Franck Boclet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nathan  01.02.15 01:08
Franck Boclet

Chameleon

Pracoval pro Kenzo, Courreges, Emanuel Ungaro. Ikona dandysmu. ,,Skutečný styl je utéct od všech stylů" Slavný návrhář Franck Boclet.
Když se podíváte na jeho černobílou pánskou kolekci Fall Winter 2011, tak vám je jasné, že je to genius. Smyslnost, přesnost a perfektní střihy. Kontraverzní, bořící všechny zajeté módní archetypy. Chameleon, jak ho někdy nazývají. Bylo jen otázkou času, než vytvoří vlastní parfémovou značku a ten čas konečně nadešel.
zdroj :swaggermaneni­ang.blogspot.cz

Jdu pražskými ulicemi.
Všechno se tak rychle mění, letí mi hlavou. Teď jdu zkoušet nejnovější Bocletovy parfémy a nejsem v Paříži ani v Berlíně. Jdu do kamenného obchodu v Praze. Mám už doma Bocletův parfém Tobacco. Těším se na ty tři nové vůně Amber, Vanille a Tonku. A zcela oprávněně. Všechny jsou totiž nádherné.
Amber

Amber – Dokonalá kompozice, jemná sladkost vavřínu. Ylang a jasmín jí dodávají světlo probuzeného dne. Už teď je jasné kam autor míří. Tím směrem, který miluji. Neukazuje ambru jako něco tajemného a kouřového. Bere ji do dlaní a pomalu obrušuje ve slunečním světle. A když je vše hotovo, vezme plátno napuštěné vanilkovým olejem a krásný ambrový diamant jím vyleští. Proč jsem ji nakonec nezvolil. Někde v srdci parfému je pačuli. Vůně, která u mne budila vždy rozpaky. Není ho tam mnoho, ale v závěrečné volbě i to malé množství sehrálo roli.

Vanille a TonkaJsou to dvojčata ? Přinejmenším mají začátek téměř identický a přiznejme si, trochu nečekaný. Představte si léto, Paříž a exkluzivní cukrárnu na Champs-Élysées . Dorty mají rozměr tři centimetry krát tři centimetry a stojí 15 euro jeden. Takže žádný další pult, kde se prodávají chlebíčky a ve vzduchu cítíte bramborový salát. Ale vraťme se do Paříže. První co vám přinesou , je studený nápoj z čerstvě vymačkaných citronů a s několika plátky zázvoru. Nezapomeňte, že je léto. Takový je začátek u obou parfémů a myslím si, že velmi riskantní začátek. Musíte být velmi dobrý parfumér, aby se vaše dílo nezřítilo do propasti plné citronových a zázvorových bonbonů. U Vanille se to bohužel nedaří. Parfém, přejedený sladkým karamelem s malátnou blažeností žuchne přímo do moře sladkostí. To se bude asi líbit ženám, ale já si s ním zaplavat nechci.
Kdo zachrání Tonku ?

Fíkový list. Koho by to napadlo, tak jednoduché a tak geniální. Dostatečně zelený a hořký, ale ne zas moc. Trpkost citronu zjemní bílá broskev. Konečně přichází ten slavnostní okamžik. Přináší dort a vy slastí přivíráte oči. Je to tak krémové a tak něžné. Dokonalá vůně mandlí, ale něco je jinak a vy v tom krátkém okamžiku začínáte chápat začátek. Ta genialita. Udržet mandle ve stavu, kdy se nemohou propadnout do nudné vůně mandlového těsta. Svíravost zázvoru a třpytivá ostrost citronu jim dodává nezvyklou, ale nádhernou svěžest. Ne, ještě nejsme u konce. Vrchol je schovaný pod tenkou krustou zákusku. Přichází na řadu královna vůní Tonka, tramtaratá, a dva rytíři Cedr a Santal. Tato trojice vás bude provázet po zbytek dne. A věřte mi, že si nedokážu představit lepší společnost.
Stojím ve druhém patře u dveří, ale než stačím zazvonit, otevřou se, a v nich paní Voříšková. ,,Kruci jak to ta ženská dělá." říkám si ,,Tak co ?" říká vzrušeně a utírá si ruce do zástěry. ,, Zdeňku, jakej jste teda vybral?" Otvírám tašku a vyndám nádhernou černou krabici. ,, Tonku, paní Voříšková, Tonku." ,, Já to věděla " směje se. ,, Pojďte na štrůdl, jo a máte nějaký vzorečky ?" Jistě. I pro vás." ,, Ale to jste si neměl dělat starosti. A jaký !!!"

Tak a to je ode mne poslední příspěvek na tomto fóru. Návrat k pravidlům. Opatrujte se. Zdeněk

Příspěvek upraven 01.02.15 v 11:37

Reakce:

krumlovák
Znalkyně 420 příspěvků 01.02.15 08:00

I když některé pasáže popisu jdou mimo mé skromné parfémové vnímání, (jde skutečně jen o dámské vůně),rád si vždy přečtu recenze,které pohladí,a přinutí se zastavit a zamyslet.Zdendo,jeď tak dál…

Na poličce 63 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 2 parfémy

micuska6
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 01.02.15 14:32

Že Vám nie je trápne, všetkým tým, čo ste sa o to pričinili! Vyštvete aj to posledné dobré a dobro, čo tu zostalo.

PROSÍM, PROSÍM prehodnoť svoje rozhodnutie :srdce: .

Na poličce 72 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Verda2
sv. Parfema z Kecálburgu 3045 příspěvků 01.02.15 17:01

@Nathan

Krásné čtení, díky :kytka:
Ale proč už nechceš tady psát? Tvé články a dojmy patří k tomu nejlepšímu, co tu je…

Na poličce 33 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Foteini
Nevyléčitelná závislačka 1467 příspěvků 01.02.15 17:26

@Nathan Přidávám se k Verda2. Co se děje, proč už sem nechceš psát? Tvé příspěvky forum velmi obohacují, máš velký přehled o parfémech a umíš psát, byla by to velká škoda.

Na poličce 53 parfémů 17 miniatur 47 odstřiků 212 vzorků V tužebníku 8 parfémů

VENDY8  01.02.15 17:35

Zdendo krása. Člověk jako by se při čtení tvých recenzí stal jejich součástí. Součástí krásného příběhu. Zdendo jsem moc rád, že jsem tě poznal. Je mi líto, že už zde nechceš přispívat, ale chápu celu situaci.

Eunika
sv. Parfema z Kecálburgu 5862 příspěvků 01.02.15 18:41
@micuska6 píše: Že Vám nie je trápne, všetkým tým, čo ste sa o to pričinili! Vyštvete aj to posledné dobré a dobro, čo tu zostalo.

Jsem asi trochu mimo, ale kdo se o co přičinil? 8o

Na poličce 166 parfémů 18 miniatur 127 odstřiků 565 vzorků V tužebníku 10 parfémů

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 01.02.15 18:48
@Eunika píše:
Jsem asi trochu mimo, ale kdo se o co přičinil? 8o

Nejsi sama, já vůbec netuším oč tu běží.

@micuska6 píše: Že Vám nie je trápne, všetkým tým, čo ste sa o to pričinili! Vyštvete aj to posledné dobré a dobro, čo tu zostalo.
PROSÍM, PROSÍM prehodnoť svoje rozhodnutie :srdce: .

Prosím, mohla bys trochu vysvětlit, … asi nejsem sama, kdo nepochopil :think:

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

VENDY8  01.02.15 21:12

@micuska6 : Bohužel jim to trapné není.

Dagmarr
Nevyléčitelná závislačka 1862 příspěvků 01.02.15 23:06

@Nathan
Paráda :palec: .

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 24 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Placidus
Učednice 108 příspěvků 02.02.15 08:28

Ďakujem za Vaše myšlienky o parfémoch :) Neviem, čo sa deje, nie som v obraze („poslední příspěvek“)? Dúfam, že to nie je naozaj až tak dramatické, bola by to škoda. Čítam/čítal som Vás rád !?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 96 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Nathan  02.02.15 20:47

Dnes jsem požádal Admina paní Josefinu, aby smazala můj profil. Nemám k tomu co dodat. Člověk musí mít pořád na mysli, že jsou to jen vůně. Nic kvůli čemu by se měl povyšovat, ale ani ponižovat. :mavam: Zdeněk

VENDY8  02.02.15 20:53

@Nathan : Ahoj Zdendo. Neblbni. Buď tu. Nikam neodcházej. Nenech si to těma rejpalkama tady znechutit. Je tu hromadaaa lidí co tě mají moooc rádi.

sisa.b
sv. Parfema z Kecálburgu 2808 příspěvků 02.02.15 21:00

@Nathan súhlasím s @VENDY8 a aj ja sa prihováram, ostaň :hug: :andel: :srdce:

Na poličce 32 parfémů 30 miniatur 18 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

VENDY8  02.02.15 21:03

@sisa.b : Ano. Arome nesmí přijít o tak úžasného člověka. :(

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist