*FARMACIA SS. ANNUNZIATA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4120 příspěvků 18.04.11 13:42
*FARMACIA SS. ANNUNZIATA

Vsem se dostala do podvedomi asi diky vuni Cara, ale i ostatni vune teto znacky jsou zajimavy, pro muj nos krasny, slozity, a ne zrovna typicky libivy, takze nikovka jak vysita. Rekla bych, ze maji i slusnou vydrz, z toho, co jsem zatim poznala.
Tak se dejme do mapovani :)

Co mi proslo rukama: Ybris, Cara, Isos, Ambra Nera(jen ovonena zkumavka), Regina
Poradne jsem vyzkousela jen Reginu a Ybris, zbytek jsem jen privonela na sraze

Regina: je to jemna, nezna, pudrovejsi vune. Ve slozeni je hermanek, kterej vuni dava jakousi nevinnost. Med vuni zahustuje. Uz nepopisu jak se vune postupne rozviji, protoze jsem vzorek darovala. Ale co je dulezity - i kdyz mi neprisla extra silna, vydrzela pres 12 hodin. Pres noc - rano ve sprse pod horkou vodou me obalil mlhovy provoneny oblak

Ybris popisu pozdeji az vyzkousim znovu. Po privoneni k vzorku jsem si nemyslela ze by to byl muj typ vune, ale po vyzkouseni me necim zaujal, takze u me vzorek zustal.

Na poličce 132 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

Ukázat značku Farmacia SS. Annunziata

Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 18.04.11 14:03

Hyle - unisexová myrtovka s levandulí, pěkná na léto, ale na mě hůř držela (a to jsem se zlívala, seč odstřik stačil). .

Ybris - gurmánka jak vyšitá - amaretto, vlašské ořechy, broskve bez jakékoliv ulepenosti.

Aromadite - zázvorový čaj s medem, trochou citrónové šťávy a broskvovými slupkami.

Je to víceméně běžná regionální italská parfumářská firma, kterých jsou v Itálii desítky. Jejich vůně jsou často dost zajímavé, ale obtížně se k nim dá dostat (prodávají se třeba jen v obchodech v té dané oblasti a internetové obchody je leckdy ani nevedou…i když na ALZD je jich celkem dost, ale ty ceny jsou dost přepálené :roll: ).

Na poličce 48 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 20 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4120 příspěvků 13.05.11 12:59

v posledni dobe se tu roztrhl pytel s ruznyma odstrikama teto znacky, a recenze nikdo nenapise? :) podelte se ;)

Premyslim, jestli jit naslepo do Takis

Na poličce 132 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 13.05.11 17:03

REGINA …viz luckyscent = přesné.
Krásná, zajímavá, velmi příjemná, jemně čerstvá, růžová, medová, trávová, pozdně letní, lehce prachová, uklidňující ale ne nudná, celkově jemná, přesto ne slabá či řídká vůně.
a …už to mám! :
Kombinace vůní Pour Femme a Rose Essentielle od Bvlgari ve fajnovém provedení

CARA …vlahá prachovost…
Konzistence a chuť absolutně minimálně oslazených sněhových pusinek s mandlemi namletými na mikroskopický prach…

• musíte i opatrně dýchat, aby všechno kolem vás nepokryl hebounký, hedvábně sladký a superjemný mandlovovanil­kový pudr…

…prostě miláček…

CHIA …sladké pražené mandle i se stopami lískových oříšků.
Jenže mandle ne z poutí, kdy vás jejich přeslazenost skoro štípe…
Ale křehkost hladkých, slonově bílých slziček, obalených a opražených v pudrově jemném cukru, jenž se přetavil do delikátního karamelu a spolu s chutí velejemně sladké cukrové vaty máte v ústech příííjemno - hladko, nasládlo, pikantno, ne sucho…
S přivřenýma očima polknete a …ještě, prosím!… + …Cara křížená s Fontana di Trevi 18, aneb
mandle, cukr, pudr, květiny, krémovo, pikantno a přece hladko s růžovými(od slova růže) citrusy… …pudrová gurmánka se špetkou květin

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

janali
Nevyléčitelná závislačka 1543 příspěvků 14.05.11 20:52
1Miru píše:
REGINA …viz luckyscent = přesné.
Krásná, zajímavá, velmi příjemná, jemně čerstvá, růžová, medová, trávová, pozdně letní, lehce prachová, uklidňující ale ne nudná, celkově jemná, přesto ne slabá či řídká vůně.
a …už to mám! :
Kombinace vůní Pour Femme a Rose Essentielle od Bvlgari ve fajnovém provedení

CARA …vlahá prachovost…
Konzistence a chuť absolutně minimálně oslazených sněhových pusinek s mandlemi namletými na mikroskopický prach…

• musíte i opatrně dýchat, aby všechno kolem vás nepokryl hebounký, hedvábně sladký a superjemný mandlovovanil­kový pudr…

…prostě miláček…

CHIA …sladké pražené mandle i se stopami lískových oříšků.
Jenže mandle ne z poutí, kdy vás jejich přeslazenost skoro štípe…
Ale křehkost hladkých, slonově bílých slziček, obalených a opražených v pudrově jemném cukru, jenž se přetavil do delikátního karamelu a spolu s chutí velejemně sladké cukrové vaty máte v ústech příííjemno - hladko, nasládlo, pikantno, ne sucho…
S přivřenýma očima polknete a …ještě, prosím!… + …Cara křížená s Fontana di Trevi 18, aneb
mandle, cukr, pudr, květiny, krémovo, pikantno a přece hladko s růžovými(od slova růže) citrusy… …pudrová gurmánka se špetkou květin

Za mňa jedine tieto tri plus Isos stoja za to… Ostatné: fádne, nedržia viac než 30 minút, no nebyť tých prvých 3, považujem ju za najpredraženejšiu značku môjho života :wink: :wink: :wink:

Na poličce 18 parfémů 2 miniatury 44 odstřiků 391 vzorků V tužebníku 94 parfémů

manolia
sv. Parfema z Kecálburgu 5227 příspěvků 14.05.11 20:59

Já měla vzorek Patchouly Indonesiano, tuším od Gentiany a byla to smrt pačulim, velice intenzivní, rozhodně zajímavá, nosit ji si ale dost dobře nedokážu představit.

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 3 parfémy

haifa
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 18.05.11 19:41

Včera jsem dostala mini odstřik Cary …to je nádherná vůně…uplně mě dostala - krásná sladká opravdu jak píše 1Míru rozemleté sněhové pusinky - cítím prachově pudrovou vanilku …božinku to je krása :roll: Kde na ty vůně brát a nekrást :bang:

Musím ji mít a už letí do tužebníku.
Ta vůně je stvořená přímo pro mě na míru :D

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 61 parfémů

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 14.07.12 13:25

Kde se dají koupit za příznivou cenu, když jak uvádí Jerry na ALZD jsou předražené?

Na poličce 36 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 17 parfémů

la.reina  07.08.12 16:58

Hehe, taky by mě zajímalo… flaška Cary by bodla a konečně na Chiu bych byla taky zvědavá…

Venea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 07.08.12 17:01

@la.reina já jsem se dokonce odhodlala k tomu, že jsem napsala několika parfumériím z Itálie, dokonce jedné, které neprodávala nic jiného než tuhle značku a značku Sinfonia di Note a napsali mi stejné ceny jako ALZD…tak nevím, kde sehnat levněji…

Na poličce 36 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24007 příspěvků 27.11.13 16:45

@janali 450-ku jsi zkoušela? Mně se bohužel vzorek vypařil, takže mám smůlu - zkusila jsem jen kapičku. Zdála se mi krásná, ale velmi jemná.
Jinak mám vyzkoušenu Chiu - nádhera a dobře držící + Caru - také moc pěkná (připomíná mi Alessandro) s dobrou výdrží. Nicméně Chia je na mně o něco výraznější, tj. lépe ji vnímám.

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Antalie
Učednice 109 příspěvků 15.10.15 12:25

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte porovnané parfémové vody a parfém. Láká mě právě ten parfém, pokud je tam lepší výdrž. Děkuji.

Na poličce 73 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist