Gel nebo olej na mytí obličeje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 19.09.11 12:28
Gel nebo olej na mytí obličeje

Někdy používám na dokončení odlíčení gel co se napění s vodou. Měla jsem od L'Oreal mycí gel a už došel, chtěla bych nějaký přírodní gel nebo hydrofilní olej. Poraďte, děkuji.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6476 příspěvků 20.09.11 21:59

Používám hydrofilní olej levandulový Nobilis, ale už jsem měla i jiné Nobilis a ATOK. Mohu doporučit, jsou příjemné.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Kamila01  21.10.11 17:24

Mám dobrou zkušenost s gelem s mořskými řasami od Alverde. Dobře pění, to mi vyhovuje, a nevysušuje.

paprlile
Znalkyně 328 příspěvků 21.10.11 18:46

Ja ráno používam gél - zelený garniere, ale ten nie je prírodný a večer hydrofilný olej na odličovanie make-upu od Atok a som spokojná - super odlíči aj špirálu.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 104 vzorků V tužebníku 6 parfémů

dusty  24.10.11 15:56

Ja pouzivam na odlicovanie levandulove pletove mlieko od Dermacol a navecer to este vsetko „vygumujem“ cistiacim gelom rovnakej znacky s tea tree olejom Gommage Cleanser. Je velmi jemny a zasobujem nim pravidelne aj moju kamaratku Rakusanku. Niekedy na odlicovanie pouzijem aj kokosovy olej, ale ten neodlicuje az tak dokladne.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 24.10.11 19:39

A Dermacol je přírodní? 8-o

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

dusty  24.10.11 20:09
verunka2201 píše:
A Dermacol je přírodní? 8-o

Prírodné je len to, čo si odtrhneš a doma pripravíš. Vacsina bio výrobkov je marketingový podfuk. Mozno, ze dermacol je z hľadiska zloženia na tom úplne rovnako ako hociktorý hydrofilný olejček. Aby sa z oleja stal emulzný prípravok, nato nestačí len voda, musí mať v sebe niečo, čo spôsobí, že ti po zmiešaní nezostane na tvári polievka s mastnými okami. Gel od Dermacolu je v každom prípade účinný a „škrabátka“ v ňom sú z takého trošku zrazeného gelu. Mechanické poškodenie tu nehrozí, chemické závisí od pokožky, ale tea tree oil je veľmi dobre znášateľný, je to nakoniec jedno z najsilnejších prírodných antiseptík.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 24.10.11 22:19

Tak tohle může být tvůj názor, a já ti ho určitě neberu, nicméně tohle je sekce přírodní kosmetiky, nebo přinejmenším kosmetiky, která je jako přírodní označovaná. A sama zakladatelka tématu žádala o radu přírodního mycího přípravku na obličej. Proto jsem se pozastavila nad doporučením Dermacolu, byť má výrobky dobré a kvalitní. O běžné kosmetice se diskutuje o kousek níž ;-)

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 28.10.11 10:59

Ze stránek Atoku: Většina preparátů má 100% nebo téměř 100% přírodní složení… Výrobky obsahují jen nezbytné minimální množství přídavných látek, například konzervanty, emulgátory či ochranné filtry. Týká se to převážně krémů, o kterých je známo, že bez emulgátoru by nemohly mít konzistenci krému a bez konzervantů by za několik dní podléhaly kontaminaci.

Hydrofilní olej neutrální - složení: rostlinné oleje - mandlový, z pšeničných klíčků a sójový, emulgátory, beta-karoten, vitaminy A, E.

Nobilis Tilia - Hydrofilní olej levandulový - složení: Glycine Soja Oil, Sorbitan Oleate, Polysorbate 80, Caprylic/Capric Triglyceride, Lavandula Angustifolia Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linalool.

Rozhodněte se, jestli je to pro vás tzv. přírodní nebo ne. ;-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 28.10.11 13:31

No já souhlasím s Verunkou - Dermacol a jiná nepřírodní kosmetika obsahuje navíc ještě parabeny a jiné „zajímavé“ látky… Ač není Nobilis Tilia nebo Atok, Hadek apod. úplně přírodní, tak rozhodně se snaží ve svých výrobcích používat co nejméně a co nejméně škodlivých ingrediencí (takže např. i ony emulgátory jsou šetrnější než v jiné nepřírodní kosmetice).Navíc Nobilis Tilia se teď snaží na trh uvádět většinu výrobků s certifikátem nebo v bio kvalitě…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 28.10.11 14:49

Dermacol a jiná nepřírodní kosmetika obsahuje navíc ještě parabeny a jiné „zajímavé“ látky.

O.K. Kvízová otázka: Která z těchto dvou „zajímavých“ látek se používá pro konzervaci produktů N. Tilia a která pro konzervaci produktů od Dermacolu? Která je podle vás ta dobrá a která ta zlá a proč? :-)

A)

B)

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 28.10.11 15:24

Je to metylparaben a benzoan sodný. Mám to správně? :-) Např. Nobilis Tilia používá (v nepřírodních produktech) tyto méně škodlivé konzervanty: benzoová kyselina, fenoxyethanol, dehydroacetová kyselina, ethyhexylglycerin a polyaminopropyl biguanid
Více viz zde: http://nobilis.cz/…kosmetice-79

Ale co je tedy zajímavé, tak je toto:

Do certifikovaných přírodních a bio výrobků (CPK a CPK BIO), které obsahují vodu však výše uvedený konzervant dle standardů použít nelze. Zde používáme směs benzoanu sodného, sorbanu draselného a kyseliny mléčné. Sorban a benzoan jsou běžnými potravinářskými konzervanty a jejich celková koncentrace ve výrobku nepřekračuje 0,5 %. Kyselina mléčná se používá k dosažení optimálního pH pro konzervant a také pro její příznivý vliv na lidskou pokožku.

Takže přírodní certifikáty povolují malé množství benzoanu sodného a draselného, které způsobují alergie??? Přestávám se v tom orientovat…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dusty  28.10.11 16:05
maricka píše:
Přestávám se v tom orientovat…

Takych nas je viac.
Prirodna kozmetika moze byt setrnejsia, ale to nemusi znamenat, ze je lepsia od „klasickej“. Nikdy nevies, ci nebudes mat reakciu na niektoru zlozku pripravku, a je jedno, z akej je skupiny.

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 28.10.11 16:10

maricka: Vtip je prostě v tom, že jestli tam hrkneš parabeny (estery k. parahydroxyben­zoové nebo benzoan, tak v tom není zásadní rozdíl. :-)
Ani jedno není nijak zvlášť škodlivé.

dusty: Ale vždyť je to jednoduché a už jsi to sem sama psala - je to hlavně marketing. ;-)

dusty  28.10.11 16:27
shanin píše:
Ale vždyť je to jednoduché a už jsi to sem sama psala - je to hlavně marketing. ;-)

To je. Napriek tomu stale verim, ze aj pre mna existuje idealna prirodna kozmetika, len sa mi ju nechce hladat medzi takym rojom vyrobcov. :mrgreen:
Mne sa paci ako sa na cely bioboom pozrel Viewegh v Biomanzelke. Bola som na jar tohto roka na diskusii s nim v knihkupectve, kde na otazku jedneho pana tykajucu sa biozivota odpovedal, ze si mysli, ze s bioteroristami na rozdiel od teroristov ineho druhu možno vyjednávať.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist