Habit rouge

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 11.08.09 08:53
Habit rouge

Včera jsem zkoušela Habit rouge a moc se mi líbil. Co pánové? Umíte si ho představit na ženě? A jak se líbí vám? Připadá mi dost výrazný, takový žensko-mužský.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 11.08.09 09:39

Pro mě jeden z nejkrásnějších Guerlainů. Na mě voní úžasně. Ještě chvilku to tu řešte a koupím si ho. :twisted:

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 11.08.09 10:08

Já jsem těžce nahlodaná. Včera jsem šla do Instit.Gurl. zkoušet Modrou hodinu, ale nějak nic moc (asi jsem spěchala?!). Zloušela jsem ještě Eau de Shalimar, začátek pěkný, ale potom moc sladký. Nevím proč, sáhla jsem po HR, a bylo to! Moc pěkný, příjemně a komplikovaně se rozvíjí. Jako pánský se mi ani nezdál, i když, večer z něho zbyla docela výrazná maskulinní nota.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 11.08.09 11:02

já včera zase zkoušel Shalimar a byl jsem tak nějak zklamanej… :roll:

jinak HR si na ženě představit určitě dovedu, tedy ne na každé… :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 11.08.09 11:02

A zdál se ti hodně vanilkový? Ta vanilka mě právě pořád zrazuje od nákupu. Já cítím v závěru hlavně kůži a nádherný hladký balzamický tón, ale bojím se, že se vanilka jen tak nedá.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 11.08.09 11:06

jestli to byla otázka na mě, tak Shalimar mi asi tak po hodině na ruce voněl jako „nakouřené dřevo“ s vanilkovým akordem…nevím proč, ale velmi vzdáleně mi to trošku připomínalo popelník :? :roll:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 11.08.09 11:09

To byla otázka na Blackdakini ohledně HR, ale to nevadí. :) Co Ty, cítíš v HR hodně vanilku?

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 11.08.09 11:21

docela výrazně, vanilku a kůži - alespoň teda na mé kůži :)

ale na tobě si ho představit dokážu :wink:

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 11.08.09 11:46

Nejsem si jistá. Já zkoušela nejdřív Modrou hodinu, pak Eau de Shalimar, a potom HR. Asi jsem byla přesycená vanilkou v Shalimaru… V HR jem toho cítila hodně, a hlavně se to pořád měnilo. Ani nevím, jestli bych ji zařadila mezi chladné nebo teplé vůně, zdálo se mi, že občas vykukuje to, občas zase něco jiného. Něco vanilkového tam asi bylo… nějaké kadidlo, květiny, ale ne výrazně květinové… Půjdu zase ozkoušet.

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 11.08.09 16:41

Ano, HR se rozvíjí skutečně výrazně, ze začátku je to docela nářez, ale vzápětí se to zmírní a podle mě to spěje skutečně výrazně k vanilce - alespoň já jí tam teda cítím (zvlášť ke konci) opravdu dost, společně s tou kůží samozřejmě, která to dokresluje.
Odpůrcům vanilky bych doporučil velkou obezřetnost, ale na každým to může být jiný :wink:

Mně se teda HR dost líbí, na večer úplná paráda, ale i jinak a považuju ho spíš za teplejší.
A hodně lidí ho považuje za dost dámský, což bych až tak kategoricky neklasifikoval, ale jistě pro určitý typy dívek a dam dobře použitelný :)

Na poličce 43 parfémů 8 miniatur 2 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 1 parfém

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1134 příspěvků 13.08.09 10:58
Irena píše:
A zdál se ti hodně vanilkový? Ta vanilka mě právě pořád zrazuje od nákupu. Já cítím v závěru hlavně kůži a nádherný hladký balzamický tón, ale bojím se, že se vanilka jen tak nedá.

Habit Rouge EDC (běžně nošeno).
V HR mi vanilka nikterak nepřipadne jako sólo hráč. A to ani v úplném závěru. Vanilka v HR mi přijde jako člen orchestru, který je pouze součástí výsledné vůně a nepřipadne mi, že by vanilka měla ambici vystupovat z řady nebo obtěžovat.

Habit Rouge EDT (vyzkoušeno jen ze vzorku).
Oproti EDC jen méně citrusů a více dřeva i zde nehraje vanilka „obtížnou“ roli jako ji třeba shledávám u Gaultier 2.

To, že zde vanilka nemá ten težký a obtížný charakter připisuji také tomu, že i vzávěru jsou zde patrné stopy svěžích citrusů.

Tolik moje vnímání. Stejně ale doporučuji před nákupem důkladně vyzkoušet, neboť existují i zcela zásadní odpůrci HR, kteří se na BN vyjádřují proti HR velmi drsně :D .

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Luqas
Znalkyně 328 příspěvků 13.08.09 11:31

pre mna bohuzial HR vona pre stareho pana,,,fakt,, uznavam kvalitu voni od Guerlainu, ale toto je na mna privela,,, na moj vkus nenositelne, aj ked v ramci klasiky urcite prva trieda

Na poličce 55 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 27.08.09 17:09

Nakonec jsem nekoupila… Ale odkládám do tužebníku.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 31.08.09 08:45
Luqas píše:
pre mna bohuzial HR vona pre stareho pana,,,fakt,, uznavam kvalitu voni od Guerlainu, ale toto je na mna privela,,, na moj vkus nenositelne, aj ked v ramci klasiky urcite prva trieda

Vnímám to stejně - je to zajímavá kvalitní vůně, ale chtěla bych ji cítit ze svého stařičkého středoškolského profesora a ne z mladého borce. :D

Jestli se hodí na ženskou, to mě nenapadlo. Musím ho znovu vyzkoušet a zamyslet se… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 31.08.09 12:28
Kerze píše:
Luqas píše:

Vnímám to stejně - je to zajímavá kvalitní vůně, ale chtěla bych ji cítit ze svého stařičkého středoškolského profesora a ne z mladého borce. :D

Jestli se hodí na ženskou, to mě nenapadlo. Musím ho znovu vyzkoušet a zamyslet se… :D

ještě, že už si nepřipadám ani mladej, ani jako borec :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist