*GRÉS

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kate
Parfémová maniačka 907 příspěvků 06.01.10 23:34
*GRÉS

V poslednej dobe sa tu často o tejto značke hovorí, a nenašla som nikde, že by sa tu „mapovala“…

Na poličce 12 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 45 parfémů

Ukázat značku Grès

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Reakce:

Kate
Parfémová maniačka 907 příspěvků 06.01.10 23:42

Ja poznám iba
Cabaret - ruže mám rada, kadidlo tiež, ale táto vůňa mi moc nesedí. Možno príliš zemitá (?), ale vonia na mne doslova smutne, čo je škoda, lebo je zaujímavá

Cabotine - mala som miniatúru, chvílu sa mi páčila tá mydlová, vypraná sviežosť. Rozhodne je neotrelo svieža. Pripomína mi Tendre Poison, no nevyrovná sa mu (aspon pre mňa).

A to je všetko, čo poznám, v parfumérii som tuto značku ani vôbec nevidela…

Na poličce 12 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 45 parfémů

07.01.10 01:45

Kate , pokud bys chtěla nahlédnout, o kus níže ve „vůních“ je vlákno, kde jsou popisovány dojmy z Cabaretu … :P

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 07.01.10 08:18

Měla jsem Cabotine,opravdu je podobná Tendre Poison i výdrž má,ale Dior je Dior.
Ambre de Cabochard je opět trvanlivá a krásná orientálka,na začátku cítím ambru výrazněji,pak se vůně jakoby vyhladí a připomíná mi typem Silver Rain nebo Euphorii.
A teď,jak proběhla hromadá akce na levné Caline,tak mám její dvě verze.
Klasická Caline se mi zdá spíše svěží,jemná,jakoby zelená a Sweet Appeal zase ovocně nakyslá,dost cítím ty kumkváty,později už opravdu zesládne.Podo­týkám,že ty Caline popisuju ze zkoušky na ruce a ta je pro mne vždycky trochu matoucí,jinak se na mně vůně rozvine,když se navoním celá a pořádně.Celkově Grés hodnotím,jako kvalitní značku se zajímavou produkcí.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 07.01.10 11:05

Já znám:

Cabochard - jedna z mála vůní, kterou jsem nevydýchala. Celkem drsně zpracovaná a silně dominující kůže a tabák a do toho jasmín, růže, ylang-ylang. Přestože je řazena jako dámská, mohla by podle mě být úspěšně i pánská díky té kůži a tabáku. Trvanlivost měla dobrou. Já ji neustála, ale na zahraničních webech má obvykle velmi dobrá hodnocení.

Cabotine - povzbudivá vůně, ostrá a svěží. Zázvor, neopojné květiny, možná trošku citrusu a pižmo. Mokré prádlo plácající se na šňůře na zahradě.

Ambre de Cabochard - s Cabochardem nemá nic společného. Lehčí ambrová vůně. Ambra je celkem výrazná. Trošku skořice, ovoce, květin a vanilky, ale vůně není nijak moc sladká.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Lucienna
Učednice 138 příspěvků 07.01.10 13:00

Já jsem od Grés vyzkoušela Cabotine Bleu, Cabotine Rose, Fleur de Cabotine. Fleur de Cabotine se mi z týhle trojky líbila nejvíc, i když je v ní opravdu dost cítit plastelína, jak už tady někdo psal. Cabotine Bleu  – konvalinka, docela ušla, ač to není šálek mého čaje.
Všechny tyhle Cabotinky mají podle mě typickej umělej plastelínovej tón. Klasickou Cabotine jsem nezkoušela, tak nevím, jak je na tom ona, ale naslepo si jí už fakt netroufnu.

Dneska mi dorazila ještě Caline a ta se mi zaplaťpánbůh líbí, není to zrovna top, ale za 300,– příjemná květinová vůně.

Na poličce 16 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 5 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 07.01.10 23:22

Ambre de Cabochard - meruňkově ambrová , sladká, moc pěkná
Cabotine - mýdlové zeleno, krása
Cabotine Bleu - konvalinky s hruškou a koriandrem, můj favorit od Grés
Cabotine Rose - třešňový květ s pivoňkou a mimozou, pěkná (pozor, rychle se kazí, tak ty nepříjemné dojmy mohou být ze zkažené vůně, když je v kondici je moc pěkná)
Fleur de Cabotine - šeřík s lilií, jen pro ty, kdo tuto kombinaci snesou, lehce plastelínová, ale jinak super.
Caline - kdysi jsem po ní toužila ,ale byla hodně drahá, teď , když je levná, si bohužel nepamatuju jak voněla :( ( s Caline Night je to podobně,ale po té jsem ani moc neprahla :wink: )
Cabochard - stravitelnější verze Bandita
Trojice od Marléne D. - nuda v Brně , ale i jinde
Cabotine Delight - nádhera, po té stále toužím
Cabaret - na mě moc dřevěné

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 07.01.10 23:29

ja od gres neznam de facto vubec nic

dostala jsem vzorek cabaretu k vanocni objednvce od elnina, ale ke druhy zkousce me to zatim nepresvedcilo (ve stylu, „proc to vlastne zkouset znovu?“), protoze z prvni nemam vubec zadny dojem

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1219 příspěvků 08.01.10 00:36

Cabaret - sušená ruža, rada k nej privoniavam, ale nosiť nemusím
Cabotine - cítim minimálnu podobu s Tendre Poison, ale ten je jemnejší a vypracovanejší, Cabotine je tvrdý, priamočiary, neokrôchaný, bez ďalšieho vývinu a fantázie so silným syntetickým podtónom

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 08.01.10 11:40

Cabaret - jeden z mých nej parfémů…nechápu to, protože je úplně jiný, než ty ostatní vanilkové slaďárny, ale Cabaret je pro mě dokonalý… Pokaždé trošku jiný, někdy více dřevitý, jindy zase růžový (ne růžový)…co se mi na na něm nelíbí je vzhled flakonu a název…ale velkoryse mu to prominu…a poměr cena/výkon je prostě úžasný…

Cabotine - měla jsem naslepo…celkem se mi líbila ta mýdlová svěžest vypraného prádla, ale používala jsem ji tak málo, že nakonec putovala k jiné majitelce…

Caline Sweet Appeal - připojuju nejnovější přírůstek…velmi příjemná nekomplikovaná záležitost, ze začátku docela dost sladká (tak jak to mám ráda)…podobného ražení jako Brit Red, postupně přes lehce ovocné tóny spěje k závěrečné pudrovosti, kdy příjemně splyne s pokožkou…a výdrž je taky dost dobrá…zápěstí je cítit i po 8 hodinách…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lucienna
Učednice 138 příspěvků 08.01.10 12:45
katerinka píše:Cabotine Rose - třešňový květ s pivoňkou a mimozou, pěkná (pozor, rychle se kazí, tak ty nepříjemné dojmy mohou být ze zkažené vůně, když je v kondici je moc pěkná)

Je teda možný, že mi jí poslali zkaženou? :shock: Nějak se mi u ní už nezdála barva, má být taková žlutá?

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 08.01.10 14:27

Cabaret: už jsem to psala, ale zopáknu to - dávala jsem jí několikrát šanci, ale marně. Vždycky se mi vybavilo mé dětství, když mě babička polévala do lesa klasickým komunistickým repelentem. Takže si vybavím hejna komárů, smrad borůvek a repelentu. Sorry, ale nemohu si pomoct.

Cabotine: jsou určité (ne)vůně, ze kterých mě začně silně pálit žáha a přesně to je případ Cabotine. Je to zelená a ostrá vůně. Nešlo to, musela z domu.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 08.01.10 16:36
Lucienne píše:
katerinka píše:Cabotine Rose - třešňový květ s pivoňkou a mimozou, pěkná (pozor, rychle se kazí, tak ty nepříjemné dojmy mohou být ze zkažené vůně, když je v kondici je moc pěkná)
Je teda možný, že mi jí poslali zkaženou? :shock: Nějak se mi u ní už nezdála barva, má být taková žlutá?

bezbarvá, lehce narůžovělá - žlutá, to už je špatně :vomit:

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Lucienna
Učednice 138 příspěvků 08.01.10 17:13
katerinka píše:
Lucienne píše:
bezbarvá, lehce narůžovělá - žlutá, to už je špatně :vomit:

Hm, tak ta moje je žlutá, jak ta moč, kterou vůní připomíná. Paráda, tak to se omlouvám za svý výroky o Cabotine Rose.
Mně se zdála ta barva divná a potom ta samotná „vůně“, hned jsem si říkala, jestli není zkažená, ale pak jsem tu myšlenku zavrhla, protože jsem eshopu, ze kterého jsem objednávala věřila.

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 09.01.10 20:01

Grès je moje oblíbená značka, většinu vůní jsem si pořídila naslepo, protože je nebylo kde očichat, ale něčím mě přitahovaly. Některé mě sice mírně zklamaly, ale během používání jsem se i s nimi sžila a závěr flakonu se mi líbil víc než začátek (občas to bývá taky opačně, pak se tyto zpola vypotřebované flakony objevují v inzerátech „Orig.balení, zbytky…“ :) )

Cabotine … krásná květinová a „zelená“ vůně, sice je trochu podobná Tendre Poison, ale Cabotine je pro mě mnohem hezčí, Tendre Poison má v sobě nějaký podtón, který mi vadí. Cabotine nevnímám jako vůni vypraného prádla, ale jako omamné květiny, šťavnatou zeleň a po pár hodinách se rozleží jako santalové tyčinky, nádhera. A drží a drží 8)

Fleur de Cabotine … jemnější verze Cabotine, přesně ji vystihuje slovo z Adiny recenze: vlahá.

Cabotine Bleu … pro ctitelku zelené Cabotinky je modrá verze trochu zklamáním, připadá mi vlezlá vodními tóny a konvalinkou. Ale dá se unosit.

Cabotine Rose … stejné jako u modré verze, tuto si znova nepořídím.

Pastel de Cabotine … jemnější verze zelené Cabotine, bohužel se už nevyrábí. Můj první nákup naslepo, kvůli hyacintu ve složení, opravdu byla tahle verze hyacintově omamnější a celkově jemnější.

Cabaret … zemité a kadidlové tóny jsou sice pěkné, ale ta růže mi nesedla, je tam asi nějaký druh, který nemusím.

Cabochard … kožené vůně mi nedělají dobře, hlavně na žaludek :roll: ten začátek byl fakt nechutný. Po rozvonění už jsem si vůni zařadila do škatulky „luxusní klasika“, kterou si představím na opravdové dámě - postarší paní v kožichu, s briliantovými naušnicemi, kráčející do divadla… u takových vůní si vždy vzpomenu na svou tetičku, která letos oslaví 90.narozeniny.

Ambré de Cabochard … jemná ambrová vůně, s Cabochardem má společné jen slovo v názvu. Je příjemná, i když ke konci moc zesládne a působí na mě trochu vyčpělým dojmem.

Caline … zkoušela jsem jen jednou, zajímavá květinová vůně, v jejímž pozadí cítím kávu a dortík v kavárně, něco jako Trussardi Inside, nevím, jestli mě ale neklamal nos.

Grain de Folie … krásná letní vůně, svěží hořkokyselé ovoce. Klidně nahradí AA Pamplelune :)

Hommage a Marlene Dietrich - My Passion … tuhle jsem vybrala naslepo z trojice vůní M.Dietrich, kvůli jablku a skořici ve složení. Nezklamala, ze začátku je sytá, ve stylu Euphorie, pak víc zjemní, už už jsem myslela, že to bude „jen“ příjemná letnička z parfumérie, ale vzhledem k tomu, že vydrží v takřka nezměněné podobě celé hodiny, zatímco různá Incanta apod. se mi vždycky po čtvrthodině „rozpadnou“, mě potěšila. Navíc jsem si uvědomila, kterou vůni mi připomíná nejvíc: Narciso Rodriguez for Her (edt), což je při sotva pětinové ceně příjemné :D

:idea: Jak je vidět tady na Fóru, každý asi opravdu vnímá stejnou vůni trochu jinak… takže ty negativní ohlasy tady (na mé oblíbence) mě netěší a doufám, že se prostě ty vůně na každém jinak rozvoní a mně zrovna Grès sedne, snad si nelebedím jen já a okolí zatím nelapá po dechu :oops: Jedničkou pro mě ale stejně zůstává Guerlain :whistle:

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist