Grès Cabaret

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.03.08 13:38

Fascinuju ma odozvy na Cabaret. Tolko rozdielnych dojmov! Napadlo ma zalozit, extra temu, aby som povbudila dalsiu diskusiu a aby boli prispevky o Cabarete pohromade. http://www.parfumsgres.com/…et_frag.html

Moj opis je takyto:
Cabaret je krasna vona, len neviem, ci na mne vonia tak ako na vacsine ostatnych. Pre mna su to ruze, drevo a kadidlo, je to sucha vona (nie sladka), so skoro akoby zatuchnutym nadychom… Vonia ako stara kniznica, ktoru niekto otvoril po dlhych rokoch, otvorl vsetky okna a na stol dal velku kyticu ruzi. Myslim, ze ta zatuchnutost bude nejak vysledkom mojej koznej chemie, nepocula som, ze by aj niekto iny nuchal taky efekt. Mne sa paci. S Eau des Merveilles ma spolocnu akurat tu suchost a drevitost, EdM vonia ako drevo naplavene na morskej plazi, vobec to nie je kvetinova vona.

Ada ju opisala takto:
„Cabaret (Gres) - velmi originální, naprosto nenositelné, vonět jako hlína po dešti fakt nechci“
neskor:
„Jen jsem vám chtěla oznámit, že už jsem asi taky propadla Cabaretu. Dneska jsem ho zkoušela znovu (EdT) a je skutečně krásný smile (Ale hlavní asociace je pořád černá zem, ne dřevo.)“ :D

Nela pise:
„Evo, ten názor, že Cabaret voní jako čerstvě ořezané tužky jsem taky někde četla - asi tam kde Ty - a taky tak trochu na základě toho jsem na něj byla tolik zvědavá, že jsem si pořídila miniaturu. Ještěže tak! Ještěže jenom miniaturu a ne celé balení, nebylo by mi to nepodobné big_smile… Cabaret je temný, vlhký a zemitý, jak už tu bylo řečeno. Ty růže, jak psala Benvenuta, jsou v něm znát taky. Ořezané tužky se nekonaly, což mě zklamalo :( K těm komentářům… Nositelná pro mě NE a sexy - v žádném případě! Ale sto lidí… a tak dále :)

Eva :
„mám a znám jen EDP, ani nevím, že existuje i verze edt /není ani na internetu - nevím o tom. Ještě jedna zvláštnost: Cabaret na mně voní po rozležení trochu i koňakem:-) Příjemné překvapení a velice pozitivní reakce okolí:-) Opravdu skvostná vůně“

Estelle :
„Je zvlastne, ale tu asi viac plati to, ze na kazdom vonia inak - pisem to preto, lebo mne od prveho ovonania a vyskusania na kozi evokuje nevyslovny pocit cistoty - az som sa cudovala,ako moze taky sviezi, cisty a nesladky parfem niest nazov Kabaret. U mna - ziadne dym, ziadne zeny s cervenymi perami a boa…Cista, vona, vlhka sviezost, a potom suche dreviny…Dokonca na mna posobi dost emotivne a intimne a preto som si ju zatial neobjednala - bala som sa, ze by ma velmi rozochvieval… :-)

Mirka :
„Cabaret jsem měla EDP a byl prostě zelený, klidně v létě do veder:-)) ani růže, ani pastelky, ani papír. Ale je krásný.“

Irena :„Tak se s Cabaretem mazlím už asi půl hodinky a pro mě je to černý sypaný čaj (snad i s bergamotovou silicí) smíchaný se sušenými růžovými lístky a několika kuličkami černého pepře, to vše samozřejmě v retro smaltované krabičce s růžemi. Otevřete ji a ........... hmmmmmmmmm ................ ovane vás ta suchá, trochu štiplavá vůně.“
„Z Cabaretu na mě vybafly pištící konvalinky......... A to je konec, lidičky...........“

Lela
„Já šla dnes očichat Cabaret a jsem zamilovaná až po uši!!!!!! je to přenáramná vůně, cítím z ní přesně ten papír, pastelky. Já jsem takovou vůni hledala leta, leta, leta. Jednou, na mém uplně parfémovém začátku stála vůně, kterou jsem vyzkušela v Tescu v drogerii: Kantara od Albin du Roy. Je to asi noname ( nikde se o něm nepíše), ale ten podobný pastelkový ton tam byl. Pak se ztratila z krámu a já zůstala sirotek . A nyní jsem ji našla! Hurá !! A je mnohem krásnější, než jsem si dokázala představit. Díky, holky.......“

Fleur :
„Já se ke Cabaretu také dlouho odhodlávám a souhlasím s názorem, že nás tahle vůně trochu vodí za nos. Mě tedy doslovně, protože při každé zkoušce v ní najdu něco trochu jiného. Nikdy jsem ji ale nevnímala jako zatuchlou, pro mě byla spíše taková "lehce prašná“ - opravdu jako když otevřete nějakou krabičku, jak ji hezky popisuje Irena, v níž byl kdysi uložen voňavý obsah (čaj, lístky růží, papír…) a nyní se už připomene jenom lehkou stopou, která při nadechnutí může zaškrábat v krku."

Evax :
„Cabaret mám edp a nic ošklivého jsem v něm zatím ještě necítila. Přestože je to vůně, která se lehce nepopisuje - souhlasila bych s popisem benvenuty "stará knihovna a kytice růží“, nádherně řečeno. Řekla bych, že Cabaret bude spíš pro ty, kteří nemají moc rádi obyčejné a jednoduché růže, případně moc rozjásané.
V Cabaretu jsem už cítila lecos: dokonce i ostrouhané tužky, ale nikdy nic špatného /už jsem tu kdysi psala, že jsem dokonce po Adině recenzi na Cabaret chodila očichávat navlhlou hlínu apod. :D Mně zemitě nebo plesnivě naštěstí nevoní.
Cabaret na mně většinou voní jako jemně dřevitá vůně, růže je hodně zastřená, nevědět o ní - jen tak si jí hned nevšimnu, zeleň necítím ani náznakem. Edp /edt neznám/ má výbornou výdrž, ale voní si jemně. Z Grésu momentálně představuje asi můj nejoblíbenější parfém :)

Mirka: zeleň necítím žádnou, bohužel, možná pro mě naštěstí. Ale souhlasím, že se dá nosit v létě - jeho dřevitost umí působit i chladivě /chlad na způsob možná Eau des Meirvelles/. Narozdíl od Eau des Meirvelles v zimě Cabaret hřeje /v chladu víc cítím i růži/: zní to možná divně, ale u mě se nějak záhadně přizpůsobuje ročnímu období"

Trillian :
„Mne dnes dorazil balíček z parfums a tam bola pribalená vzorka : Cabaret Gres. Keďže som si nedávno objenala tento parfem naslepo a ešte mi nedorazil, hned som sa zvedavá na ňu vrhla. Prvý dojem : ruža, trochu ťažšia, ale dá sa, voniam ďalej a nachádzam v tej vôni niečo veľmi milé. Spočiatku jemne, neskôr trochu ostrejšie štiplavé, chladné, čo len mi to pripomína ? Možno niečo s čím som sa stretávala na športoviskách a nachádzalo sa to v niektorých masážnych prípravkoch. Každopádne je to príjemné, osviežujúce, ruže už trošku ustúpili do úzadia, dá sa povedať že v tejto chvíli sa mi vôňa páči, uvidíme neskôr.“

janas :
„Zkouším vzorek Grés Cabaret není špatná, opravdu jak tu někdo psal, že voní jako ořezky z pastelek - tak je to tam (nevím, jestli bych sama na to přišla), sušené růže - ty jsou hezké. Řekla bych, že název je povedený - je to vůně divadelní šatny. A je to držák - po několika hodinách mě už trochu obtěžuje, nebude to vůně pro mě. Ale chápu, že pro někoho může být úžasná.“

dalsi nazor: http://www.mimifroufrou.com/scentedsala … ed_ro.html

To som zvedava, co Cabaret este vyvedie…

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 09.03.08 14:02

Znovu zkouším - dnes šípky ;), rozemleté šípky. Stále víc mi připadá nakyslá, dnes přímo kyselá. Proto ty konvalinky (které ve složení skutečně jsou, jak jsem kdesi našla).

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 09.03.08 14:05

Zde je důkaz (přítomnosti konvalinky): http://www.couleurparfum.com/parfum/gre … ,1133.html

konvalinka = muguet

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 09.03.08 14:59

Ireno konvalinky bych bez upozornění nenašla, ale když se soustředím, tak v pozadí tam jsou.
Celkový dojem je - stará divadelní šatna (nejlépe v tom kabaretu), vytáhnete šuplík u líčicího zrcadla, v něm je trochu nepořádek - dlouho ho nikdo neuklízel a tak je tam trochu rozlité voňavky, vysypaný voňavý pudr, talek, zbytky tužek na oči, včetně ořezávátka a zbytků ořezaného dřeva a to vše trochu pokryté prachem, s trochou zatuchliny v pozadí.
Je to ovšem vůně, která má charakter - není sladce líbivá- žádná růžová ovocenka.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 09.03.08 21:09
Irena píše:
Znovu zkouším - dnes šípky ;), rozemleté šípky. Stále víc mi připadá nakyslá, dnes přímo kyselá.

Teda to je chameleon…

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 10.03.08 11:20

Já ho musím konečně taky vyzkoušet.
Ado, mají ho někde v Brně?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 10.03.08 12:16

Ronna-já ho viděla ve Fann na „Maliňáku“

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 10.03.08 12:57

Jj, je tam (je to teda Fann v OD Centrum, ne ten přímo u zastávky). Když tam vlezeš, tak jdi přímo dopředu až k regálu, udělej vpravo vbok a tam je v rohu Gres.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 10.03.08 14:48

Ano zapoměla jsem že tam jsou dva obchody. Já když tam byla naposledy tak je měli-ty Cabarety-doslova naházené v regálku, nevybalené ještě v průhledné zatavovací folii, dohromady poházených asi třicet kusů. Celkově to ve mě vyvolalo dojem paletového obchodu s potravinami. To jen taková perlička.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Dadenka
Učednice 35 příspěvků 12.03.08 22:44

Tak abych přispěla se svou troškou do mlýna.. :-)) Ano, je to chamelon a pokušitel. Cabaret jsem zkoušela před několika měsíci na ruku. Vůně se mi celkem líbila, ale něco šťiplavého v ní mě odrazovalo. Ovšem v podvědomí mi nějak nedala spát, až jsem si ji objednala..:-) Když si jen tak dám jen tak k počuchání na ruku a nechám volně plynout myšlenky - nostalgie a romantika, vidím barokní salonek plný květin ve velkých vázách, taky divadlo s trochu zaprášenými tmavě červenými sametovými sedadly a závěsy, taky trošku bonbónky lipo, jak jemně šumí v puse..Ovšem když se vezme na procházku a nechá profouknout čerstvým jarním větříkem, najednou je z ní radostná, veselá, svěží a čisťounká vůně. Myslím, že jsme se zkamarádily..:-))

Na poličce 65 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 12.03.08 23:00

Dadenko, souhlasím s tím chameleonem, teď jsem si vzorek dala na ruku (dnes mám na ruce ještě vyjímečně volno :-) ) a jsou to růže a pudr! Nedávno jsem ho zkusila a málem jsem omdlela - pánský zaprášený kabát :) a teď bych si uměla i představit, že s cabaretem do nějakého toho kabaretu i vyrazím :cool:

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Dadenka
Učednice 35 příspěvků 12.03.08 23:45

Danda, tak s tím právě váhám, když jsem někam vyrážela, ještě jsem se jím nenavoněla. Ale já ani kabát, ani zeď, ani hlínu, ani dřevo, ani nic zatuchlýho absolutně necítím :-)

Dadenka
Učednice 35 příspěvků 12.03.08 23:59

chyba, asi spíš skamarádily, jako dohromady, co?? :-(

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 13.03.08 09:06

Já tu vůni miluji čím dál víc, objednala jsem si taky i tělové mléko, z toho mám ale trochu rozporuplné dojmy. Jednak je natavené datum spotřeby - na to jsem přišla, když jsem zkoumala, proč má mlíčko nažloutlou barvu a proč je zprvu na kůži zatuchlé. Posléze se ale rozvonělo jak má. No a včera jsem ho podrobila zkoušce nejtěžší - vzala jsem ho do práce a zkoumala jestli vyhoví všem mým požadavkům ohledně pracovní vůně - lehká, neobtěžující, nesladká ( vyšetřovat dědečky diabetiky s Shalimarem nebylo to pravé ořechové), ale ne nudná. A je fakt skvělá, i když věřím, že v některých tónech balancuje na hraně … A taky snad jediná, která mi ve vlasech nechytá zatuchlý nádech.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 08.04.08 11:04

Tak ako som už písala v jednom príspevku, Cabaret je prvá vôňa, ktorá sa páči môjmu manželovi a to je po 10 rokoch a množstve voňaviek skutočný úspech.

A jeho komentár:

Tak toto je pekná vôňa, taká mydlová…

Myslím, že mydlovou ju tu ešte nikto nenazval :D , mne osobne pripomína 18. storočie, je tak špecifická, až je naozaj krásna, možno aj v tom, že balansuje naozaj na hrane nositeľnosti, pretože aj ked mne sa tiež veľmi páči, nikdy ju nedokážem nosiť dlhšie ako tri dni a musím si od nej oddýchnuť. Na druhej strane, ked na ňu dostanem chuť, musím si ju dať, nech by som mala doma akékoľvek iné krásne vôňe, kým iným dokážem odolať, jej nie, a tým pádom sa asi zaradí medzi moje stálice.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist