Hledám vůni z 90. let

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lomo lama
Nováček 1 příspěvek 26.10.10 19:14
Hledám vůni z 90. let

Dobrý večer,

ráda bych zkušenou odbornou veřejnost požádala o radu. Pamatuju si jednu vůni zhruba z druhé poloviny 90. let, měla jsem ji ve dvou provedeních. Jedna byla malá úzká tubička (zhruba do 10 ml), druhá byla podstatně větší, asi 50-100 ml plastový flakon s červenou pumpičkou. Na plastu byla aplikována taková technika, že byl matný, ale když se namočil, zprůhledněl. Z názvu si pamatuju jen něco jako Fun Sports a upozorňuju, že šlo o levnou drogerkovou záležitost, která voněla jako ck One. Nepamatujete si někdo název a firmu, která ji vyráběla? Případně jestli se ještě vyrábí? Někdy se v noci probudím a cítím ji ve vzduchu, asi mi trochu šibe, proto bych ji chtěla sehnat, ať mám pokoj.

Díky
LL

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

mataluka
Nováček 1 příspěvek 14.04.12 17:07

Dobrý den,
už 15 let hledám pánskou vůni je těžká jakoby arabská , ale s takovým čistým avivážovým nádechem.Nedávno jsem jí opět na někom v obchodním centru cítila.Ale nenašla majitele.Poradí mi někdo o jakou vůni by se mohlo jednat?Děkuji moc

fox
Parfémová maniačka 590 příspěvků 14.04.12 23:56

Dobrý den, taky hledám vůni. Vlastně dvě. Jedna byla mým prvním drahým parfémem, začátkem 90. let stála v butiku cca 500,– Kč za 30 ml. Byla to jednoduchá kvádrová hezky provedená lahvička s asi tak stejně velkým středně modrým vrškem a se jménem Paris, ještě byla stejná červená asi z nápisem London (podstatně sladší). Po letech jsem našla téměř stejnou vůni v nehezkém flakonku v drogerii Teta a se stejným názvem cca za 80 Kč. Napadlo mě tehdy, jestli náhodou parfumérské firmy neprodávají „recepty“, protože to nebyla první vůně, kterou jsem znala jakou drahou a pak se objevila jako levnější masová. Další, kterou neustále hledám je sprej ze začátku 90. let, černo fialový obal s nápisem asi MISTICK, nádherná temná vůně a pokraji pánské s výbornou výdrží, ten bych brala hned, ať stojí, co chce. Zavzpomínejte prosím, určitě nejsem sama, kdo je používal. :D

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 34 parfémů

dusty  15.04.12 18:09
@mataluka píše:
Dobrý den,
už 15 let hledám pánskou vůni je těžká jakoby arabská , ale s takovým čistým avivážovým nádechem.Nedávno jsem jí opět na někom v obchodním centru cítila.Ale nenašla majitele.Poradí mi někdo o jakou vůni by se mohlo jednat?Děkuji moc

Mataluka, nemáš náhodou v nose Drakkar Noir od Guy Laroche? Tá aviváž by sedela, aj korenie a živice/pryskyřice, čo vytvára ten „arabský“ dojem.

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 15.04.12 22:31

Já jsem se zase kolem roku 1993 voněla něčím z Avonu nebo Oriflamu, a strašně mě mrzí, že už nevím co to bylo. Byla to průhledný skleněný flakon, oblý, lehce placatý, i víčko bylo stejně zaoblené, takže dohromady silueta tvořila štíhlý ovál. Víčko bylo červené.
Velikostně bych to tipla na 50ml.
Bylo to zřejmě šťavnatě ovocné, lehčí, svěží a měla jsem to velmi ráda.
Neví někdo?

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 336 vzorků V tužebníku 36 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 16.04.12 08:05

Tak se mrkni na galerii obrázků Avonu a Orflame a třeba to najdeš. ;)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Peggoška
Nováček 1 příspěvek 15.06.12 20:11

Chtěla jsem se zeptat jestli si někdo nepamatuje jméno spreje z Maďarska, byl růžový a nebyl to Impuls, používal se tak v 80 letech a špatně se sháněl a voněl pěkně. :)

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 12.04.13 00:16
@Peggoška píše:
Chtěla jsem se zeptat jestli si někdo nepamatuje jméno spreje z Maďarska, byl růžový a nebyl to Impuls, používal se tak v 80 letech a špatně se sháněl a voněl pěkně. :)

Nemáš na mysli EXOTIC INTIM SPRAY ? … ten měl příjemnou parfemaci
Jinak růžové byly (co si vzpomínám) i Lady Camea desodor, Vionell, Fleur, 8×4
:mavam:

Příspěvek upraven 12.04.13 v 03:29

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 12.04.13 03:27
@fox píše:
Dobrý den, taky hledám vůni. Vlastně dvě. Jedna byla mým prvním drahým parfémem, začátkem 90. let stála v butiku cca 500,– Kč za 30 ml. Byla to jednoduchá kvádrová hezky provedená lahvička s asi tak stejně velkým středně modrým vrškem a se jménem Paris, … Zavzpomínejte prosím, určitě nejsem sama, kdo je používal. :D

Podle popisu flakónu by to mohla být BOURJOIS SOIR DE PARIS - ta měla původně hranatější flakónek se zaoblenými hranami, víčko bylo modré a tvořilo cca 1/3 celkové výšky a stála myslím 450 Kč. :nevim: … A vůni bys nedokázala popsat? Podle toho by totiž byla snazší identifikace. :mavam:

prokera
sv. Parfema z Kecálburgu 6013 příspěvků 12.04.13 10:14

@babča58 …a ta se stále prodává ;) !

Na poličce 216 parfémů 105 miniatur 18 odstřiků 556 vzorků V tužebníku 4 parfémy

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 12.04.13 10:21
@prokera píše:
@babča58 …a ta se stále prodává ;) !
:potlesk: Heuréka :palec: … vyrazím vjemově oživit vzpomínky :kytka: :mavam:

prokera
sv. Parfema z Kecálburgu 6013 příspěvků 12.04.13 10:37

:nevim: Nevím jak v kamenkách, ale na netu jsem ji 100% viděla:)! (Elnino např.) No snad ji budou mít i normálně v kšeftech :D …

Na poličce 216 parfémů 105 miniatur 18 odstřiků 556 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 12.04.13 11:02

Na fragrantice jsou všechny flakóny, ve kterých vůni vyráběli.
Ten nahoře vlevo je aktuální.

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 12.04.13 11:19

:think: původní flakon EDT byl hranatějsí a nezdobený

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 12.04.13 11:22

@babča58

Tenhle se pořád prodává, je to EDT, kdyžto ten co jsem zmiňovala já, je EDP a prodává se taky.
 http://www.arome.cz/…-de-paris-2/

Vůně je zřejmě reformulovaná, je z roku 1991, kdežto ten starý flakón je z roku 1928 a ty ostatní dalších let.

http://www.arome.cz/…ir-de-paris/

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist