*GALIMARD

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 11.07.11 21:37
*GALIMARD

Není v databázi, ač patří mazi staré značky. Složení vypadá dobře. Zná to někdo?
 http://www.galimard.com/…ommaire.html

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ukázat značku Galimard

Reakce:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 20.07.12 14:28

Asi jsem měla smůlu, že jsem jako první ze sady vzorků od Galimardu vytáhla Si Tu Savais. Zděsila jsem se, co je to za limonádu. Opravdu džusík. Smyla jsem a dnes zkoušela znovu. Zase džusík.
Potíž je v tom, že okamžitě připomene I Love Love od Moschina. Té podoby se pak už špatně zbavuje a co je horší, ve srovnání s I Love Love prohrává. Ta je ve své kategorii stylově čistá, citrusy zvedá jiskřivý rybíz a vyrábí ovocný ohňostroj. Je to křiklavé, únavné, ale čisté. Obdobná šťáva namíchaná bez rybízu, zato s jablky odšťavenými po dlouhé zimě je zakalená a s těžkou sedlinou. Jakoby do ní spadl dětský piškot. Otravnost a lepkavost ještě zhoršuje pižmo, který tu pohromu pěkně přilepí na kůži. Ale jednu dobrou vlastnost Si Tu Savais přece jen má – dlouho nevydrží.

Být to vůbec první, co bych zkusila od téhle značky, asi by mě to nadlouho odradilo. Ale už jsem předtím zkoušela pár věcí s hodně rozdílným výsledkem:
Galimar - velmi pěkná a něžná orientálka
Gelsomino - studená dřevitá květinovka
Pêle-Mêle - ovocná slabota

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 10.08.12 10:51

Zkoušela jsem pár dalších vzorků a opět jsem rozpačitá. Originalita veškerá žádná a ještě jsou to vůně hodně slabé. A to jsou značkové vzorky všechny EdP. To tedy nechci vidět ty toaletky.

Accroche-Coeur
Má silný nástup jako kříženec Angela a lékořicového lektvaru Lolity Lempické, přičemž Lolity je rozhodně mnohem víc. Připalující se povidla (možná melasa), šíleně sladká, vydatně okořeněná skořicí. Je v nich i připečená mrkev a možná i kousek celeru, samozřejmě už taky zkaramelizovaného. Není to vůbec špatné, je to vůně stejně povedená a svérázná jako LL jablíčko. A v tom je ten problém. Bohužel se k parfému nedají najít vůbec žádné informace, ani rok vzniku, takže netuším, co bylo na světě dřív.
Podle překladače na Googlu znamená Accroche-Coeur Držte se srdce. Po několikerém nošení spíš doporučuji držte se jablka, má větší výdrž a sílu.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 10.08.12 11:12

Ma Faute - Tak téhle vůni nerozumím, nějak ji pořádně necítím. Co jsem postřehla, je jen jakási kovová sladkost a pižmo. Ta sladkost je ovocná, voní to po ovoci nakrájeném laciným nožem, který nechal pachovou i chuťovou stopu. Což je věc, kterou od dětství nesnáším. Pak se mihne i růže, taky průzračná. Pačuli. Všechno mi to mizí před nosem. Ma Faute má podle překladače znamenat Moje chyba. To bude asi to vysvětlení…

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 10.08.12 12:23

A ještě jednu mám dostatečně prozkoušenou, aby to s ní uzavřela. Líbila by se mi aspoň na občasné nošení, kdyby byla aspoň trošičku cítit do prostoru. Nechci moc, třeba 10 cm nad kůži. Ale nejde jí to.

A Contre Jour
Pokud by tahle vůně měla dostat za něco body k dobru, pak za neobyčejně příjemný pocit hedvábné měkkosti. Hladké a trochu chladivé, jako byste položili dlaň na vodní hladinu. A je stejně neuchopitelná – taková skoro průhledná sladká voda. Vodnaté ovoce, hlavně typický žlutý meloun, a k tomu voskově netečné květy. Má to být brambořík, jen z něj vzali jen tu hezčí část. Olejnatost, která v reálných květech je, chybí.
Výsledkem je parfemace luxusní tělové kosmetiky, je v ní pocit intimnosti a péče. Mohla by to být příjemná tělová vůně bez pudru, kdyby byla aspoň trochu cítit. Za mizernou intenzitu jí zase veškeré body odebírám.

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 12.08.12 00:06

Zda sa, ze tvoje srdce si neziskali:)…ale A Contre Jour chcem mat…inak na mne drzia pomerne dobre, toaletka pele-mele, tak cca 4 hodiny, co na taku letnu polievacku zas nie je zle a pradoxne tie kolinske dlhsie. Galimar musim zo seba doslova drhnut.

Galimard Songeries – sladka, sladucka…pripomina mi nejake mlsky pre deti, ovocne zele, ale take kvalitnesie, ovocne zele, neskor pridu aj kvety, ale len tak sa nejako potichu pridaju k tomu zele, asi ako kytica na stole a mala stipka korenia, raz von ostava podobny, len bohatsi a menej sladky

Galimard Cologne Absolue Feuilles & Fleurs d'Oranger – horkotrpke, velmi jemne, osviezujuce, ako tonik s ladom, nechce sa mi verit, ze existuje parfem postaveny na neroli a pomarancovom kvete, ktory na mne zjavne nerobi psie kusy

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 12.08.12 11:45

@slniecko
No nějak to tak vypadá, že jim nepodlehnu. Když já nemám ráda ovocné vůně a oni jich mají hodně.
A Contre Jour je příjemná, jen ji opravdu cítím až s nosem na kůži. Ale já chci od vůně oblak. Accroche-Coeur se mi líbila ještě víc, ale upřímně řečeno, pořídit si Lolitu je mnohem jednodušší, takže proč se s ní namáhat.
Zatím to vypadá tak, že se mi jako jediná opravdu dobrá zdá Galimar.
Co mě mrzí, v té sadě vzorků není ta, co popisuješ - Cologne Absolue Feuilles & Fleurs d'Oranger. Neroli a pomeranč, to nemusí být špatné. Zato je tam další ovocenka Songerie a pak Canaica, tu jsem ještě neotevřela.
A pak tam vidím pět pánských, takže příjemné překvapení ještě není vyloučeno.

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 12.08.12 11:51

Mozem ti poslat vzorku, aj z Lotus The Vert, ale ta prva je lepsia, ako lotus.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 12.08.12 11:59

@slniecko
Jé, to jsi moc hodná, díky. Já se když tak ozvu. Momentálně se ve vzorcích trochu topím, mám asi 30 nevyzkoušených.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 19.08.12 11:06

Songeries
Husté multivitaminové pyré, hodně voní po papaye a vůbec po ovoci s mrkvovým nádechem, takže z něj beta-karoten mává oranžovým praporkem. Když vyšumí, začne být pyré lepkavé a změní se na marmeládu z bobulového ovoce. Konečně je to autentický černý rybíz, uvedený ve složení. Naopak přislíbený lišejník necítím ani náhodou.

Canaïca

Čerstvá a krémově jemná pralinka, k níž se po chvíli přilije trocha kolínské s levandulí, takže nějaký čas bonbonek voní hodně pánsky. Pak se obě polovičky smíří, ale pocit dvou vůní slitých dohromady zůstává. Když se konečně promísí, je vůně už slabá, měkce pižmová a pouhá vzpomínka na bonbonek v úvodu.
Ve srovnání s Accroche-Coeur stejné značky je Canaïca slabší a postrádá zajímavější nápad. V kategorii cukrovinka bych rozhodně volila spíš lolitoidní Accroche-Coeur.

Lady A
Znalkyně 482 příspěvků 08.10.12 09:30

Tady dávám pár fotek, kolegyně byla na výletě v Galimardu…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 08.10.12 15:33

Tak tie posledne tri fotky - uzasne…aj ja chceeem!

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist