaal Nur is a dark oriental fragrance whose semi-acrid top note reminded me of Estee Lauder’s style of perfume – Youth Dew in particular. I also caught fleeting whiffs of saffron and amber which petered out after about 10 minutes. As the middle notes of vanilla and incense crept in and softened things up, Shaal Nur became a much more likeable and wearable fragrance. My overall impression of Shaal Nur is that it has a cozy “frankincense and myrrh” vibe and is definitely a fragrance for colder weather. Despite the listed notes below, I cannot say that I detected any citrus, rose or narcissus at all but then I dabbed it on which seems to produce different results than spraying.

In terms of comparison, if you like cuddliness of Shaal Nur, you would also enjoy Cristiano Fissore’s Cashmere for Women or the Ormonde Jayne line.

Per The Perfumed Court, here are the notes: citrus, rose, narcissus, karo karounde, jonquil, incense, vanilla and spices.

A zjistila jsem, že na webu se dá sehnat celkem levně… 8)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist