Hermes - Eau des Merveilles

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radka  27.12.07 21:19

Ahoj, chci se zeptat na váš názor na tento parfém. Mně připadá velmi zajímavý, zvláštní, opravdu trošku kouzelný(tedy doufám že jsem si to přeložila správně- kouzelná voda?)
Voní silně citronově, svěže,kořeněně, trochu jako pánská vůně. Znáte ji, jaká se zdá vám? Všichni z mého okolí ji odsoudili, zazněly poznámky typu 100letá babka, neuvěřitelně silná, hrůza,smrad,ko­legyně mi ji "zakázaly "nosit do práce…a přitom mně připadá velmi svěží a příjemná,i když uznávám že poněkud netradiční.
Zaznamenaly jste někdy negativní reakce okolí na parfém, a pokud ano, jak se s tím vypořádáváte?
Zdravím Radka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2935 příspěvků 27.12.07 21:42

Tato vůně je móóc pěkná ,jeden čas jsem o ní uvažovala. Na negativní ohlasy kašli, tobě voní , ty se v ní cítíš dobře,ne?

Na poličce 111 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Petra  27.12.07 21:42
radka píše:
Zaznamenaly jste někdy negativní reakce okolí na parfém, a pokud ano, jak se s tím vypořádáváte?

Hermese neznám, ale k těm negativním reakcím: Občas jsem zašla s nějakou kamarádkou do parfumerky a nadšeně jsem jí dala očichat „svůj objev“, na to jsem většinou slyšela o Miss Dior, No.5 - jak pro starou babku, strašný smrad apod., Dolce&Gabbana - dezinfekce na hajzl (doslova), ani jeden tenhle parfém zatím nevlastním, ale všechny chci (tak snad jednou :). A na můj oblíbený Poeme mi spolubydlící řekla, že je to na poblití a že když se jím navoním, tak musí větrat, takže tak. Asi nikdy jsme se na ničem neshodly. Jasně že když někdo dává přednost ovocným a květinovým svěžím vůním, tak mu pak nebube asi vonět chyprovka nebo aldehydovka, s tím se nedá nic dělat, takže se s tím vypořádávám snadno :) Jsem přesvědčena, že to, co se líbí mi, je prostě úžasné, nikoho se neptám na názor, nakonec tu vůni budu nosit já. Pro mě je nejdůležitější, abych se v tom parfému cítila dobře a reakce okolí mě ani nezajímají,pokud nejsou pozitivní :) V každém případě, Radko, když se ti něco moc líbí a chceš to, tak neřeš, co ti řeknou kolegyně v práci, ne? :)

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 27.12.07 21:46

Mně se docela líbí, přesně jak říkáš, svěží, kořeněný, trochu jako pánská vůně. Bohužel takhle to u mě funguje jen na papírku a na kůži se mi mění ve vyloženě pánskou skoro „drogerkovku“.

Takhle negativní reakci jsem tedy, aspoň v práci, nezažila. Mým lehce zanedbaným kolegům :) je to jedno, maximálně mi občas něco pochválí. Teď jsem sice přišla i ke kolegyni, ale zatím si nestěžovala, je pravda, že kancelář máme velkou a důkladně větranou (uklízečka používá na podlahu něco příšerného, kytka ve vedlejší místnosti smrdí a krabicový systém jednoho z pánů ve vedlejší místnosti taktéž).

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.12.07 22:06

Já nedávno dostala vzorek Elixír des Merveilles - nevím, jaký je mezi nimi rozdíl - a je to krásná čistá a teplá vůně - čokoláda s pomerančem a vanilkou, santalové dřevo a karamel a ambra - hmm…Velmi výjimečná a zajímavá - akorát mám dojem, že je tam pačuli - můj mozek to identifikuje…ale nebýt toho, koupila bych si ji…
Jinak mám dvě poznámky. Vůně Hermes obecně - téměř všechny - lze považovat za unisexové - to je důvod, proč jsou tak výjimečné a zajímavé a rozkládají se do pánska - kostýmkovky.
O lidech, kteří se o parfémech jiných vyjadřují způsobem, jaký popsala Radka, nemám moc vysoké mínění - minimálně jsou nevychovaní a netaktní. Dá se přece říct - „promiň, tohle mi nevoní“, místo „hrůza, smrad, dezinfekce na hajzl“…
Radko, jestliže Tě zaujala Eau de Merveilles a záleží Ti na tom, aby i okolí tolerovalo Tvůj parfém, co zkusit jiný, podobný, ale o něco jemnější parfém od Hermés - Concentré d´Orange Verte?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 27.12.07 22:23

Mě se taky Eau de Merveilles moc líbí, časem na ni dojde. Pro mě je to líbivka na první počich, ale jako leckdo odtud, mám „posunutý smysl“ na líbivky:-)) Elixír des Merveilles je hodně jiný. Všeobecně mám dost slabost pro Hermés, nezaujala mě Rouge Delicate a Eau D´orange Verte.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2935 příspěvků 27.12.07 22:34

Mě se ještě o něco víc líbí Eau des Merveilles Pegasus, je modrá, hmmm, asi potřebuju voňavku s koněm :)

Na poličce 111 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.12.07 22:35

Mně taky moc nezaujal Rouge a ani nevím, jaký je rozdíl mezi Eau d´Orange Verte a Concentré d´Orange Verte , ale Concentré mám vzorek a líbí se mi moc - potkat chlapa navoněného tímto parfémem - vonícím čistě, jako čerstvě vypraná bílá košile a pomerančová kůra usušená na sluníčku - tak na něho asi skočím… :P . …ale mohla bych ji nosit i sama…asi nám ji pořídím domů…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.12.07 22:39
katerinka píše:
Mě se ještě o něco víc líbí Eau des Merveilles Pegasus, je modrá, hmmm, asi potřebuju voňavku s koněm :)

Jo, ten Pegasus se mi líbí taky, i když tyhle vůně nejsou úplně moje parketa…a to ani nepotřebuju voňavku s koněm…

radka  28.12.07 13:20

Ahoj, děkuji za vaše reakce. Parfém jsem si bez ohledu na ohlasy kolegyň koupila, snad si zvyknou. Neodolala jsem, fakt se mi moc líbí.
Parfémy Hermes jsou zajímavé, před 2 lety jsem pro sebe objevila Jardin sur le Nil a stal se mým favoritem na léto. Líbí se i lidem v mém okolí. Mám ale pocit že se z něj stává davová záležitost. Při pročítání diskuzí jsem často narazila na to, že prý je podobný Mandragoře od AG-čím?Je Mandragora taky trochu citronová? Jsem z Brna a tady zatím není možnost ji očichat. Nebo ano? Bylo by to skvělé.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 28.12.07 13:49

radko - Mandragore je také citrusová a kořeněná - podobně jako Nil, ale trochu teplejší a ještě mnohem zvláštnější. Je více postavená ne zázvoru - velmi mi připomíná pomerančový džem se zázvorem. Jinak, teď jsem zjistila, že Nilu je dost podobná i další vůně stejného autora - Jean-Clauda Elleny - Bigarade Concentrée od Frederic Malle - je to stejný typ vůně, ale méně komplikovaný. Ale dá se koupit jen přes internet.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 28.12.07 16:55

Kerze - tak pomerančový džem se zázvorem bych si dala, bohužel ten poslední pomerančový co jsem si koupila byl tak hořký, že se nedal jíst. Pořád toužím po tom, který jsem ochutnala v Tunisku. :-)

Já vůbec nechápu, že si někdo dovolí říct, že je mu z něčího parfému na blití nebo že to je děsný smrad. To pravděpodobně svědčí o nějaké zlobě (která má původ asi v něčem jiném) či co, jinak to není normální. Já taky některé vůně nemusím, ale nikdy bych to takhle nikomu neřekla.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Arome Adela
Učednice 50 příspěvků 28.12.07 17:39

Zrovna včera večer jsem na sobě měla Elixir des Merveilles a můj nový objev (myslím mužskýho:-) se nedokázal odtrhnout od mojeho krku. Vůni identifikoval jako oříšky…Které já sice vůbec necítím, ale hlavně, že se líbí :)

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

radka  28.12.07 21:28

Elixir des Merveilles je taky od Hermes? Zatím jsem ho nikde neviděla. Ani Pegasus,jsou už v obchodech k očichání? Jsem z Brna, mám tedy možnost Marionaud, Douglas, Esta apod. Dík

Arome Adela
Učednice 50 příspěvků 29.12.07 10:45

Já jsem Elixir „vyšmelila“ tady :) Je hodně podobný normálnímu Eau des Merveiles, ale připadá mi silnější. Nejvíc tam ze začátku cítím pryskyřici. Potom se krásně kořenitě rozleží a zteplá. Zajímavé je, že s mou kůží reaguje pokaždé jinak, to jsem ještě nezažila.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist