Facebook a spol.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 02.04.09 16:09
Facebook a spol.

Založila jsem raději téma, ať se to neplete do jiných.

Já jsem taky uvažovala o registraci, neboť jsem četla nějakou chválu (článek - asi nějakého nadšence), ale to se od té doby asi zvrhlo, ne? Kdysi jsem měla tendenci se registrovat všude možně, co mi kdo radil, jen pro snadnější komunikaci se známými, ale velice rychle mě to přešlo. Jenže se mě pořád někdo ptá, proč tam nejsem.

A jaká to má tedy pozitiva?

A co je ten twitter? S tím mě taky lidé otravují jestli tam jsem nebo nejsem.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.04.09 16:27

Taky mám profily všude možně na síti, až mě to přestalo bavit a řekla jsem si, že už toho nechám a nikam se registrovat nebudu. Nakonec jsem udělala výjimku 8) , protože se mě, přesně jak píšeš, každý ptal, jestli mám profil na Facebooku. Tak mě to nakonec zčásti naštvalo a registrovala se; zčásti proto, abych se mohla kouknout na fotky několika známých, které bych jinak vidět nemohla.
Od té doby tam docela chodím, protože na komunikaci je to opravdu výborné: je to rychlé, je to aktuální, je to o všem (občas se tedy dozvíš i věci, o které bys jinak nestála vědět :roll: ). Ale baví mě to - zatím. :lol:

Taky se mi líbí, že to není jako jiné servery typu Líbímseti, Xchat a podobné - že si tam lidi kdovíjak nevylejvaj city a nevyznávaj lásku/nenávist atd.. I když, to je spíš o čase: čím víc lidí bude připojeno, tím rychleji se může (a bude) charakter měnit.
A co je twitter teda taky nevím, to budu muset ještě dozjistit :conf:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 02.04.09 16:28

No ja som registrovana tiez, ale nejako ma to za srdce nechytilo, pokladam ho za pozierac casu , ktory si popri arome nemozem dovolit. Je to fajn, su tam moji spoluziaci z vysky, vidim fotky a takto s nimi mozem byt v kontakte. Ale nechodim tam casto…Nemusim o kazdom vsetko vediet, kedy kto co pozera, s kym a za akych okolnosti…nes­tiham to.

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 02.04.09 16:45

Já právě taky nemusím o každém všechno vědět a už vůbec nesnáším posty typu - dnes mám náladu tuhle, poslouchám tuto písničku, na oběd jsem měla tohle… To je ztráta času.

Iris
Učednice 239 příspěvků 02.04.09 17:14

Taky jsem registrovaná na Facebooku, ale jen kvůli tomu, že mám 2 kamarádky veeelmi daleko :) . Takhle aspoň víme, jak vypadáme. Vlastně nic jiného tam ani nedělám - jen posílám zprávy a dávám fotky. Nálady a spol. nevyvěšuji 8) .
S přáteli v ČR používáme ICQ nebo Skype - ten tedy využívám jen pro telefonování.

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 75 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 02.04.09 17:49

A to je stejné jako v icq, že někomu cizímu (s nímž se chceš seznámit) pošleš navštívenku (nebo jak se to jmenuje) a on si tě buď přidá do seznamu nebo ne?

Iris
Učednice 239 příspěvků 02.04.09 18:10

Jj, založila jsem si profil a pak si mě kamarádka přidala mezi přátele. Už je to asi 2 roky, tak si to nepamatuju přesně. Taky když mi od ní přijde zpráva, přepošle se mi na mail a nemusím se nikam připojovat… Ke zprávám lze přidat fotku, video, webovou stránku, zvuk atdl.
Cizí člk., který není v mém seznamu, vidí jen moje iniciály, přátelé můžou prohlížet alba, komentovat…
Jediné, co mě ještě napadá je, že pokud např. kamarádka komentuje moji fotku, můžou si ji (nebo celé album) prohlédnout všichni její přátelé…

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 75 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Jahooodka
Nováček 4 příspěvky 02.04.09 18:25

Ale jde to v nastavení u těch alb zrušit, aby to viděli pouze přítelé a ne přátelé přátel, což je dost nepraktické :wink:

Twitter je na stejné bázi jako facebook.

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.04.09 18:30

Před rokem a půl mě tam pozvala kámoška, která žije v cizině, tak jsme spolu takto komunikovaly. Tehdy to tu nebylo moc rozšířené, ale teď se to trochu zvrhlo. Pořád je ale možnost zachovat si soukromí, jen je potřeba respektovat určitá pravidla. Profil nemám viditelný, pouze pro přátele. Stejně tak všechny fotky. Když vás nějaký kamarád na fotce označí, pořád máte možnost to označení smazat. Pokud ale kamarád komentuje vaši fotku, vidí ji i jeho kamarádi. To už je pak na vás, co tam všechno umisťujete, že jo :wink:

Co mě ale fakt otravuje, jsou ty různé aplikace, pozvánky a kvízy. Řeším to vše tlačítkem „ignorovat“ a pak mám klid. Nedá se ovšem přehlédnout, že váš kamarád právě absolvoval nějaký kvíz, a ty hlášky pak otravují.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 02.04.09 18:32

A když jsi tam pod svým vlastním jménem, tak když jméno zadáš do googlu, tak tě to najde, ne?

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 02.04.09 18:33

Zaregistrovala jsem se tam jen kvůli kamarádům,se kterými se nemohu vídat a taky kvůli jejich fotkám,které nikde jinde nemohu vidět a solo na mail mě je nikdo nepošle :? …Taky nesnáším keci jako: …teď jsem naštvaná…teď jsem se přežrala.....děs­..,.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.04.09 18:39

Ronno, najít mě to může, ale stejně ten profil nikdo neuvidí. Jen moje profilové foto a pak, pokud chce můj profil někdo vidět, musí mi poslat žádost o přátelství a já to musím potvrdit. Jinak se na mě neprokliká.

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.04.09 18:41

Janicko, přesně, hlášky typu: „Právě jsem si prdnul“, „Jšem móóóč šmutná“ a „K večeři jsem měla to a to a to a teď jdu spát“ mě taky dostávají :roll:

Jahooodka
Nováček 4 příspěvky 02.04.09 18:41
Ronna píše:
A když jsi tam pod svým vlastním jménem, tak když jméno zadáš do googlu, tak tě to najde, ne?

Najde tě to. Ale na druhou stranu, na FB se mi líbí, že to tam není anonymně a nikdo si tam nedává přezdívky. Ale je jen otázka času, kdy se nicky rozšíří. A začne to být např. jako líbímseti. Což je problém v poslední době. Jak se to rozmáhá. Lidé nehledají osoby co znají, ale chtějí se seznamovat. A to pak ztrácí smysl původního FB

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 02.04.09 19:46
klubko píše:
Janicko, přesně, hlášky typu: „Právě jsem si prdnul“, „Jšem móóóč šmutná“ a „K večeři jsem měla to a to a to a teď jdu spát“ mě taky dostávají :roll:

No přesně :D Mám jednoho spolužáka, který svůj status aktualizuje snad každou čtvrthodinu :roll: On sice do školy moc nechodí (má vážnou nemoc, což je ale hodně často jen výmluva pro to, aby zůstal doma - to je potvrzený fakt, ne pomluva), ale přesto celá třída naprosto přesně ví, jak zrovna strávil den :lol: :lol:

Jo a těmi jmény je to fajn. Ale už i tak je tam dost expertů, co se pojmenovávají různě, jen ne svým jménem. :? No škoda. Budu doufat, že se to opravdu nějak nezvrhne.

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist