Hermes - Eau des Merveilles

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radka  27.12.07 21:19

Ahoj, chci se zeptat na váš názor na tento parfém. Mně připadá velmi zajímavý, zvláštní, opravdu trošku kouzelný(tedy doufám že jsem si to přeložila správně- kouzelná voda?)
Voní silně citronově, svěže,kořeněně, trochu jako pánská vůně. Znáte ji, jaká se zdá vám? Všichni z mého okolí ji odsoudili, zazněly poznámky typu 100letá babka, neuvěřitelně silná, hrůza,smrad,ko­legyně mi ji "zakázaly "nosit do práce…a přitom mně připadá velmi svěží a příjemná,i když uznávám že poněkud netradiční.
Zaznamenaly jste někdy negativní reakce okolí na parfém, a pokud ano, jak se s tím vypořádáváte?
Zdravím Radka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 27.12.07 21:42

Tato vůně je móóc pěkná ,jeden čas jsem o ní uvažovala. Na negativní ohlasy kašli, tobě voní , ty se v ní cítíš dobře,ne?

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Petra  27.12.07 21:42
radka píše:
Zaznamenaly jste někdy negativní reakce okolí na parfém, a pokud ano, jak se s tím vypořádáváte?

Hermese neznám, ale k těm negativním reakcím: Občas jsem zašla s nějakou kamarádkou do parfumerky a nadšeně jsem jí dala očichat „svůj objev“, na to jsem většinou slyšela o Miss Dior, No.5 - jak pro starou babku, strašný smrad apod., Dolce&Gabbana - dezinfekce na hajzl (doslova), ani jeden tenhle parfém zatím nevlastním, ale všechny chci (tak snad jednou :). A na můj oblíbený Poeme mi spolubydlící řekla, že je to na poblití a že když se jím navoním, tak musí větrat, takže tak. Asi nikdy jsme se na ničem neshodly. Jasně že když někdo dává přednost ovocným a květinovým svěžím vůním, tak mu pak nebube asi vonět chyprovka nebo aldehydovka, s tím se nedá nic dělat, takže se s tím vypořádávám snadno :) Jsem přesvědčena, že to, co se líbí mi, je prostě úžasné, nikoho se neptám na názor, nakonec tu vůni budu nosit já. Pro mě je nejdůležitější, abych se v tom parfému cítila dobře a reakce okolí mě ani nezajímají,pokud nejsou pozitivní :) V každém případě, Radko, když se ti něco moc líbí a chceš to, tak neřeš, co ti řeknou kolegyně v práci, ne? :)

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 27.12.07 21:46

Mně se docela líbí, přesně jak říkáš, svěží, kořeněný, trochu jako pánská vůně. Bohužel takhle to u mě funguje jen na papírku a na kůži se mi mění ve vyloženě pánskou skoro „drogerkovku“.

Takhle negativní reakci jsem tedy, aspoň v práci, nezažila. Mým lehce zanedbaným kolegům :) je to jedno, maximálně mi občas něco pochválí. Teď jsem sice přišla i ke kolegyni, ale zatím si nestěžovala, je pravda, že kancelář máme velkou a důkladně větranou (uklízečka používá na podlahu něco příšerného, kytka ve vedlejší místnosti smrdí a krabicový systém jednoho z pánů ve vedlejší místnosti taktéž).

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.12.07 22:06

Já nedávno dostala vzorek Elixír des Merveilles - nevím, jaký je mezi nimi rozdíl - a je to krásná čistá a teplá vůně - čokoláda s pomerančem a vanilkou, santalové dřevo a karamel a ambra - hmm…Velmi výjimečná a zajímavá - akorát mám dojem, že je tam pačuli - můj mozek to identifikuje…ale nebýt toho, koupila bych si ji…
Jinak mám dvě poznámky. Vůně Hermes obecně - téměř všechny - lze považovat za unisexové - to je důvod, proč jsou tak výjimečné a zajímavé a rozkládají se do pánska - kostýmkovky.
O lidech, kteří se o parfémech jiných vyjadřují způsobem, jaký popsala Radka, nemám moc vysoké mínění - minimálně jsou nevychovaní a netaktní. Dá se přece říct - „promiň, tohle mi nevoní“, místo „hrůza, smrad, dezinfekce na hajzl“…
Radko, jestliže Tě zaujala Eau de Merveilles a záleží Ti na tom, aby i okolí tolerovalo Tvůj parfém, co zkusit jiný, podobný, ale o něco jemnější parfém od Hermés - Concentré d´Orange Verte?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 27.12.07 22:23

Mě se taky Eau de Merveilles moc líbí, časem na ni dojde. Pro mě je to líbivka na první počich, ale jako leckdo odtud, mám „posunutý smysl“ na líbivky:-)) Elixír des Merveilles je hodně jiný. Všeobecně mám dost slabost pro Hermés, nezaujala mě Rouge Delicate a Eau D´orange Verte.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2934 příspěvků 27.12.07 22:34

Mě se ještě o něco víc líbí Eau des Merveilles Pegasus, je modrá, hmmm, asi potřebuju voňavku s koněm :)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.12.07 22:35

Mně taky moc nezaujal Rouge a ani nevím, jaký je rozdíl mezi Eau d´Orange Verte a Concentré d´Orange Verte , ale Concentré mám vzorek a líbí se mi moc - potkat chlapa navoněného tímto parfémem - vonícím čistě, jako čerstvě vypraná bílá košile a pomerančová kůra usušená na sluníčku - tak na něho asi skočím… :P . …ale mohla bych ji nosit i sama…asi nám ji pořídím domů…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 27.12.07 22:39
katerinka píše:
Mě se ještě o něco víc líbí Eau des Merveilles Pegasus, je modrá, hmmm, asi potřebuju voňavku s koněm :)

Jo, ten Pegasus se mi líbí taky, i když tyhle vůně nejsou úplně moje parketa…a to ani nepotřebuju voňavku s koněm…

radka  28.12.07 13:20

Ahoj, děkuji za vaše reakce. Parfém jsem si bez ohledu na ohlasy kolegyň koupila, snad si zvyknou. Neodolala jsem, fakt se mi moc líbí.
Parfémy Hermes jsou zajímavé, před 2 lety jsem pro sebe objevila Jardin sur le Nil a stal se mým favoritem na léto. Líbí se i lidem v mém okolí. Mám ale pocit že se z něj stává davová záležitost. Při pročítání diskuzí jsem často narazila na to, že prý je podobný Mandragoře od AG-čím?Je Mandragora taky trochu citronová? Jsem z Brna a tady zatím není možnost ji očichat. Nebo ano? Bylo by to skvělé.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 28.12.07 13:49

radko - Mandragore je také citrusová a kořeněná - podobně jako Nil, ale trochu teplejší a ještě mnohem zvláštnější. Je více postavená ne zázvoru - velmi mi připomíná pomerančový džem se zázvorem. Jinak, teď jsem zjistila, že Nilu je dost podobná i další vůně stejného autora - Jean-Clauda Elleny - Bigarade Concentrée od Frederic Malle - je to stejný typ vůně, ale méně komplikovaný. Ale dá se koupit jen přes internet.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 28.12.07 16:55

Kerze - tak pomerančový džem se zázvorem bych si dala, bohužel ten poslední pomerančový co jsem si koupila byl tak hořký, že se nedal jíst. Pořád toužím po tom, který jsem ochutnala v Tunisku. :-)

Já vůbec nechápu, že si někdo dovolí říct, že je mu z něčího parfému na blití nebo že to je děsný smrad. To pravděpodobně svědčí o nějaké zlobě (která má původ asi v něčem jiném) či co, jinak to není normální. Já taky některé vůně nemusím, ale nikdy bych to takhle nikomu neřekla.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Arome Adela
Učednice 50 příspěvků 28.12.07 17:39

Zrovna včera večer jsem na sobě měla Elixir des Merveilles a můj nový objev (myslím mužskýho:-) se nedokázal odtrhnout od mojeho krku. Vůni identifikoval jako oříšky…Které já sice vůbec necítím, ale hlavně, že se líbí :)

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

radka  28.12.07 21:28

Elixir des Merveilles je taky od Hermes? Zatím jsem ho nikde neviděla. Ani Pegasus,jsou už v obchodech k očichání? Jsem z Brna, mám tedy možnost Marionaud, Douglas, Esta apod. Dík

Arome Adela
Učednice 50 příspěvků 29.12.07 10:45

Já jsem Elixir „vyšmelila“ tady :) Je hodně podobný normálnímu Eau des Merveiles, ale připadá mi silnější. Nejvíc tam ze začátku cítím pryskyřici. Potom se krásně kořenitě rozleží a zteplá. Zajímavé je, že s mou kůží reaguje pokaždé jinak, to jsem ještě nezažila.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist