Guerlain Aqua Allegoria

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 01.09.07 21:13

Přečetla jsem si tu recenze na všechny Aquy, máte některá nějakou oblíbenou?
Já kdysi měla Flora Nerolia - nádherná, ale už se nedělá a tak bych chtěla podobnou nebo se asi poohlédnu na ebay.

Jsem tu nová, zdravím všechny…

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.09.07 00:45

Ahoj, ja mam jednu oblibenou. Je sice panska :-), ale naprosto bezkonkurencni. Je to Bvlgari Aqua. Vlastni ji jeden muj kamarad a v jeho pritomnosti mam vzdy zatemnene smysly :-) Ale jinak vodni vune nemam moc v lasce…

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.09.07 09:15

Bvlgari Aqua je ale něco jiného, než řada Aqua Allegoria od Guerlainu ;)

Floru Nerolii neznám a moc bych ji chtěla poznat, už dlouho pasu po miniaturce, snad se brzo zadaří. Jinak z těch, které znám, se mi nejvíc líbí asi Winter Delice, ta je taková v dobrém slova smyslu zvláštní. Pěkná je i Rosa a ze svěžích Pamplelune. Naopak vůbec se mi nelíbí Tutti Kiwi, ta se podle mě nepovedla, a neučarovala mi ani Herba Fresca.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Silis
Učednice 200 příspěvků 02.09.07 10:09

Moje milá je Aqua Allegoria Grosellina - rybízovka:) A myslím, že se povedla i Angelique Lilas.

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 08.09.07 23:13

Ado, já měla taky jen vzorek Flory Nerolia - kdysi a je to ten druh vůně co ne každému voní - moje mladší sestra z ní měla dojem veřejných záchodků a naopak otec ji na mně moc chválil.

Dior
Znalkyně 251 příspěvků 14.11.07 13:25

Chcela by som sa spýtať…vážne má GUERLAIN 147 rôznych vôni??? Vysvetli mi niekto prečo sú niektoré z rovnakým menom a len prídavok majú iný?
dakujem

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.11.07 14:10

Ve skutečnosti je jich ještě víc, ale některé dávno zapadly a sem tam mi určitě unikla některá limitka :) Firma Guerlain už existuje snad přes 130 let, za tu dobu se dá ledacos stihnout. Těmi stejně pojmenovanými vůněmi myslíš řady? Třeba Aqua Allegoria nebo Cherry Blossom?

Dior
Znalkyně 251 příspěvků 14.11.07 19:43

..ano, asi teda ide o nejakú radu… v jednom roku 20 nových voni??? To sa mi moc nezdáá.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 14.11.07 20:47

Proč ne? :) Vychrlí pár novinek do řad (dvě Allegorie, dvakrát Cherry Blossom), pár limitek pro fajnšmekry, pár odnoží, pár normálních vůní a je to hned…

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 14.11.07 23:31
Dior píše:
Chcela by som sa spýtať…vážne má GUERLAIN 147 rôznych vôni??? Vysvetli mi niekto prečo sú niektoré z rovnakým menom a len prídavok majú iný?
dakujem

147? Urcite ma viac. Databaza Basenotes ich ma 166 a celkom urcite ich je este viac (ani tato databaza nie je ani zdaleka kompletna - to vidno u viacerych znamych znaciek). Videla som aj stranku jednej fanaticky, kde boli este dalsie a asi sa nedaju vsetky vystopovat.
Je vela firiem, co uz zanikli, ale fungovali dlhe desatrocia a produkovali desiatky parfumov… Niektore z nich boli teraz „vzkriesene“, ako Rosine, Lubin, Rance.
Guerlain patri medzi najstarsie nepretrzite aktivne firmy, zalozeny v r. 1828 (to je 179 rokov), spolu s Floris of London a Santa Maria Novella (tie dve boli obidve zalozene r. 1730). Floris a SMN vsak asi nemali taku produkciu, kedze nemali za sebou celu dynastiu talentovanych parfumarov, ako bola rodina Guerlainovcov. (Skoda, ze po Jeanovi Paulovi uz nieto dalsieho Guerlaina, ktory by pokracoval v tradicii. Odkedy firma Guerlain patri LVMH (1994), zapredala dusu diablovi. Guerlainovska krv stale zije - Patricia de Nicolai, pravnucka Pierra Guerlaina je parfumarka a ma vlastnu velmi kvalitnu znacku. keby som bola vo vedeni Guerlainu, pokusim sa ju prilakat do firmy. Ale ona by asi nechcela pracovat pre LVMH. Odpustite, ze tolko taram - nostalgia.)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.11.07 23:45

benvenuta - já žasnu - jak to , že o parfémech tolik víš? Pracuješ v oboru nebo je to jen veliký koníček?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 15.11.07 11:34

benvenuta - to máš pravdu, z LVMH se stal takový kolos, co polyká jednu firmu za druhou, sleduji to i u dekorativní kosmetiky.

Dior
Znalkyně 251 příspěvků 15.11.07 12:52

…mám to teda chápať tak, že na začiatku roku urobia vônu a potom ju každé dva týždne zmenia o nejakú novu zložku??? Vznikaju napriklad tak tie „odnože“ ža namiesto konvalinky „cvrknu“ ružu a je nová vôńa? Zdá sa mi to vážne moc vôni naraz…v tej záplave už ani nemám prehľad. Hádam Dior neurobí na leto žlty alebo ružový Poison…

Dior
Znalkyně 251 příspěvků 15.11.07 12:54

..viem si predstaviť, že by bol namiesto Midnight Poison v tom flakone Addict…ale samotný Addict je tiež krásny flakon, veľmi čistý a jednoduchý

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 16.11.07 01:42
Kerze píše:
benvenuta - já žasnu - jak to , že o parfémech tolik víš? Pracuješ v oboru nebo je to jen veliký koníček?

To je len konicek, ktoremu sa venujem viac menej presne 5 rokov, s obcasnymi prestavkami. A je to schopnost pamatat si vsetky mozne blbosti, kym zalezitosti z mojho odboru (psychologia) mi nelezu do hlavy tak lahko.
Pamatat si veci o Guerlaine nie je pre mna tazke, pretoze je to moja oblubena firma a to, co viem som sa naucila bud priamo na MUA od mudrejsich, alebo od par velmi nadupanych blogeriek, ktore som poznala vlastne tiez cez MUA. (Najlepsi z tych blogov bol pre mna Bois de Jasmin , ktoreho autorka vie do kratkej recenzie dostat genialny popis vone aj kus parfumovej historie. Teraz ale pise malo, pretoze vdaka svoje erudicii skutocne ziskala miesto v odbore, vo firme IFF , aj ked jej povodny odbor je politologia. Velmi odporucam pozriet si recenzie v jej archive.)
A to, co si nepamatam, si lahko najdem, lebo mam vo Firefoxe par uzitocnych zaloziek… Skratka viem, kde hladat. Vsak som aj vela uzitocnych linkov dala sem na forum.
Takze dakujem za kompliment, ale ja si ho vlastne nezasluzim - aj ked ma potesil. Pisanie na forum je pre mna prijemna relaxacia v inak stresujucom zivote a tesi ma, ked moje vedomosti nejak pomozu vam ostatnym vo vasom nuchani. Uz len najst nejaky sposob, ako to spenazit, ze ;)

Pokial ide o Guerlain, najsirsi zoznam ich voni je tu: http://dgaudit.free.fr/lguerlain.htm. Su to vone len do roku 2000, a je ich tam 175. Sila, co?

Dior, pre blizsiu predstavu, co sa kazdy rok dostava na trh od roznych firiem sa pozri sem: http://big.chez-alice.fr/parfum-echecs/ … autes.html Myslim, ze ani Guerlain ani Dior nema kazdy rok 20 noviniek, ale blizia sa k tomu, a ked sa prirataju tie ostatne, tak je ta zaplava totalne neprehladna. Nakoniec je to stastie, ze absolutna vacsina noviniek je totalne nudna. Inak by sme sa utopili.
Mnohe odnoze fakt vznikaju tak, ze sa vezme uspesna vona, ta ingrediencia sa odoberie, ina prida, nazve sa to povoddnym nazvom s priliepenym slovickom (bud po anglicky alebo po francuzsky) My, Midnight, Tendre, Light, Sensual, Extravagance, White, Sparkly, Gold, Fraiche, Intense, Extreme, Elixir, Precious, Ice, Night, cislo 2 blablabla, a mas to. Potom este urobis verziu bez alkoholu a nazves to Blablabla Sun. A tak dalej da capo al fine.

Ronna, LVMH je obludny moloch. Nenavidim LVMH!

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist