*FIGOVÝ LIST

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 21.08.10 20:43
*FIGOVÝ LIST

Už dlho hľadám ideálnu figovú vôňu na leto: mala by byť presne toho typu ako L´Artisan, ale menej kokosová, s výraznejšou a hlavne trvalejšou zložkou figového listu, dreva, proste zelene a horkosti. Čiže figa pekne pudrová, ale pritom svieža a zelená, taká, aby v nej tá povestná kokosovosť „figových“ vôní nebola príliš explicitná. Nemá to však byť nič ako Ninfeo Mio, kde figa skoro nie je cítiť (aspon na mne), nič ako Parfums de Nicolai Fig Tea, ani Figues et Garcons od Nez a Nez, ktorá je skôr citrusová ako figová.

Momentálne v mojom rebríčku figových vôní „hľadaného typu“ víťazí figa značky Heeley, tá má skutočne pekný zelený nástup, presnejšie, pripomína mi až plesňovú pivničnú vlhkosť - ale takisto nakoniec zosladne do kokosova.

Pre lepšiu predstavu, tu sú vône tohto typu, ktoré poznám, a dole budú tie, o ktorých som počula a neskúšala:-)
Poznám:

• L´Artisan: Premier Figuier (PF Extréme nepoznám, no počula som, že je ešte sladšia)
  • Diptique: Philosykos
  • PG: Bois Noufrage - podobá sa na drydown väčšiny tu uvádzaných fíg, pekná, ale stále nie ono
  • Heeley Figuier
  • M. Micaleff Sous de Figuier: pekná, podobná všetkým uvedeným, no sviežosť jej dáva skôr bobuľovité ovocie než fig. listy – žiadna zeleň

Vône, ktoré som neskúšala:
Demetrova figa - vraj (podľá p. Sáry) „L´Artisan ako cez kopirák“, ale ten istý zdroj uvádza aj listy, ktoré ja na sebe pri L´Artisane cítim na môj vkus málo. Pri podobnosti všetkých vyššie uvedených vôní však neviem, do akej miery mám to „cez kopirák“ brať vážne? Skúšali ste niekto?
Miller Harris: Figue Amére: názov síce hovorí: „horká“, ale recenzie tvrdia opak, vraj je ešte sladšia ako Artisánek.
Pomôže niekto?

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 94 parfémů
Reakce:

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 21.08.10 20:49

P.S.: v záhrade mám figu, jej listy pri rozmačkaní voňajú nádherne, aj po fige ako ovocí:-) nie som však odborník, možno to, čo hľadám ani nie je - možno tento druh akordu či výťažku nemá trvanlivosť. Napriek tomu, ak niekto vie o niečom, čo by sa maximálne podobalo vôni čerstvých listov, pomôžte:-)

barbucha  21.08.10 23:31

http://arome.cz/…tailvune.php?…

A oproti uvedené recenzi mi sladká nepřipadá vůbec…

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 22.08.10 10:58

Tak tú musím skúsiť:-)) guerlain je vôbec mojou veľmi zanedbanou jazdou, treba to napraviť:-) A kosatec, ďalšia obľúbená zložka!

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 22.08.10 11:47
janali píše:Vône, ktoré som neskúšala:
Demetrova figa - vraj (podľá p. Sáry) „L´Artisan ako cez kopirák“, ale ten istý zdroj uvádza aj listy, ktoré ja na sebe pri L´Artisane cítim na môj vkus málo. Pri podobnosti všetkých vyššie uvedených vôní však neviem, do akej miery mám to „cez kopirák“ brať vážne? Skúšali ste niekto?

Fig leaf Demeter jsem zkoušela a L´Artisan vůbec nepřipomíná. Povedenější fíky dělá Molinard http://www.arome.cz/…tailvune.php?…, cítím v něm i listy…

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 22.08.10 11:54

Perfektne! toto som potrebovala počuť, takže sa nebojím a Demetra objednám. A Molinarda tiež!

Fleur  28.08.10 17:41

Já bych doporučila Figuier Fleur od Fragonard - má v sobě kromě fíkové sladkosti i hodně zeleně a namísto kokosu květiny. Výdrž úměrná koncentraci EdT.

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 28.08.10 18:00

je, ďakujem! značku fragonard poznám až vďaka arome, a práve pred dvomi dňami som špekulovala nad tým, aká je tá ich figa, a či si ju neobjednám naslepo?

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 29.09.10 19:16

Já jsem flakon Figuier Fleur měla, ale fíky od Molinarda se mi zdají mnohem lepší.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 30.09.10 12:13

AA Figue Iris od Guerlainu fíkový sice je, ale tak pěkně, jemně, nasládle, decentně. Podle tvého popisu by mě ani nenapadla, no ale zkus ji.

Zato naprostou souhlasím s Barčiným tipem - ten Molinardův Fleur de Figuier tvoje požadavky splňuje dokonale!

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 13.10.10 20:22

Ďakujem, na všetko navrhnuté sa pozriem… dnes som čisto náhodu objavila Jardin du Kerylos. Poplietla som si ju s niečím iným, strčila do nesprávneho vrecúška (medzi vône jarných kvetov, ktoré inak nemusím) a keďže som ju ponúkala na predaj, vytiahla som ju až vo chvíli, ke´d ju bolo treba poslať záujemcovi…
No kde som ja mala rozum! Budem si ju musieť objednať znova, lebo sa k tej predstave dosť blíži:-)

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 14.07.11 14:49

Zrovna mám na jedné ruce AA fíkovou a na druhé Molinardův fík. Je v nich obrovský rozdíl. AA je slaďoučká a příjemně jemná, možná trošku pudrová.. (ale to bude tím irisem?), zatímco molinardův je zelený, štiplavý, asi věrnější. Je víc jako čerstvé fíky (obzvlášť jejich slupka).

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 14.07.11 14:55

Marc Jacobs - Splash Fig - porcovala se tu 300 ml, to je skutečně zelený fíkový list na léto jak vyšitý :)

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist