Fougére Bengale

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 14.01.11 22:28
Fougére Bengale

Jak se vám líbí tato vůně od Parfum d'Empire?

Já ji dnes po dlouhé době zkoušel a líbí se mi. Dost mi připomíná „zlého vlka“ (Mechant Loup), ale možná se mi líbí i víc.
Jenom v ní nemůžu vystopovat tu kávu, kterou všichni (na Basenotes) zmiňují (a to jsem vášnivý milovník kávy … barista amatér ;))

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 14.01.11 22:53

Líbí se mi ohromně, od chvíle, kdy jsem otevřel „vzorkovnici“. Ale kdy ji koupit?!! :bang: Pro mě č. 1 v tužebníku.

Dojmy? Mimořádně kultivované, při svém vývoji nabízí neustále nové dojmy. Jako správný čajový maniak jsem tam našel stopy některých luxusních černých čínských čajů (China Anhui SUNON MUSHROOM) a současně některých o něco méně luxusních, ale o to výraznějších (Pu-erh).

Michal

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 14.01.11 23:08

kafe jsem tam taky nenašel, zato vůni čerstvě vyloupaných vlašských ořechů - ne jader, ale ořechů a té hnědnoucí zelené dužiny..

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 14.01.11 23:15

Mně se líbí - ale nedám Vám ju, muži jedni! Nie je pánska, minimálne niektoré ženu ju môžu - napríklad ja:-))
Je skvelá :heart: :heart: :heart:

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 95 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 14.01.11 23:29

http://www.parfumer.cz/…ke-parfemy/p … e-bengale/

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 14.01.11 23:31
derad píše:
kafe jsem tam taky nenašel, zato vůni čerstvě vyloupaných vlašských ořechů - ne jader, ale ořechů a té hnědnoucí zelené dužiny..
Člověče, tos asi trefil! Možná dokonce směs zelených slupek s těmi zčernalými, nahnilými (to je velmi specifický typ hnití, takový nehnusný). Jestli mi to trošku nepřipomíná v lihu naložené celé, zelené ořechy připravené na ořechovku. A skvělou, hořkou ořechovku mé kolegyňky! Že by se mi to líbilo podvědomě právě proto? :D

Kafe asi ne. Spíš specifické červené čínské odrůdové čajiska. Trošku puer, trošku Lung Čching nebo přírodně ochucený Mushroom.

Tady se asi budou dojmy hodně lišit - a všecko může být správně. Jinak bude fungovat v první půlhodině, odlišně po době expozice - a samozřejmě úplně jinak na vymydleném těle a poté s troškou přirozeného odéru. Dámy to tady neslyší rády, ale normální člověk se občas potí. Fakt si nevymýšlím :lol: (Poznámka pro kultivované dámy: antiperspirant používám pravidelně a důsledně. :-)).

Michal

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 14.01.11 23:38
jerry píše:
http://www.parfumer.cz/…ere-bengale/

Ani omylem. Volal jsem (tedy, ehmm, před vánocemi :oops: ) - a nikoliv. Totéž Hermes Equipage - tady mám odpověď z tohoto týdne mailem - není dostupná.

Ten odkaz vyšťoural vyhledávač, že? Když se proklikáš webem, tak zrovna ty kousky PdE, o které bych měl zájem (bengál a otoman) nejsou… Buďme optimisté - třeba se na ně chystaj? :-)

Michal

P.S. Buďme rádi, že se dá sehnat z PdE aspoň část produkce (ze 2 zdrojů v ČR/SR). Zatím všechno, co jsem zkoušel vyznělo velmi pozitivně (Fougere Bengale, Cuir Ottoman, Eau de Glorie). Další pán(ové) na holení: Iskander a Wazamba. Ale až budu na vzorky čas a chuť. Chci si je vychutnat. M.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 14.01.11 23:42

Tak to mě mrzí :oops: - zadala jsem vyhledávání přimo na stránce parfumer.cz.
Díky za info - stejným způsobem jsem našla Ambre Russe, to bych se namáhala zbytečně.

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 14.01.11 23:47
jerry píše:
Tak to mě mrzí :oops: - zadala jsem vyhledávání přimo na stránce parfumer.cz.
Díky za info - stejným způsobem jsem našla Ambre Russe, to bych se namáhala zbytečně.

Ambre Russe a vlastně i Cuir Ottoman by měla mít paní Sára v Bratislavě. Zkus. Momentálně jsem jim psal a zatím čekám na odpověď. Že by něco lovili v arabských pouštích? :-)

(To asi znáš: http://www.parfemy-exclusive.sk)

Michal

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 14.01.11 23:49

A vy nekupujete priamo od Parfums d´Empire? To sa čudujem, lebo cenovo to aj s poštovným vyjde porovnateľne

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 15.01.11 00:04
janali píše:
A vy nekupujete priamo od Parfums d´Empire? To sa čudujem, lebo cenovo to aj s poštovným vyjde porovnateľne

Když pominu moji nedůvěru vůči nákupu „zvenku“ - neodůvodněnou, přiznávám :oops: - má vůbec PdE web v jiném než francouzském jazyce? Komunikují anglicky?

Platbu přes Komerční banku bych s problémy zvládnul (po únicích to poněkud utáhli, ale je to řešitelné). Tys s nimi už obchodovala? Dobré?

M.

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 15.01.11 01:44

Tam nie je čo komunikovať, myslím, že s týmito som príliš nekorešpondovala, ale šlo všetko hladko. Kupovala som iba vzorky, no, trochu im trvalo, než prišli - asi 10 dní, čo sa mi vtedy zdalo veľa, lebo inak mi z USA chodia do týždňa aj vône aj vzorky. Ale prežila som to a všetko bolo ok.
Ak nerátam moje zlé skúsenosti s komunikáciou s PG, ktorí asi „nevedia“ anglicky, neodpovedajú na maily a neposielajú do našich krajín, tak najradšej kupujem priamo od výrobcov. A nevidím v tom problém, problém je ak kupujete z neoverených internetových obchodov, ktoré ponúkajú piate cez deviate. Na parfumer.cz sa im vraj z času na čas stane, že predajú nikovku-ležiak, a ani sa nečudujem.

PS: ale kvitujem výber, fougere bengale je môj obľúbený Empire. Všetky sú dobré, ale ak by som si jeden mala vybrať, tento to bude určite

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 15.01.11 01:51

No, ale máte pravdu, buď neviem narýchlo nájsť anglickú verziu, alebo tá stránka je iba po francúzsky.

Neviem po francúzsky ani slovo, viem iba, že treba kliknúť „acheter“ a ďalej vás to vedie samo:-)
Na to netreba ani google prekladač:-)

http://www.parfumdempire.fr/boutique/

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 15.01.11 09:45
janali píše:

Bohužel ne každý má možnost platit náíkupy v zahraničí :cry: .

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 15.01.11 10:48
jerry píše:
janali píše:
Bohužel ne každý má možnost platit náíkupy v zahraničí :cry: .

Záleží na tom, jak to má „vymyšlené“ vaše banka. Většina z nich nějakou cestu má (nemluvím o Paypalu - z toho prozatím nemám dobrý pocit).

U Komerční banky mám „virtuální kartu“, která je určena pouze pro platby na inetu. Nelze z ní platit jinde, nelze ji klonovat. Platil jsem jen několikrát. Údajně teď zpřísnili i dohled na platbami a občas si některé podezřelé ověřují s klienty (kamarád nakupuje také nikové věci - ale spíš z kutilského ranku :) ). Zatím dobré.

Asi to PdE zkusím… Horší to mám s Equipage - tam zbývá pouze Hermes butik v Praze (webový prodej JEN pro některá teritoria).

Michal

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist