Expirace - opalovací kosmetika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 10.09.09 21:34
Expirace - opalovací kosmetika

V hodně ochodech teď mají zajímavé slevy na opalovací kosmetiku, zpravidla 50%. U krémů-olejů se SPF 40, 50 je to už znát. Chtěla jsem si je nakoupit „do foroty“ na příští léto / je nás na to 5/, že si je uložím a hledala jsem na lahvičkách expiraci. Byla jsem tam se sestrou, ale ať jsme hledaly jak jsme hledaly snad jen 2 značky měly expiraci vyznačenou. Jiné se omezily na lakonické konstatování ve smyslu, že trvanlivost je 24 měsíců… ale od kdy? Vzaly jsme tedy pár výrobků a šly na informace, tam na to koukaly taky s udivením, zavolaly vedoucí a ta řekla že to zjistí a že zaměstnance proškolí /to bylo v Tescu/. ALE co je mi do toho, že zaměstnanci budou proškolení, když takový údaj by měl být srozumitelně a šitelně vyznačen na každém zboží? Co by tak na to řekla ČOI? A jaký je váš názor? Dodávám, že se nejedná o no name výrobky, ale renomované firmy.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:
 
jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 10.09.09 21:43

Expirace je ten příslušný uvedený počet měssíců od otevření/prvního použití.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 19 parfémů
 
berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 10.09.09 21:50

To vím, ale datum výroby tam nebylo. A o tom, že se to počítá od otevření taky ani zmínka. I když to se mi nezdá - to by ten krém mohl být teoreticky 5 let někde ve skříni a čas expirace by se začal počítat teprve když bych jej otevřela.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 10.09.09 21:57

Datum výroby se uvádět nemusí, protože konzervační prostředky by měly (teoreticky) udržet kosmetiku v nezměněném stavu - pokud se dobře pamatuji, vychází to značení z pravidel daných EU. Ale rozhodně to nebude ideální - vždyť to přece nemůže zohlednit třeba nevhodný způsob skladování :evil:

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 19 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist