Hlošina úzkolistá - Eleagnus angustifolia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Euphorbia
Nováček 14 příspěvků 03.06.16 10:11
Hlošina úzkolistá - Eleagnus angustifolia

Každý rok touto dobou, když začínají kvést hlošiny, přemýšlím o tom, jestli existuje nějaký parfém, který voní podobně, protože je to…nádhera :)

http://dendro.mojzisek.cz/…k/eleagn.jpg

Pro ty z vás, kdo netuší, jak hlošina voní - asi jako hodně koncentrovaná a lehce přislazená vonokvětka (osmanthus) s podtónem něčeho živočisného; připomíná mi to kapku kastorea.

Už jsem prošmejdila Fragranticu a Basenotes, ale kromě jedné vůně od Shiseido, která se už léta nevyrábí (Saso), jsem nic zásadního neodhalila. Takže pokud máte tip na jiný parfém, který vytváří podobný olfaktorický dojem a dá se sehnat, budu vám vděčností líbat ruce :D

Děkuji,
Euphorbia

Na poličce 89 parfémů 11 miniatur 14 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Reakce:

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21264 příspěvků 07.06.16 21:54

@Euphorbia
http://www.chandlerburr.com/…nNYTmag.html

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Euphorbia
Nováček 14 příspěvků 10.06.16 17:28

@Frantatata

Děkuji za odkaz :) Jedna z mých kolegyň je Japonka, tak jí zkusím přemluvit, ať mi Saso přiveze. Do té doby si ale hodlám z hlošiny vyrobit olejový extrakt, už mám připravený mandlový olej…pokud se povede, nabídnu vzorky zdarma :D

Na poličce 89 parfémů 11 miniatur 14 odstřiků 3 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21264 příspěvků 10.06.16 18:31

@Euphorbia
Kousek od mne cestou k Bille, kam nechodím, rostou hlošiny. :mavam:

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist