Hľadám novú vôňu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sisa.b
sv. Parfema z Kecálburgu 2806 příspěvků 17.09.13 19:43
Hľadám novú vôňu

Ahojte všetci,
som tu nová a nechápem, ako som mohla bez týchto stránok fungovať :D Doteraz som vždy čítala iba komentáre v e-shopoch, ktoré nič moc o vôni nepovedia.

Ale k téme - hľadám si nový parfum. Momentálne som v stave, že chodím oňuchávať a už mi to príde celkom trápne, lebo ma tetušky poznajú (a vždy odchádzam naprázdno). Roky používam CK - Eternity a vždy sa k nej vraciam, lebo si neviem nájsť žiadnu - ehm, ani nie náhradu, ale niečo celkom nové, čo by ma rovnako pútalo. Ide zima a ja chcem vymeniť svoju letnú Dali-ovku za niečo úžasné, zimné. V puberte som mala jeden mini parfum z drogérky (čosi do stovky), volal sa Enrico Ferrari - Emanuella (tuším ružová, bola aj fialová a žltá). Tú vôňu si viem presne vybaviť, občas niečo podobné zacítim v dave, doteraz som nič aspoň podobné nenašla :think: Poradíte mi, prosím?
Ja v podstate ani neviem identifikovať poriadne, čo mi v parfumoch vonia a čo nie. Tento mi pripomína vôňa zmrznutého prádla, ktoré donesiem v zime zvonku, k tomu niečo príjemne sladké (nie vanilkové).
Bezpečne viem, že mi nevonia:
Moschino - Funny!
D&G - Light Blue
Lanvin - Marry me!
Trussardi - Delicate Rose
Tieto majú v sebe niečo, čo mi dosť vadí (céder?). Cítim to aj v svojich Dali-ovkách (Ruby Lips, Dalilight), ale tam mi to tak neprekáža.
Vadí mi:
Gucci - Eau de Parfum II
D&G - The One

• v oboch prípadoch som si parfum najskôr s nadšením kúpila, potom mi z neho po otehotnení bolo ťažko (ako s pokazeným žalúdkom) a tak som ich venovala ďalej.

Nevadí a vonia mi ešte DKNY - Be delicious, ale rovnako ako Daliovky, tiež z nej nie som nijak extra paf.

Takže, keď to zhrniem, Eternity je stále TOP, ku ktorému sa vraciam, ale skôr preto, že som nič lepšie ešte nenašla.

Na poličce 32 parfémů 30 miniatur 18 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

sisa.b
sv. Parfema z Kecálburgu 2806 příspěvků 20.09.13 10:55

Odkedy vás tu čítam, tak sa mi o parfumoch aj sníva :mrgreen: A tak som sa predvčerom ráno zobudila s tým, že viem presne, ako sa volala voňavka, ktorú som v časoch študentských tak zbožňovala (jedna z troch mojich obľúbených) - bol to Virage!!! Hneď som zagúglila a vypadlo mi z toho Givenchy Amarige.
Pred chvíľou dorazil … a nevonia mi :nevim: Niečo mi tam dosť vadí, tak som zvedavá, ako bude voňať neskôr.

drobececek  21.09.13 10:27

Hm, takže: …na zimu …bez (výrazné) vanilky …vůně studeného prádla …máš ráda Eternity …něco ve stylu Amarige, ale…jemnější?

No, zkus se zaměřit na nějaké mýdlové (avivážové, krémové,…) květinovky bez kyselých ovocných tónů.

Začni třeba těmihle:
Chloé Love, Chloé Eau Florale
Chloé Chloé Eau de Parfum
Cacharel Anais Anais
Chanel No. 5
Chanel Allure
Masaki Matsushima Shiro

sisa.b
sv. Parfema z Kecálburgu 2806 příspěvků 21.09.13 23:52

@drobececek ďakujem za tipy. Mne sa tá mydlová vôňa, resp. vôňa čistoty v parfumoch moc nepáči. Zle som sa vyjadrila - mne vonia mráz (môže mať mráz vôňu? :think: ) v kombinácii s niečím sladkým.
Amarigemi na začiatku doslova smrdela nejakou hnilobou (alebo ešte horšie). Keď sa rozložila, tak to vypŕchlo, ale nateraz je pre mňa moc silná, ja som ju fakt nosila len v mrazoch (teda jej napodobeninu).
Silná vanilka mi veru nerobí moc dobre, ale na zimu by som rada niečo výraznejšie.
Chloé Chloé mi nevonia, Chloé Love je pre mňa v kategórii - pekné, ale nemusím mať. Hľadám niečo - WOW :D Teda najradšej by som našla niečo, čo by voňalo ako Ferrariho Emanuella. Sladšia, ale nie dusivá, s kvetinkami, ale nie moc výraznými.
Vyskúšala som aj Lacoste Pour Femme, lebo som sa tu dočítala, že by sa mi mohla páčiť, keď sa mi páči Eternity, ale nula bodov.
Skúsila som Chanel Coco Mademoiselle a teda riadne ma uchvátila, len som nevedela, či sa mi páči alebo nie. No oňuchávať som musela stále :mrgreen:
Ešte som vyskúšala Armani Diamonds - že je sladký, mi nejak nevadí, ale prišiel mi tak nejak cukríkovo sladký. Chcem, aby sa na mňa chlap vrhol zo žiadostivosti, nie od hladu :mrgreen:
Kúpila som Euphoriu, mne sa páči aj Forbidden Euphoria, Armani Code, ale všetko len ako príležitostné vône, nič na každodenné nosenie.

GG
Učednice 38 příspěvků 08.10.13 17:08

No a co třeba Flowerbomb - Viktor & Rolf? :)
A ještě mě napadá YSL - Parisienne

Na poličce 4 parfémy 1 miniatura 2 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 2 parfémy

sisa.b
sv. Parfema z Kecálburgu 2806 příspěvků 08.10.13 19:10

Ďakujem na tip, vyskúšam :kytka:

Teraz mi vonia jeden rukáv na vetrovke - mám tam z nedele Allure Sensuelle a zo včerajška nejaký nový ružový Tresor :mrgreen:

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist