Gel nebo olej na mytí obličeje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 19.09.11 12:28
Gel nebo olej na mytí obličeje

Někdy používám na dokončení odlíčení gel co se napění s vodou. Měla jsem od L'Oreal mycí gel a už došel, chtěla bych nějaký přírodní gel nebo hydrofilní olej. Poraďte, děkuji.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Elvira
sv. Parfema z Kecálburgu 6469 příspěvků 20.09.11 21:59

Používám hydrofilní olej levandulový Nobilis, ale už jsem měla i jiné Nobilis a ATOK. Mohu doporučit, jsou příjemné.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kamila01  21.10.11 17:24

Mám dobrou zkušenost s gelem s mořskými řasami od Alverde. Dobře pění, to mi vyhovuje, a nevysušuje.

paprlile
Znalkyně 328 příspěvků 21.10.11 18:46

Ja ráno používam gél - zelený garniere, ale ten nie je prírodný a večer hydrofilný olej na odličovanie make-upu od Atok a som spokojná - super odlíči aj špirálu.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 15 odstřiků 104 vzorků V tužebníku 6 parfémů

dusty  24.10.11 15:56

Ja pouzivam na odlicovanie levandulove pletove mlieko od Dermacol a navecer to este vsetko „vygumujem“ cistiacim gelom rovnakej znacky s tea tree olejom Gommage Cleanser. Je velmi jemny a zasobujem nim pravidelne aj moju kamaratku Rakusanku. Niekedy na odlicovanie pouzijem aj kokosovy olej, ale ten neodlicuje az tak dokladne.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 24.10.11 19:39

A Dermacol je přírodní? 8-o

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

dusty  24.10.11 20:09
verunka2201 píše:
A Dermacol je přírodní? 8-o

Prírodné je len to, čo si odtrhneš a doma pripravíš. Vacsina bio výrobkov je marketingový podfuk. Mozno, ze dermacol je z hľadiska zloženia na tom úplne rovnako ako hociktorý hydrofilný olejček. Aby sa z oleja stal emulzný prípravok, nato nestačí len voda, musí mať v sebe niečo, čo spôsobí, že ti po zmiešaní nezostane na tvári polievka s mastnými okami. Gel od Dermacolu je v každom prípade účinný a „škrabátka“ v ňom sú z takého trošku zrazeného gelu. Mechanické poškodenie tu nehrozí, chemické závisí od pokožky, ale tea tree oil je veľmi dobre znášateľný, je to nakoniec jedno z najsilnejších prírodných antiseptík.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 24.10.11 22:19

Tak tohle může být tvůj názor, a já ti ho určitě neberu, nicméně tohle je sekce přírodní kosmetiky, nebo přinejmenším kosmetiky, která je jako přírodní označovaná. A sama zakladatelka tématu žádala o radu přírodního mycího přípravku na obličej. Proto jsem se pozastavila nad doporučením Dermacolu, byť má výrobky dobré a kvalitní. O běžné kosmetice se diskutuje o kousek níž ;-)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 28.10.11 10:59

Ze stránek Atoku: Většina preparátů má 100% nebo téměř 100% přírodní složení… Výrobky obsahují jen nezbytné minimální množství přídavných látek, například konzervanty, emulgátory či ochranné filtry. Týká se to převážně krémů, o kterých je známo, že bez emulgátoru by nemohly mít konzistenci krému a bez konzervantů by za několik dní podléhaly kontaminaci.

Hydrofilní olej neutrální - složení: rostlinné oleje - mandlový, z pšeničných klíčků a sójový, emulgátory, beta-karoten, vitaminy A, E.

Nobilis Tilia - Hydrofilní olej levandulový - složení: Glycine Soja Oil, Sorbitan Oleate, Polysorbate 80, Caprylic/Capric Triglyceride, Lavandula Angustifolia Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linalool.

Rozhodněte se, jestli je to pro vás tzv. přírodní nebo ne. ;-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 28.10.11 13:31

No já souhlasím s Verunkou - Dermacol a jiná nepřírodní kosmetika obsahuje navíc ještě parabeny a jiné „zajímavé“ látky… Ač není Nobilis Tilia nebo Atok, Hadek apod. úplně přírodní, tak rozhodně se snaží ve svých výrobcích používat co nejméně a co nejméně škodlivých ingrediencí (takže např. i ony emulgátory jsou šetrnější než v jiné nepřírodní kosmetice).Navíc Nobilis Tilia se teď snaží na trh uvádět většinu výrobků s certifikátem nebo v bio kvalitě…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 28.10.11 14:49

Dermacol a jiná nepřírodní kosmetika obsahuje navíc ještě parabeny a jiné „zajímavé“ látky.

O.K. Kvízová otázka: Která z těchto dvou „zajímavých“ látek se používá pro konzervaci produktů N. Tilia a která pro konzervaci produktů od Dermacolu? Která je podle vás ta dobrá a která ta zlá a proč? :-)

A)

B)

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 28.10.11 15:24

Je to metylparaben a benzoan sodný. Mám to správně? :-) Např. Nobilis Tilia používá (v nepřírodních produktech) tyto méně škodlivé konzervanty: benzoová kyselina, fenoxyethanol, dehydroacetová kyselina, ethyhexylglycerin a polyaminopropyl biguanid
Více viz zde: http://nobilis.cz/…kosmetice-79

Ale co je tedy zajímavé, tak je toto:

Do certifikovaných přírodních a bio výrobků (CPK a CPK BIO), které obsahují vodu však výše uvedený konzervant dle standardů použít nelze. Zde používáme směs benzoanu sodného, sorbanu draselného a kyseliny mléčné. Sorban a benzoan jsou běžnými potravinářskými konzervanty a jejich celková koncentrace ve výrobku nepřekračuje 0,5 %. Kyselina mléčná se používá k dosažení optimálního pH pro konzervant a také pro její příznivý vliv na lidskou pokožku.

Takže přírodní certifikáty povolují malé množství benzoanu sodného a draselného, které způsobují alergie??? Přestávám se v tom orientovat…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dusty  28.10.11 16:05
maricka píše:
Přestávám se v tom orientovat…

Takych nas je viac.
Prirodna kozmetika moze byt setrnejsia, ale to nemusi znamenat, ze je lepsia od „klasickej“. Nikdy nevies, ci nebudes mat reakciu na niektoru zlozku pripravku, a je jedno, z akej je skupiny.

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 28.10.11 16:10

maricka: Vtip je prostě v tom, že jestli tam hrkneš parabeny (estery k. parahydroxyben­zoové nebo benzoan, tak v tom není zásadní rozdíl. :-)
Ani jedno není nijak zvlášť škodlivé.

dusty: Ale vždyť je to jednoduché a už jsi to sem sama psala - je to hlavně marketing. ;-)

dusty  28.10.11 16:27
shanin píše:
Ale vždyť je to jednoduché a už jsi to sem sama psala - je to hlavně marketing. ;-)

To je. Napriek tomu stale verim, ze aj pre mna existuje idealna prirodna kozmetika, len sa mi ju nechce hladat medzi takym rojom vyrobcov. :mrgreen:
Mne sa paci ako sa na cely bioboom pozrel Viewegh v Biomanzelke. Bola som na jar tohto roka na diskusii s nim v knihkupectve, kde na otazku jedneho pana tykajucu sa biozivota odpovedal, ze si mysli, ze s bioteroristami na rozdiel od teroristov ineho druhu možno vyjednávať.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist