Green Irish Tweed

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patrik.H
Nováček 3 příspěvky 13.10.10 17:25
Green Irish Tweed

Zdravím všechny přítomné,

hledal jsem po celém internetu, ale s nepříliš příznivým výsledkem, a tak se zeptám asi na otázku, která byla řešena hodněkrát. A to zda existují nějaké pánské vůně, které by byly podobné vůni Creed - Green Irish Tweed, popřípadě alespoň typově…

Vím, že Davidoff - Cool Water je přibližně na stejné vlně a je často GIT přirovnáván. I když je to skvělá vůně, kterou často rád nosím, tak mi přijde, že je mnohem „svěžejší“ než Green Irish Tweed…

Děkuji všem za nápady :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

kampa
Učednice 70 příspěvků 13.10.10 17:38

Typově podobné mi přijdou Joop - Nightflight, Hugo Boss - Elements či Lizz Claiborne - Curve for Men. Nebo lehce i YSL - Live Jazz nebo Davidoff - Echo či odnož Cool Water - C.W.Deep.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 14 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 13.10.10 22:28

po Hugo Boss Elements jsem jeden čas celkem toužil, ale i na jiných fórech zmiňovaná podobnost s CW mě spolehlivě odradila :( :vomit:

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Patrik.H
Nováček 3 příspěvky 14.10.10 01:14

Tak já musím říct, že CW mam poměrně rád. Dokonce určitou podobnost s GIT vidím, ale popravdě je to celkem už dávno, co jsem GIT měl…

Každopádně jsem u jiného tématu slyšel o podobonosti Green Irish Tweed s Grey Flannel od G. Beena.

Joop! Nightflight znám, je to krásná vůně, ale až příliš sladká :-|

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 14.10.10 08:09
Patrik.H píše:

Každopádně jsem u jiného tématu slyšel o podobonosti Green Irish Tweed s Grey Flannel od G. Beena.

tak to ani omylem.....naprosto různé vůně

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Patrik.H
Nováček 3 příspěvky 14.10.10 14:43

:wink: Možná, na Grey Flannel teprve čekám na vzorek a především záleží na nosu…

Každopádně budu rád za další konstruktivní návrhy… :wink:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 14.10.10 16:08

Grey Flannel a Irish Tweed jsou jako Kouros a Fleur de Male (= totálně odlišné) :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Uživatel je onlinehaschm
Parfémová maniačka 547 příspěvků 23.08.16 19:57
GIT? GIT ! GIT ?

Takže teda jsem si koupil úplně naslepo tuto vůni. Můj první flakon Creed.
Tak a teď co s ním? Není to totiž úplně, že bych si z toho sedl na zadek. Vůně mi evokovala ihned něco známého, i přesto, že dle různých info žádnou podobnou vůni nemám ani jsem nikdy neměl. Mám takový pocit, že není GIT vhodná do tohoto počasí, i přes mnoho takových komentářů. Spíš bych tipnul něco chladnější počasí.
Právě se nacházím v bodě " stojí ta vůně za ty peníze?" Pročichám se k verdiktu „stojí !“ ?.
Ti, kdo máte bohaté i nebohaté, prostě jakékoli, zkušenosti a poznatky k této, dalo by se říci „kultovní vůni“, sem s tím. Se vším ! Dík

Na poličce 61 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21177 příspěvků 23.08.16 20:26

@haschm
Něco málo zkušeností jsem nasbíral, GIT bych si nepořizoval (eventuálně při darování stříkal na WC stejně jako Cool Water), mně osobně nesedí, stačilo by mi ho nosit jednou za kvartál.
Nejvhodnější je aplikace na jaře a v létě, čemu je podobný etc. se dozvíte, když si dáte trochu práce s vyhledáváním zde na arome, psal jsem o tom.

Příspěvek upraven 24.08.16 v 20:42

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

tally7
Znalkyně 485 příspěvků 24.08.16 20:39

@haschm

Odpověď na Vaši otázku je již částečně ukrytá ve vašich slovech „Můj první flakon Creed“, protože vůně od Creedu jsou poměrně specifické. Vůně byla původně vytvořena pro anglického venkovského aristokrata ve tvídovém obleku :) To, že se dnes používá jako elegantní oblekovka je jiná story :) Na to, že se k ní „pročicháte“ bych si nevsadil, ale teď je na ni fakt horko. Ideální je podle mě jaro. Osobně jsem měl vzorek a byl jsem nadšený. Pak jsem si koupil celou láhev a nadšení mě přešlo. Dal jsem ji kamarádovi. Bylo mi po ní smutno, tak jsem si tady koupil odstřik, který použiji 2-3× ročně a vůni si užiji. :) :mavam:

Na poličce 43 parfémů 4 miniatury 50 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21177 příspěvků 24.08.16 20:44

@tally7
Dotazovatel se jí rychle nabažil, inzeruje prodej.
Dovolím si :potlesk:, poněvadž došel k optimálnímu rozhodnutí.

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Uživatel je onlinehaschm
Parfémová maniačka 547 příspěvků 24.08.16 22:55

@tally7 Ano tak nějak to je.........Díky

Uživatel je onlinehaschm
Parfémová maniačka 547 příspěvků 24.08.16 22:59

@Frantatata nevím zda :potlesk: je na místě . Snad nikdy jsem se takhle rychle vůně nezbavoval. A že zrovna Creed? No opět je vidět, že drahé vůně je třeba alespon občas nejprve vyzkoušet. Ovšem mám pocit, že bych si toho moc nekoupil :mrgreen:

Jirka84
Znalkyně 283 příspěvků 25.08.16 10:24

@haschm
Na Tvém místě bych dal GITu čas. Koupil jsem odstřik a vůbec se mi prvních několik aplikací nelíbila. A pak to přišlo :lol: Nádherná vůně na jaro, les, vodopády, tráva… Ale je jasný, že ne každému sedne… Na fragrantice i recenzích na YouTube bývá často titulována jako nejlepší pánská vůně všech dob :nevim: ;) :mavam:

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 26 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist