Guy de Maupassant - Miláček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 17.02.12 19:02
Guy de Maupassant - Miláček

Zakládám vlákno pro ty z nás, kteří by rádi četli nebo si připomněli kdysi čtenou klasiku. Pokud bude zájem, můžeme založit celou sekci s vlákny věnovanými knihám, aby se to tu nemotalo ve Volné diskusi.
Samozřejmě nikoho nenutím, ale třeba bude zajímavé, vybrat si společně knihy a společně je číst a diskutovat. Jako první možnost vybírám Miláčka. Proč? Protože asi za měsíc bude premiéra nového zpracování a tak se nabízí možnost srovnat pak výkon Roberta Pattinsona s knižním hrdinou. Není to nejlepší důvod, ale někde se začít musí.
http://www.csfd.cz/…lacek/videa/
Knížku jsem četla dávno a ráda si ji připomenu. Pokud budete chtít, vyhledejte doma, vypůjčte v knihovně a čteme… :D Pokud se nikdo nepřipojí, nic se neděje.
Na dalších knihách bychom se pak společně dohodli.
Kdo se přidá? :kytka:

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 17.02.12 19:13

Kolik to má stránek? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nechtěla jsem shodit Ronnin příspěvek, přijde mi to jako dobrý nápad, a třeba se zas donutím pořádně číst.

Na poličce 52 parfémů 1539 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 161 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 17.02.12 19:26

Moje vydání z roku 1967 má 279 stran. Je to 1,5 cm útlá kniha. Kolegyně ji přečetla za tři dny, ale to zrovna měla čas.
Ráda bych znovu četla např. Červený a černý a jiné. Líbilo by se mi srovnávat oblíbené pasáže, nabízet svoje výklady a představy.
Vím bezpečně, že tu jsou milovnice klasiky s oblíbenými pasážemi v knihách. :D

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6634 příspěvků 17.02.12 19:35

Miláčka nemám, ale pokud se mi povede ho sehnat, určitě ráda přečtu a přidám se. :)

Oblíbené pasáže v různých knihách také mám… Zbožňuju Chrám Matky Boží… tam mám těch pasáží několik. :oops: :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

barbucha  17.02.12 19:40

Nápad je to moc dobrej, ale já si počkám, až se vynořej milovnice Angličanů :lol: nebo dojdem aspoň k Pagnolovi, francouzská klasika není úplně můj šálek čaje 8)

Ronno, jakou lhůtu dáš na přečtení? A já Miláčka ani nemám :?

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 17.02.12 19:42

Miláčka jsem kdysi četla a líbil se mě,bohužel si to ale už moc nepamatuji a potřebovala bych znovu osvěžit.
Z klasiky mám moc ráda Remarque,toho mám přečteného celého několikrát.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 17.02.12 19:47

Pokud by tu byla samostatná sekce, můžeme udělat víc vláken = víc knih. Ale vzhledem k případné diskusi je lépe číst společně a pak se společně přesunout na další kus. Ale prakticky je to jedno.
Lhůtu bychom mohli nastavit premiérou filmu v ČR a SR, což je 22.3. Když už se to nabízí. :D Je to první kniha, tak to bude zkouška.

barbucha  17.02.12 19:50

Víc vláken bych zatím nezakládala, ono se to vytříbí časem samo. Mno, aspoň sem budu chodit šmírovat ;)

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6634 příspěvků 17.02.12 19:51

22.3. to je dost času. To bych mohla případně i stihnout dojít do knihovny. :D

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 17.02.12 19:54

Ten nápad se mi moc líbí,ale nevím jestli bych stíhala číst.A Miláčka taky nemám, ale pokusím se sehnat. :?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 17.02.12 20:07

největší problém je sehnání knihy, pro mě zcela neřešitelný :(

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 17.02.12 20:17

Dcera mi právě poradila,že si ji mám stáhnout,ale to není ono,musím rozjet pátrací akci. ;)

manolia
sv. Parfema z Kecálburgu 5227 příspěvků 17.02.12 20:19

K tomuhle vláknu se ráda přidám, Miláčka jsem kdysi četla a taky si pamatuji, že byl i natočen nějaký seriál, který byl v tv někdy ještě před revolucí, jinak jde stáhnou na poslech dramatizace četby na mluveneslovo.cha­ves.cz

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 17.02.12 20:26

mě napadlo, že bych mohla poprosit dceru, aby mi ji půjčila ve školní knihovně.

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1889 příspěvků 17.02.12 22:18

Moje oblíbená knížka. Doufám, že se k ní někdy ještě vrátím, naposledy jsem ji četla k maturitě. Moc času na čtení nemám a knížek co chci přečíst je moc.
Každopádně jsem zvědavá na filmové ztvárnění a můžu doporučit film o samotném Guy de Maupassantovi z roku 1982.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 55 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist