Fendi Palazzo - jak voní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 14.12.07 19:03

Už měl někdo příležitost jej ovonět? Pokud ano, uvítám květnatý popis a přirovnání.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.12.07 20:34

Já mám vzorek, tak jsem ho vytáhla a ňufám…
Složení : Růže, Mandarinka, Bergamot, Citrón, Růžový pepř, Jasmín, Pomerančové lístky
Dost mi připomíná vůni neroli, cítím i mandarinku a jasmín, ale vyložená citrusovka to není - spíš taková zastřená citrusovka. Nevím, jak ji popsat - je hezká, jemnější, elegantní, na denní nošení v zimě i v létě, nic mi v ní nevadí, mohla bych ji nosit, ale vyloženě za srdce mně nechytla, takže na oslavnou ódu to není. Je to takový lehčí vydařený orient , s velmi dobrou výdrží, ale lehké orienty nejsou můj šálek čaje - chybí jim opulentnost, rozmarnost, smyslnost, lenost - ano, orientální parfém ve mně musí vyvolat představu harémové odalisky lenošící v přepychu orientálních koberců, hedvábných podušek, s vínem a opiem ztěžklými víčky… tak to mám ráda…Ale Palazzo je spíš procházka ranní právě se probouzející zahradou, voní tady jasmín a rozkvetlé stromy, před vámi jdou otrokyně s košíčky růžových plátků, která vám rozhazují pod nohy a na odpočívadlech na vás čekají mísy citrusů pro osvěžení…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 14.12.07 20:54

hezké, děkuji!

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist