Formát zkušebníku, prohlížení poliček, parfémová historie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Christabella
Parfémová maniačka 820 příspěvků 27.07.08 08:57
formát zkušebníku, prohlížení poliček, parfémová historie

Dovoluji si touto cestou upozornit na pár věcí týkajících se databáze - pochopitelně s tím, že nejde o žádnou urgenci, ale jen připomínku či upozornění, které jistě za pozornost stojí, ovšem až bude čas :) (jestli bude):

1. formát zkušebníku: pokud do zkušebníku přidám vůni, jejíž název či název značky je natolik dlouhý, že se musí rozložit do 2 řádků, CELÝ zkušebník se mi „roztáhne“ - zbytečně. VŠECHNY řádky se přeformátují a roztáhnou z jednoho na dva, jelikož díky přidání oné vůně s dlouhým názvem poodjednou poslední dvě zkušebníkové ikonky (hodnocení neutrální a negativ). Zkušebník pak nepůsobí tolik pěkně jako předtím a je nepřehledný, přitom mi to připadá celé zbytečné.

Ovšem jak to řešit netuším - u vůni s dlouhým názvem zmenšit písmo? nebo „rozšířit“ zkušebník?
Zkušebník se mi „rozházel“ přidáním těchto vůní:
Dirt od Demeter Fragnance Library - dlouhá značka
Thunderstorm od Demeter Fragnance Library - dlouhá značka
Flower by Kenzo Eau d'Été / Summer Fragrance 2007 - Kenzo - dlouhý název
Bylo by ideální, kdyby se alespoň roztáhl (na dva řádky) pouze JEDEN konkrétní dotčený řádek a ne celý zkušebník - kdyby to, prosím, šlo časem nějak vyřešit, bylo by to opravdu skvělé :) Normálně je zkušebník na pohled moc pěkný - krásně přehledný, ale jakmile se to takto rozhází, už to prostě není ono - mám ve zkušebníku přes 300 vůní, tedy místo krásných 300 řádků jej mám „rozblemclý“ na nějakých 600 - kostrbatě, nepřehledně, neesteticky, se strašným plýtváním místa :evil:

1. prohlížení poliček : databáze ⇒ „lidé“ ⇒ kliknutí na uživatele a pak následuje již jen chybové hlášení a nelze prohlížet poličky kolegyň, což je velká škoda, nacházela jsem u nich spoustu inspirace a to nejen na poličkách ale hlavně v žebříčcích, které nejsou nyní k prohlídnutí ani z fóra :evil: Moc prosím o opravu, dříve to normálně bez problémů šlo.
  1. parfémová historie : někde se tu na fóru mluvilo o možném zřízení parfémové historie poličky - tedy místa, kam bychom si nastrkali vůně, které již nevlastníme, ale nechceme na ně úplně zapomenout :) Tímto se za ni také přimlouvám a připomínám ji :)

Tak a závěrem se omlouvám, že takto „otravuji“, první zmíněná věc mne „trápí“ už velmi dlouho, ale až nyní jsem se rozhodla resp.sebrala odvahu s ní vyrukovat, druhá to samé, třetí je jen připomenutím úžasného nápadu, který zde již na fóru byl zmíněn dříve :)

Za jakoukoliv akci předem děkuji a ještě jednou raději připomínám, že to zas tolik nespěchá; vím, že to není žádná sranda, provozovat již tolik obsáhlé stránky a k tomu stíhat i práci atd. :)

PS: vzpomněla jsem si ještě na jednu „maličkost“: 25.5.2008 jsem spáchala recenzi vůně S.T.Dupont Femme, ale jelikož se po čase bohužel ukázalo, že jsem oňuchávala vůni S.T.Dupont Signature a ne S.T.Dupont Femme, moc prosím o smazání zmíněné „recenze“ z 25.5.2008 vůně S.T.Dupont Femme - děkuji předem moc, ráda bych si ji smazala sama, ale nelze to udělat, musím přes adminku - bohužel.

Howgh! :D

Na poličce 0 parfémů 54 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 27.07.08 10:52

Body 1 a 2 + recenze vyřešeny.
Na tu historii snad dojde… :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Christabella
Parfémová maniačka 820 příspěvků 27.07.08 11:44

Ado, to byla rychlost, klobouk dolů :D

Je to ÚŽASNÉ :lol: Zkušebník je opět krásně uspořádaný a už můžu zase okukovat komplet poličky - mám velikou radost (a určitě nejen já :wink: ).

DĚKUJI MOC :D

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 27.07.08 14:24

Co je zkušebník?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8041 příspěvků 27.07.08 14:55

Ani já netuším :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

marci64
sv. Parfema z Kecálburgu 2255 příspěvků 27.07.08 15:48

Zkušebník-když v databázi hledáme parfémy, které chceme dát na poličku, tak tam je současně vedle PARFÉM i okénko VYZKOUŠENO-a tam si vkládáme a hodnotíme parfémky, které jsme vyzkoušely :wink:

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 27.07.08 19:07

Já se moc přimlovám za parfémovou historii!

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 27.07.08 20:38

Já se zase přimlouvám, aby se dal zkušební seřadit např. podle značek, nebo podle abecedy… Takhle je to absolutně nepřehledné. Vůbec nemám už přehled, co jsem tam napsala a co ne a kdybych si to mohla seřadit třeba podle značek, tak bych se lépe zorientovala.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Christabella
Parfémová maniačka 820 příspěvků 28.07.08 07:25

Sam: máš pravdu, to by šikovné bylo; zatím řeším pomocí ctrl+F, ale to sice pomůže najít vůni resp. vypátrat zda již hodnocena byla a jak, ale Tvůj nápad je rozhodně lepší - např.při řazení dle značky by bylo pak krásně vidět, které značky nám jdou nejlépe pod nos a naopak :-D

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 28.07.08 12:34

Zkušebník je ďábelsky nepřehlednej, to jsem věděla, už když jsem ho dělala. Nejlíp by mu slušel formát nějakého zápisníku, ne takovýhle seznam… až nebudu mít do čeho rýpnout, tak si ho podám.

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 28.07.08 12:55

Ado, chtěla jsem se zeptat, jestli by byl velký problém nějak tu databázi propojit - když si čtu recenze na nějaký parfém a měla bych příp. o něj zájem, nedalo by se nějak vyselektovat, kdo ho má na poličce (a příp. i nabízí ho k prodeji), i třeba jen kvůli tomu, že s přihlédnutím na další parfémy dotyčné se dá lépe odhadnout, jestli by se mi mohl líbit…

Aby to třeba neobtěžovalo někoho, kdo o výměny a prodej třeba i jen vzorků nemá vůbec zájem (a vůbec nechce být zahrnutý do filtrování), dalo by se někde zaškrtnout, jestli dotyčná má zájem v takové věci být vůbec zahrnuta…
Líbilo by se mi, kdybych se mohla podívat, kdo všechno určitý parfém vlastní :)

Ale jestli by to bylo těžké nebo nereálné, omlouvám se za otravování :wink:

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 28.07.08 13:20
danda píše:
Ado, chtěla jsem se zeptat, jestli by byl velký problém nějak tu databázi propojit - když si čtu recenze na nějaký parfém a měla bych příp. o něj zájem, nedalo by se nějak vyselektovat, kdo ho má na poličce (a příp. i nabízí ho k prodeji), i třeba jen kvůli tomu, že s přihlédnutím na další parfémy dotyčné se dá lépe odhadnout, jestli by se mi mohl líbit…

Aby to třeba neobtěžovalo někoho, kdo o výměny a prodej třeba i jen vzorků nemá vůbec zájem (a vůbec nechce být zahrnutý do filtrování), dalo by se někde zaškrtnout, jestli dotyčná má zájem v takové věci být vůbec zahrnuta…
Líbilo by se mi, kdybych se mohla podívat, kdo všechno určitý parfém vlastní :)

Ale jestli by to bylo těžké nebo nereálné, omlouvám se za otravování :wink:

Tohle mě taky napadlo. Ptala jsem se na to v dubnu, ale odpovědi jsem se zatím nedočkala. Třeba budeš úspěšnější.

http://ada.konicky.net/forum/viewtopic. … ght=#22199

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 07.08.08 22:37

Taky jsem to tady už dříve zmiňovala, přesně stejný důvod, odhadla bych vkus a tím pádem, i jestli by se mi vůně líbila :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 09.08.08 19:57

Problém by to nebyl, jenom s tím prodejem asi jo - respektive spousta lidí frkne inzerát do fóra a na poličce ani neoznačují, že ho prodávají, nebo poličku vůbec nemají.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 15.08.08 20:49

Ado, tak jsem koukala do databáze a už je tam ta podrobná statistika. Díky, udělala jsi mi tím děsnou radost. Mám zase co prohlížet a nad čím dumat. :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist