Expirace - opalovací kosmetika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 10.09.09 21:34
Expirace - opalovací kosmetika

V hodně ochodech teď mají zajímavé slevy na opalovací kosmetiku, zpravidla 50%. U krémů-olejů se SPF 40, 50 je to už znát. Chtěla jsem si je nakoupit „do foroty“ na příští léto / je nás na to 5/, že si je uložím a hledala jsem na lahvičkách expiraci. Byla jsem tam se sestrou, ale ať jsme hledaly jak jsme hledaly snad jen 2 značky měly expiraci vyznačenou. Jiné se omezily na lakonické konstatování ve smyslu, že trvanlivost je 24 měsíců… ale od kdy? Vzaly jsme tedy pár výrobků a šly na informace, tam na to koukaly taky s udivením, zavolaly vedoucí a ta řekla že to zjistí a že zaměstnance proškolí /to bylo v Tescu/. ALE co je mi do toho, že zaměstnanci budou proškolení, když takový údaj by měl být srozumitelně a šitelně vyznačen na každém zboží? Co by tak na to řekla ČOI? A jaký je váš názor? Dodávám, že se nejedná o no name výrobky, ale renomované firmy.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 10.09.09 21:43

Expirace je ten příslušný uvedený počet měssíců od otevření/prvního použití.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 10.09.09 21:50

To vím, ale datum výroby tam nebylo. A o tom, že se to počítá od otevření taky ani zmínka. I když to se mi nezdá - to by ten krém mohl být teoreticky 5 let někde ve skříni a čas expirace by se začal počítat teprve když bych jej otevřela.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 10.09.09 21:57

Datum výroby se uvádět nemusí, protože konzervační prostředky by měly (teoreticky) udržet kosmetiku v nezměněném stavu - pokud se dobře pamatuji, vychází to značení z pravidel daných EU. Ale rozhodně to nebude ideální - vždyť to přece nemůže zohlednit třeba nevhodný způsob skladování :evil:

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist